Konec RD,potřebuji poradit

24
28.2.21 13:18

Konec RD,potřebuji poradit

Zdravím, chci se zeptat jak postupovat. Dcera oslavila 4narozeniny a skončil mi RD. Loni v září jsem nastoupila na brigádu na DPP, dcera do školky, ale vzhledem k situaci je od listopadu doma a já chodím podle hlídání a moznosti pracovat. A zvažuji že se přihlásím na pojistovne jako žena v domácnosti, pečujíci o děti. Máme ještě téměř 15leteho a 10leteho.Muzu se tam tedy přihlásit když mám tu DPP, popripadeco k tomu vse potřebuji zajistit. Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19725
28.2.21 13:23

Rodičovská ti ale skončila už ve třech letech dítěte. Dál se pak řeší neplacené volno. A nebo se musíš přihlásit jako osoba pečující o dítě. A nebo pod pojmem RD máš na mysli, že ti skončilo pobírání rodičovského příspěvku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
28.2.21 13:25

@P4ja měla jsem nastaveno do 4let, v březnu mi přijde poslední prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
28.2.21 13:34

@PFEVM Tak do toho nemotej rodičovskou dovolenou.

Jinak péči o dítě nahlasis na ZP. Tam ti řeknou. Je tam omezení, co se týká dávání dítěte do školky. Je to jen 4 hodiny denně. A pak i výše výdělku. https://www.vzp.cz/…e-privydelek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9268
28.2.21 15:37
  1. Pokud budeš mít na tu DPP max. 10 tis. měsíčně, tak se můžeš přihlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let (dítě nesmí chodit do školky víc než 4 hodiny denně) nebo jako pečující osoba o ty dvě starší děti do 15 let a zdravotní za tebe bude hradit stát.
  1. Pokud si vyděláš víc než 10 tis. měsíčně, tak můžeš dát zaměstnavateli čestné prohlášení, že osobně pečuješ o dítě do 7 let (a to nechodí do školky víc než 4 hodiny denně) nebo o 2 děti do 15 let a zaměstnavatel za tebe bude odvádět soc. a zdrav., ale zdravotní ti nebude strhávat do minimálního zdravotního, ale jen podle skutečného výdělku. (Nejedná se o prohlášení, že jsi státní pojištěnec jako osoba pečující - to jsi jen v bode 1)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
28.2.21 15:44

@Lendeš
Děkuji moc, týká se mě bod 1.
V pondělí tam zkusim zavolat ať vím, co vše sebou vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 19:55

Ahoj holky, nechci zakládat novou diskuzi, tak to zkusím zde. Prosím o radu. V prosinci syn měl tři roky, do 1.3 jsem byla na neplaceném volnu. Na kterém jsme byli domluveni se zaměstnavatelem dopředu. Od 1.3 jsem zaměstnaná ale nadále pobírám rodičovský příspěvek který mě za tři měsíce končí. Problém je ten, že jsem servírka a nemám kam nastoupit. Dnes mi šéf řekl že bude posílat žádost, abych brala peníze kompenzační covid. Jen ani účetní neví, jestli nepřijdu o zbytek rodičovského příspěvku. Nevíte jak to je? Nebo je možné brát kompenzační příspěvek a dobrat rodičovský příspěvek? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
7636
6.3.21 08:41

Na neplaceném volnu jsi měla být od synových 3 narozenin a né až od března.

Jinak kompenzační bonus/příspěvek si řeší zaměstnavatel sám na sebe za tebe a s tebou to nemá nic společnýho. Pokud máš normální pracovní smlouvu. A už vůbec to nijak neovlivňuje to, že ještě bereš RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:06

@Cenarius však já to píšu, že od tří let do 1.3 na neplaceném volnu, možná to je jen nepřehledné, pardon :) ale chápu to dobře, že šéf to vyřídí, dostane peníze a pak mi z nich nějakou část vyplatí?

• Citovat
  • Nahlásit
46943
6.3.21 09:21

Na rodicovsky prispevek nema zamestnani vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
6.3.21 10:05
@Anonymní píše:
@Cenarius však já to píšu, že od tří let do 1.3 na neplaceném volnu, možná to je jen nepřehledné, pardon :) ale chápu to dobře, že šéf to vyřídí, dostane peníze a pak mi z nich nějakou část vyplatí?

Ajo, já viděl „OD“. Moje chyba. :D

On ti dá peníze na které máš nárok bez ohledu na to, jestli si se státem něco vyřídí nebo kolik dostane. Jsou to dvě různé věci. Jedna je tvoje práce a smlouva se zaměstnavatelem. A druhá je jeho vztah ke státu a k případným podporám, které chce čerpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat