Reklama

Konec rodičáku a druhé těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hejkalka 7
Kecalka 339 příspěvků 13.01.17 09:43
Konec rodičáku a druhé těhotenství

Ahoj mamky, popíšu Vám fiktivní situaci:
U zaměstnavatele jsem podepsala rodičovskou dovolenou na tři roky. Rodičovský příspěvek mám daný jen na dva roky. Na konci druhého roku znovu otěhotním a mám rizikové těhotenství a jsem bez příjmu. Mám nárok na nemocenské dávky? Sice si teď šetřím na ten poslední rok, ale zároveň počítám, že si budu moci přivydělat. Pokud ale otěhotním, budu na rizikovém (mám zdravotní problémy), přivýdělek nebude možný. Máte podobné zkušenosti?

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 13.01.17 09:58

Zákon o nemocenském pojištění 187/2006 Sb. § 28:

(5) Nemocenské se nevyplácí zaměstnanci za dobu, po kterou mělo trvat pracovní volno bez náhrady příjmu nebo služební volno, za které nebyl poskytnut služební příjem nebo plat, pokud dočasná pracovní neschopnost vznikla nebo karanténa byla nařízena nejdříve dnem, který následuje po dni nástupu na takové volno. Ustanovení věty první neplatí v případě, kdy pojištěnka nemá nárok na peněžitou pomoc v mateřství z žádné pojištěné činnosti, v případě, kdy pojištěnec byl uznán dočasně práce neschopným podle § 57 odst. 1 písm. e) a f) a v případě pracovního nebo služebního volna poskytnutého z důvodů ošetřování nebo péče uvedených v § 39 odst. 1 písm. a) nebo b).

Takže ne, nedostaneš nic v době čerpání rodičovské dovolené, i když bez příspěvku.

Hejkalka 7
Kecalka 339 příspěvků 13.01.17 10:18

@Nowuka2 Takže kdybych měla rodičovskou dovolenou podepsanou na 2 roky, situace by byla jiná, že?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 13.01.17 10:29
@Hejkalka 7 píše:
@Nowuka2 Takže kdybych měla rodičovskou dovolenou podepsanou na 2 roky, situace by byla jiná, že?

No podle toho co píšou tak ano ale musela bys v případě neotěhotnění po těch 2 letech nastoupit do práce, případně tedy na neachopenku.

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 13.01.17 22:07
@Hejkalka 7 píše:
@Nowuka2 Takže kdybych měla rodičovskou dovolenou podepsanou na 2 roky, situace by byla jiná, že?

Ano. Nemocenská je náhrada výpadku příjmů z činnosti. Kdo je na rodičovské dovolené, ten příjem z činnosti nemá. (Takže teď jsem pochopil, proč ta kontrola ze sociálky chce vidět žádost o RD písemnou, ačkoliv zákoník práce formu žádosti o RD neupravuje, je to v jiném vlákně; akorát teda to chce vidět nesmyslně formulované, asi na školení něco špatně pochopila).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama