Konec RD před 3 rokem dítěte a nové těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:00
konec RD před 3 rokem dítěte a nové těhotenství

Ahojkte maminky, potřebuji radu co kde zařídit abych neměla problém. Teď mi skončila RD na syna, původně jsme se s přítelem domluvili, že dám v práci výpověď a budu doma do dubna než mi syna vezmou do školky. 3 roky má až v dubnu nebo spíš jsme to tak úplně nedořešili. Teď jsem znovu těhotná, tudíž se do práce nikam vracet nebudu a dávat výpověď, když mám smlouvu na neurčito a připravit se o MD mě příjde taky jako blbost. Na co se vlastně ptám. Na sociálce mi ted k prosinci RD skončila, v práci jsem nahlásila do 3 let, že budu doma. Kam se mám nahlásit, kam zavolat, vůbec nevím kdo ted bude platit ZP a SP. Prosím tedy o radu kam a co nahlásit aby mi někde nevznikli nedoplatky. Děkuji

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 08:18

@Papaja 67 Žádná RD ti neskončila, motáš pojmy, délka RD nemá s pobíráním rodičáku nic společného, tedy si stále na RD a nic nikam nehlásíš.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:22

@j.a.n.i1 ze sociálky mi ted došel dopis. Cituji z něho Žadatel nemá od 1,12,2017 nárok na dávku z následujících důvodů : byla dosažena celková částka rodičovského příspěvku.
Tak jak to teda je když už mám vyčerpané peníze, tak už logicky nejsem ani na RD nebo se pletu? A tím pádem bych si měla platit zdravku a socku sama nebo ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 08:24

@Papaja 67 Ne, to se pleteš, rodičovská dovolená nemá s pobíráním příspěvku vůbec nic společného. Rodičovská dovolená je volno z práce.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:30

@j.a.n.i1 dobře děkuji to už tedy chápu, ale jak je to tedy se zdravotním a sociálním? Kdo to za mě teď vlastně platí nebo spíš bude platit do toho dubna nez nastoupím na MD?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 08:31

@Papaja 67 Úplně stejně jako doteď, zdravotní stát z titulu RD a sociální nikdo.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 08:38

@j.a.n.i1 děkuji moc

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 18.12.17 09:14

Podle mě ty měsíce mezi koncem RD (3. Narozeniny syna) a termínem nástupu na MD řešit musíš! Buď musíš požádat v práci ó neplacené volno, nebo nastoupit na nemocenskou. Jen tak doma být nemůžeš :think:

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 09:19

@vverru no já právě nevím jak se to řeší a hlavně ani nevím na koho se obrátit, ale je mi jasný, že jen tak být doma nemůžu. :nevim:

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 09:21

@vverru ale mě jde ted o tu dobu než syn bude mít 3. roky, to je 7.4 a já eventuelně na MD můžu nastoupit začátek dubna. Takže o dobu ted od 1.12.2017 do toho 1.4.2018.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 18.12.17 09:23

Mně tedy řekli na pracáku, že stát za mě platí pojištění jen v případě, že pobírám aspoň minimální rodičovský příspěvek, takže jsem si zbytek rozkládala tak, aby mi to vystačilo až do nástupu na novou mateřskou :nevim: Ale můžu ti říct, že v tom byl docela maglajs a několikrát si různé úřednice z pracáku i sociálky vzájemně odporovaly, do toho účetní mého zaměstnavatele, která věděla prdlačky, no bylo to zajímavý a radši jsem všude dvakrát volala a ověřovala, jestli mám všechno v pořádku, protože u mě šlo o cca 4 měsíce a nechtěla jsem, aby mi někde vznikaly nějaké nedoplatky.

Papaja 67
Kecalka 230 příspěvků 18.12.17 09:26

@Michelle_M u mě jde taky právě o zhruba 4-5 měsíců, ale rodičák už jsem vyčerpala, nějak mě to magorovi nedošlo, tak to musím nějak vyřešit, ale vůbec nevím jak. Asi skočím na pracák a třeba mi něco řeknou, ikdyž tady jsou vždycky ochotní jak pojď na mě zboku

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 18.12.17 09:36

@Papaja 67 Určitě si to oběhej, já to řešila na pracáku, socce i zdrávce a pak jsem tlumočila účetní, co jsem se dozvěděla :roll: a nejlíp pak ještě ověřit, že všechno všude proběhlo jak má. Mně nešlo primárně o to, abych pobírala nějaké peníze, věděla jsem, že mi na tu dobu příjem vypadne a měla jsem jiné zdroje, ale hlavně o ty nedoplatky a aby pak nebyl třeba problém při čerpání mateřské. Teď budu ještě po svátcích znovu volat na sociálku, jestli dorazily potřebné papíry od zaměstnavatele, už jsem radši paranoidní a prověřuju vše dvakrát :D Na sociálce mají docela fajn informační linku, tam byly vždycky příjemné úřednice a co řekly, to mělo hlavu a patu, zmatené byly spíš na tom pracáku.

Lendeš
Kelišová 5577 příspěvků 18.12.17 09:36

@Papaja 67 Už to tady správně napsala @j.a.n.i1 Rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená spolu nesouvisí, nemusí se překrývat. Stát je plátcem zdravotního pojištění za osoby pobírající RP i za osoby na RD, jsou to 2 odlišné kategorie. Pokud ti trvá rodičovská dovolená ve smyslu volna v práci, tak nehlásíš nic nikam. Při trvání pracovního poměru má oznamovací povinnost tvůj zaměstnavatel, ten hlásí začátek a konec RD a taky nahlásí nástup na další MD. V tvém případě nehraje rodičovský příspěvek žádnou roli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >