Konec RD, výpověď a péče o dítě do 4 let

Anonymní
14.7.20 18:46

KOnec RD - vypobed zametsnavatele a pece o dite do 4 let... ?

Hezký den,
prosím o radu,
byla jsem zaměstnaná a na RD a zrušili moje místo, nabídli mi dohodu o ukončení a odstupné 8 platů, anebo výpověď s 2 měs lhůtou… 6 platů odstupného + 2 měsíce náhrady mzdy pro překážky v práci, či tak nějak (že prý z toho musím uhradit pojistné.. )

Poradil by někdo co je výhodnější jit na dohodu ci vypoved?

Lze to udělat i tak, že bych si nechala dat vypoved a šla pečovat o dítě do věku 4 let a přitom si v klidu hledala práci a zajistila hladký nástup mladšího dítěte do školky? (obe deti by tak ve skolce mohli byt max 4 hodiny?- jsou na to nutna nejaka potvrzeni?) Lze tu nahlášenou péči do 4 let kdykoli prerusit?..

Co vše je nutné vyřídit za dokumenty a kam jít na úřady? Popř. na co si dát pozor…
Vůbec v tomhle neumím „chodit“ :oops:
Za jakoukoli radu od někoho, kdo se vyzná budu vděčná… :mavam: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4290
14.7.20 19:13

Můžeš se pak nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let a hledat práci. Nebo jít na pracak, budes mít odstupny takže tě ze začátku nějak extra do prace asi honit nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 20:42

JancaS84 dekuji za info, takze kdyz si necham dat vypoved… hned jak ji budu mit v ruce, tak se mam jit nahlasit jako osoba pecujici o dite? anebo se nahlasit tesne az pred vyprsenim te vypovedni lhuty? diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
14887
17.7.20 21:01
@Anonymní píše:
JancaS84 dekuji za info, takze kdyz si necham dat vypoved… hned jak ji budu mit v ruce, tak se mam jit nahlasit jako osoba pecujici o dite? anebo se nahlasit tesne az pred vyprsenim te vypovedni lhuty? diky moc

Jako osoba pečující se na zdravotní pojišťovnu nahlásíš do 8 dnů (tuším, ale nejsem si délkou té lhůty jist) od skončení pracovního poměru, pokud nepůjdeš na ÚP. Do té doby přece budeš zaměstnaná a zdravotní pojištění za tebe bude platit zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama