Konec RD, ukončení pracovního poměru a zároveň OSVČ, co teď?

Anonymní
28.6.21 17:05

Konec RD, ukončení pracovního poměru a zároveň OSVČ, co teď?

Bude mi končit RD v červenci, dala jsem výpověď a jsem stále OSVč, ale příjem není příliš velký, potřebovala bych tedy poradit, co je teď pro mě nejlepší…

Práci budu mít cca od října, dcera jde do školky v září…budu jí vyzvedávat po obědě

Mám si pozastavit živnost a nahlásit se na ZP jako osoba pečující o dítě do 4 let? S tím, že bych to zrušila k prvnímu říjnu? Mám to hlásit i na UP? Musím tu živnost pozastavovat? Mám příjem pár tisíc… ale opravdu se mi nechce pracovat a pak to vše odevzdat na zdravotní a sociální, to si dám raději nohy nahoru a užiju si léto

Nebo mám zkusit zajít na UP jako žadatel o práci?

Dik za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22413
28.6.21 17:13

Jako OSVČ na up jít nemůžeš. Takže buď to pozastavit a jít na ten up, nebo si sama platit to zdravotní a sociální. Na tom up bys měla dostat i podporu, pokud se budeš hlasit jen na pojišťovnu, tak je tam omezena docházka do skolky, takže by dcera mohla v září chodit max na 4 hodiny denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
28.6.21 17:20

Nebo si protáhni rodičák až do těch 4 let a pak budeš OSVČ vedlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 20:29
@Kriss Tina píše:
Jako OSVČ na up jít nemůžeš. Takže buď to pozastavit a jít na ten up, nebo si sama platit to zdravotní a sociální. Na tom up bys měla dostat i podporu, pokud se budeš hlasit jen na pojišťovnu, tak je tam omezena docházka do skolky, takže by dcera mohla v září chodit max na 4 hodiny denně.

díky, já jí tam stejně první měsíc neplánuju nechávat na spaní, takže v tom by asi problém nebyl…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat