Konec RD, co je potřeba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terrry
Kecalka 128 příspěvků 06.03.18 20:43
KONEC RD, co je potřeba?

Ahoj holky, nutně potřebuji radu. V polovině března mi končí RD. Chci si najít práci a nechci na pracák. Stačí se nahlásit na OSSZ? Když prckům je 4 a 6. let a v klidu hledat práci? Na pracák zatím nechci. Ale potřebuji aby za mě bylo hrazené zdravotní pojištění.
Nebo musím udělat ještě něco dalšího? Obě děti navštěvují školku.
Děkuji,
 Terka

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4906 příspěvků 06.03.18 20:48

@Terrry Myslím, že se na pracáku nahlásit jako osoba pečující o dítě.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 06.03.18 20:49

@Terrry a proč jsi nehledala práci driv 8o?

Terrry
Kecalka 128 příspěvků 06.03.18 20:52

Já ji hledám, ale chci zkrácený úvazek v HR a je jí málo:(

Terrry
Kecalka 128 příspěvků 06.03.18 20:56

Aha, tak že né na pojišťovně?

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 06.03.18 20:57

@Terrry a proč nechceš jít na pracak? Vždyť na tom nic není, když si práci brzy najdeš?

Terrry
Kecalka 128 příspěvků 06.03.18 20:59

Ano, není, ale nejdřív bych to chtěla zkusit touto cestou, nevíš co je tedy potřeba?

P4ja
Závislačka 4906 příspěvků 06.03.18 21:01

@Terrry Já si myslím, že jsem tady četla, že na pracáku, nebo se mně to možná plete s tím, když dostáváš ještě podporu. Zkus projít diskuze tady, určitě to někde bylo.

selia
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 06.03.18 21:28

Nahlásit se na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o díte do sedmi let. Ale to dítě může do školky nejvýše na hodiny denně. OSSZ ani pracák s tím nemají nic společného, první je o sociálním pojištění, které nemáš, a druhé buď hledání práce nebo RP.

Žirafka D.
Kecalka 120 příspěvků 06.03.18 21:29

@Terrry Na pracák se nemusíte hlásit, pokud nechcete. Je možnost nahlásit se na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě do (tuším) 7 let, u dvou je tam snad 14 let. Jen je to omezené tím, že dítě nesmí být ve školce více než 4 hodiny denně. (Prý dělá pojišťovna kontroly - nevím, byla jsem takto hlášená asi měsíc, kontrola žádná, syn ve školce pouze na dopoledne).

Terrry
Kecalka 128 příspěvků 06.03.18 21:38

Ok, děkuji za info, zavolám na svou pojišťovnu. Týká se ta návštěva školky na 4 hodiny i předškoláka? Já doufám, že brzy něco najdu, ale na ty zkrácené a v mém oboru je to opravdu velká bída:(

Verun83
Echt Kelišová 8430 příspěvků 33 inzerátů 07.03.18 05:08
@Terrry píše:
Ok, děkuji za info, zavolám na svou pojišťovnu. Týká se ta návštěva školky na 4 hodiny i předškoláka? Já doufám, že brzy něco najdu, ale na ty zkrácené a v mém oboru je to opravdu velká bída:(

Zkus dat zivotopis na zivotopisy.cz.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 07.03.18 06:28

@Terrry nahlas se na pojišťovně jako osoba pecujici o dite do 7 let.tedy jen to mladsi. starsi bude moct do skolky neomezeni, mladsi jen na4 hodiny.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama