Konec rodičovské dovolené, návrat do práce a výpověď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 19:19
Konec RD, návrat do práce a výpověď

Ahoj holky,
22.2. dovrší syn 3 roky, 23.2.budu tedy nastupovat zpět do práce(RD jsem měla na 3 roky).Bohužel moje pozice je zrušená a dostanu výpověď s 2 měsíční výpovědní lhůtou, poté 3 odstupné platy. Můj dotaz je, co je výhodnější dělat potom…

1. nahlásit se na ÚP (kdy vlastně přesně, po uplynutí 3 měsíců, které mi pokryje odstupné nebo lépe dřív?)Doba, kdy bych byla evidovaná na ÚP se nezapočítává do důchodu, je to tak?

2)lze si případně po uplynutí 2 měsíční výpovědi v práci ještě prodloužit rodičovskou do 4let věku dítěte?(je mi jasný, že příspěvek už nedostanu žádný, ten budu mít vybraný a byla bych doma zadarmo) Nebo musím o prodloužení zažádat už teď a poté třeba nastoupit na ty 2 měsíce do práce?
U obou variant mě navíc zajímá, jestli je nějaké omezení v chození syna do soukromé školky a jestli se řeší případná výše výdělku (v případě nové práce, brigády apod).
Plus nějak tápu, kdy nahlásit jaké změny na sociálce a zdravotním.
díky!
(anonym kvůli os. údajům a nerada bych, aby někdo z práce věděl, co řeším)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hofka
Extra třída :D 14990 příspěvků 06.01.17 19:23

Nebere se to na celé měsíce? Navíc teď dělají to, že slučují dva poslední měsíce a člověk tak skončí o měsíc dřív-lze upravit, posílají asi měsíc před ukončením nedoporučený dopis, kde o tom informují.

zadarmo doma lze být jako osoba pečující o dítě do 7 let

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 19:31
  • Na UP se hlásit okamžitě (do 3 pracovních dnů) jinak ti nebudou podporu počítat z platu, ale dostaneš jen tu malou.
  • Rodičák si můžeš prodloužit kdykoliv, pokud ho ještě nemáš vyčerpaný, tím nic nezkazíš.
  • Při registraci na UP smíš mít brigádu max do poloviny minimání mzdy, ale na tu dobu ti pozastaví podporu.
  • Na důchod se počítá péče o dítě do 4 let, takže je úplně jedno, zda budeš na UP nebo ne, na důchod se ti to bude počítat každopádně.
  • Omezení školky ani při prodlouženém rodičáku ani na UP není, to by bylo pouze pokud by ses hlásila jako osoba pečující o dítě do 7 let na ZP, ale to mi v tvé situaci přijde jako hloupá varianta.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 19:37

@hofka
Ja se v tom prave trochu placam, asi budu muset holt zajit na socialku, at mi to dovysvetli :oops:
Co jsi myslela tim, jestli se nebere na cele mesice? A to posilaji dopis ze socialky, kde je jeste mozna zmena v uprave delky RD?
Mne slo i o to, jestli nevadi, kdyz ted nastoupim do prace a pak bych se jeste dorozhodla o prodlouzeni RD na ty 4 roky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 19:53

@j.a.n.i1
Diky moc! :palec:
Takze na UP se tedy nahlasit hned, jakmile dostanu tu vypoved nebo po te 2 mesicni vypovedni lhute (do 3 dnu)?
RD si tedy mohu prodlouzit pouze za predpokladu, ze jeste nemam vycerpany prispevek? A co ta navsteva soukr. skolky, jsou tam nejaka omezeni?
Jak teda myslis je nejlepsi v tomhle pripade postupovat?

TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 06.01.17 20:38

Na UP jít do 3 dnů po UKONČENÍ prac. poměru. Pokud bys chtěla jít ve výpovědní lhůtě, nezaevidujou tě. Budeš totiž ještě stále v pracovním poměru a to se smi evidencí neslučuje ;)

Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 06.01.17 21:37
  1. Prodlouzit RP si muzes jen tehdy, pokud jsi ho jeste nevycerpala. Idealne zajdi na UP jeste ted a nech si ho prodlouzit.
  2. Pokud budes stale pobirat pri nastupu do prace RP, muze tvoje dite chodit do skolky bez omezeni. Sleduje se pouze pobyt u deti mladsich dvou let nebo v pripade, kdy bys byla osoba pecujici o dite do 7 let.
  3. k RP si muzes privydelavat neomezene. Jen si dej pozor na to, ze v pripade onemocneni ditete, na ktere pobiras RP, nemuzes cerpat tzv. Paragraf.

4)s tou registraci na ÚP nevím. Myslim, ze pokud budes do 4 let geku ditete pobirat RP, tak by ses podle me registrovat po ukonceni pracovniho pomeru nejspis nemusela, protoze za tebe zdravotni plati stat. Jen bych to mozna nahlasila na ČSSZ a zdravotní pojišťovně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 21:54
@Pajalena píše: 4)s tou registraci na ÚP nevím. Myslim, ze pokud budes do 4 let geku ditete pobirat RP, tak by ses podle me registrovat po ukonceni pracovniho pomeru nejspis nemusela, protoze za tebe zdravotni plati stat. Jen bych to mozna nahlasila na ČSSZ a zdravotní pojišťovně.

No nemusela, ale proč se připravovat o podporu počítanou z platu.

Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 06.01.17 21:57
@j.a.n.i1 píše:
No nemusela, ale proč se připravovat o podporu počítanou z platu.

Spis jsem to myslela tak, ze pokud bude cerpat nadale RP, navic dostane v praci 3mesicni odstupne, tak stejne podporu dostane az po uplynuti 3mesicu, za ktere obdrzela odstupne. Zdravotni ji bude hradit stat (diky rodicaku). Zakladatelka tak ma dalsi 3 meice k dobru, behem kterych si treba najde jinou praci. Kdyby se nezadarilo, muze se zaregistrovat po tech 3 mesicich. Vyse podpory bude stejna, jako kdyby se zaregistrovala hned po skonceni pracovniho pomeru.

Příspěvek upraven 10.01.17 v 01:27

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 07.01.17 11:42
@Pajalena píše: 4)s tou registraci na ÚP nevím. Myslim, ze pokud budes do 4 let geku ditete pobirat RP, tak by ses podle me registrovat po ukonceni pracovniho pomeru nejspis nemusela, protoze za tebe zdravotni plati stat. Jen bych to mozna nahlasila na ČSSZ a zdravotní pojišťovně.

Nikdo se nemusí registrovat na ÚP. Akorát, že každý tedy musí být zdravotně pojištěn a když nebude registrovaná na ÚP, tak nebude mít přirozeně ani podporu.

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 07.01.17 11:45
@Pajalena píše:
Vsak pisu, ze s tim UP nevim :nevim:

@j. a. n. i1 ví a už jí poradila. Kdyby tady napsal příspěvek, že neví, každý, kdo neví, tak rada toho, kdo ví, se bude dost blbě hledat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 13:53

Holky, moc diky za vsechny rady! :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.17 21:21

Ahoj, obnovuji dotaz a prosím o radu, zda je něco potřeba někde hlásit/řešit, když se budu vracet do práce, ale o pár měsíců dřív než mi doběhne rodičovský příspěvek? Jsem ještě spolupracující osoba, zatím to tak zůstane i při zaměstnání - je potřeba to někde řešit? Předpokládám, že na pojišťovnu mě nahlásí zaměstnavatel a mzdu i příspěvek můžu pobírat současně..Poslední peníze přijdou následující měsíc, kdy dítěti jsou 3 roky (při RP do 3 let) nebo sloučení posledních 2 RP bývá již běžné a ukončení bude tedy ve stejný měsíc?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 24.07.17 21:47
@Anonymní píše:
Ahoj, obnovuji dotaz a prosím o radu, zda je něco potřeba někde hlásit/řešit, když se budu vracet do práce, ale o pár měsíců dřív než mi doběhne rodičovský příspěvek? Jsem ještě spolupracující osoba, zatím to tak zůstane i při zaměstnání - je potřeba to někde řešit? Předpokládám, že na pojišťovnu mě nahlásí zaměstnavatel a mzdu i příspěvek můžu pobírat současně..Poslední peníze přijdou následující měsíc, kdy dítěti jsou 3 roky (při RP do 3 let) nebo sloučení posledních 2 RP bývá již běžné a ukončení bude tedy ve stejný měsíc?

nikam nic hlásit nemusíš

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.18 13:44

Ahoj, dostala jsem vypoved z duvodu nadbytecnosti. Mám dvoumesicni vypovedni lhutu. Onemocnela mi dcerka na kterou jeste docerpavam RP. Muzu si vzit OCR? Nemam moznost hlidani a jsem samozivitelka. Z ceho se bude vypocitavat vyse prispevku, kdyz jsem cerstve po rodicovske dovolene? A muzi si vzit OCR kdyz jeste pobiram RP? Dekuji za rady. Anonym prosím ponechat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >