Konec RD, co je potřeba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 06.03.18 20:43
KONEC RD, co je potřeba?

Ahoj holky, nutně potřebuji radu. V polovině března mi končí RD. Chci si najít práci a nechci na pracák. Stačí se nahlásit na OSSZ? Když prckům je 4 a 6. let a v klidu hledat práci? Na pracák zatím nechci. Ale potřebuji aby za mě bylo hrazené zdravotní pojištění.
Nebo musím udělat ještě něco dalšího? Obě děti navštěvují školku.
Děkuji,
 Terka

Najdete v encyklopedii: Mateřská (PPM) 2018

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 3587 příspěvků 06.03.18 20:48

@Terrry Myslím, že se na pracáku nahlásit jako osoba pečující o dítě.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 06.03.18 20:49

@Terrry a proč jsi nehledala práci driv 8o?

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 06.03.18 20:52

Já ji hledám, ale chci zkrácený úvazek v HR a je jí málo:(

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 06.03.18 20:56

Aha, tak že né na pojišťovně?

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 06.03.18 20:57

@Terrry a proč nechceš jít na pracak? Vždyť na tom nic není, když si práci brzy najdeš?

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 06.03.18 20:59

Ano, není, ale nejdřív bych to chtěla zkusit touto cestou, nevíš co je tedy potřeba?

P4ja
Závislačka 3587 příspěvků 06.03.18 21:01

@Terrry Já si myslím, že jsem tady četla, že na pracáku, nebo se mně to možná plete s tím, když dostáváš ještě podporu. Zkus projít diskuze tady, určitě to někde bylo.

selia
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 3 inzeráty 06.03.18 21:28

Nahlásit se na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o díte do sedmi let. Ale to dítě může do školky nejvýše na hodiny denně. OSSZ ani pracák s tím nemají nic společného, první je o sociálním pojištění, které nemáš, a druhé buď hledání práce nebo RP.

Žirafka D.
Stálice 99 příspěvků 06.03.18 21:29

@Terrry Na pracák se nemusíte hlásit, pokud nechcete. Je možnost nahlásit se na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě do (tuším) 7 let, u dvou je tam snad 14 let. Jen je to omezené tím, že dítě nesmí být ve školce více než 4 hodiny denně. (Prý dělá pojišťovna kontroly - nevím, byla jsem takto hlášená asi měsíc, kontrola žádná, syn ve školce pouze na dopoledne).

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 06.03.18 21:38

Ok, děkuji za info, zavolám na svou pojišťovnu. Týká se ta návštěva školky na 4 hodiny i předškoláka? Já doufám, že brzy něco najdu, ale na ty zkrácené a v mém oboru je to opravdu velká bída:(

Verun83
Echt Kelišová 7852 příspěvků 34 inzerátů 07.03.18 05:08
@Terrry píše:
Ok, děkuji za info, zavolám na svou pojišťovnu. Týká se ta návštěva školky na 4 hodiny i předškoláka? Já doufám, že brzy něco najdu, ale na ty zkrácené a v mém oboru je to opravdu velká bída:(

Zkus dat zivotopis na zivotopisy.cz.

karkarka
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 07.03.18 06:28

@Terrry nahlas se na pojišťovně jako osoba pecujici o dite do 7 let.tedy jen to mladsi. starsi bude moct do skolky neomezeni, mladsi jen na4 hodiny.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutná Koukalová: Nevzali ji na galavečer, pak tam kritizovali její knihu!

V pražském Foru Karlín se včera uskutečnil galavečer Biatlonista roku, který... číst dále >

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama