Reklama

Konec RD před 3 rokem dítěte a nové těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:00
konec RD před 3 rokem dítěte a nové těhotenství

Ahojkte maminky, potřebuji radu co kde zařídit abych neměla problém. Teď mi skončila RD na syna, původně jsme se s přítelem domluvili, že dám v práci výpověď a budu doma do dubna než mi syna vezmou do školky. 3 roky má až v dubnu nebo spíš jsme to tak úplně nedořešili. Teď jsem znovu těhotná, tudíž se do práce nikam vracet nebudu a dávat výpověď, když mám smlouvu na neurčito a připravit se o MD mě příjde taky jako blbost. Na co se vlastně ptám. Na sociálce mi ted k prosinci RD skončila, v práci jsem nahlásila do 3 let, že budu doma. Kam se mám nahlásit, kam zavolat, vůbec nevím kdo ted bude platit ZP a SP. Prosím tedy o radu kam a co nahlásit aby mi někde nevznikli nedoplatky. Děkuji

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 08:18

@Papaja 67 Žádná RD ti neskončila, motáš pojmy, délka RD nemá s pobíráním rodičáku nic společného, tedy si stále na RD a nic nikam nehlásíš.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:22

@j.a.n.i1 ze sociálky mi ted došel dopis. Cituji z něho Žadatel nemá od 1,12,2017 nárok na dávku z následujících důvodů : byla dosažena celková částka rodičovského příspěvku.
Tak jak to teda je když už mám vyčerpané peníze, tak už logicky nejsem ani na RD nebo se pletu? A tím pádem bych si měla platit zdravku a socku sama nebo ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 08:24

@Papaja 67 Ne, to se pleteš, rodičovská dovolená nemá s pobíráním příspěvku vůbec nic společného. Rodičovská dovolená je volno z práce.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:30

@j.a.n.i1 dobře děkuji to už tedy chápu, ale jak je to tedy se zdravotním a sociálním? Kdo to za mě teď vlastně platí nebo spíš bude platit do toho dubna nez nastoupím na MD?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 08:31

@Papaja 67 Úplně stejně jako doteď, zdravotní stát z titulu RD a sociální nikdo.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:38

@j.a.n.i1 děkuji moc

vverru
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 18.12.17 09:14

Podle mě ty měsíce mezi koncem RD (3. Narozeniny syna) a termínem nástupu na MD řešit musíš! Buď musíš požádat v práci ó neplacené volno, nebo nastoupit na nemocenskou. Jen tak doma být nemůžeš :think:

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 09:19

@vverru no já právě nevím jak se to řeší a hlavně ani nevím na koho se obrátit, ale je mi jasný, že jen tak být doma nemůžu. :nevim:

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 09:21

@vverru ale mě jde ted o tu dobu než syn bude mít 3. roky, to je 7.4 a já eventuelně na MD můžu nastoupit začátek dubna. Takže o dobu ted od 1.12.2017 do toho 1.4.2018.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 18.12.17 09:23

Mně tedy řekli na pracáku, že stát za mě platí pojištění jen v případě, že pobírám aspoň minimální rodičovský příspěvek, takže jsem si zbytek rozkládala tak, aby mi to vystačilo až do nástupu na novou mateřskou :nevim: Ale můžu ti říct, že v tom byl docela maglajs a několikrát si různé úřednice z pracáku i sociálky vzájemně odporovaly, do toho účetní mého zaměstnavatele, která věděla prdlačky, no bylo to zajímavý a radši jsem všude dvakrát volala a ověřovala, jestli mám všechno v pořádku, protože u mě šlo o cca 4 měsíce a nechtěla jsem, aby mi někde vznikaly nějaké nedoplatky.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 09:26

@Michelle_M u mě jde taky právě o zhruba 4-5 měsíců, ale rodičák už jsem vyčerpala, nějak mě to magorovi nedošlo, tak to musím nějak vyřešit, ale vůbec nevím jak. Asi skočím na pracák a třeba mi něco řeknou, ikdyž tady jsou vždycky ochotní jak pojď na mě zboku

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 18.12.17 09:36

@Papaja 67 Určitě si to oběhej, já to řešila na pracáku, socce i zdrávce a pak jsem tlumočila účetní, co jsem se dozvěděla :roll: a nejlíp pak ještě ověřit, že všechno všude proběhlo jak má. Mně nešlo primárně o to, abych pobírala nějaké peníze, věděla jsem, že mi na tu dobu příjem vypadne a měla jsem jiné zdroje, ale hlavně o ty nedoplatky a aby pak nebyl třeba problém při čerpání mateřské. Teď budu ještě po svátcích znovu volat na sociálku, jestli dorazily potřebné papíry od zaměstnavatele, už jsem radši paranoidní a prověřuju vše dvakrát :D Na sociálce mají docela fajn informační linku, tam byly vždycky příjemné úřednice a co řekly, to mělo hlavu a patu, zmatené byly spíš na tom pracáku.

Lendeš
Kelišová 5276 příspěvků 18.12.17 09:36

@Papaja 67 Už to tady správně napsala @j.a.n.i1 Rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená spolu nesouvisí, nemusí se překrývat. Stát je plátcem zdravotního pojištění za osoby pobírající RP i za osoby na RD, jsou to 2 odlišné kategorie. Pokud ti trvá rodičovská dovolená ve smyslu volna v práci, tak nehlásíš nic nikam. Při trvání pracovního poměru má oznamovací povinnost tvůj zaměstnavatel, ten hlásí začátek a konec RD a taky nahlásí nástup na další MD. V tvém případě nehraje rodičovský příspěvek žádnou roli.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >