Reklama

Konec rodičáku a podruhé těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 10:27
Konec rodičáku a podruhé těhotná

Omlouvám se za novou diskuzi, ale nikde jsem nenašla to, co potřebuji vědět. Prosím o radu, snad někdo budete vědět. Dnes mi přišla spojená částka rodičovského příspěvku, čili ta poslední. Papír o ukončení rodičovského příspěvku mi nepřišel. Nemám se kam vrátit do práce, měla jsem smlouvu na dobu určitou. Jsem v 6. měsíci těhotenství a porod mám naplánovaný na půlku dubna (sekce ze zdr. důvodů). Kam na úřad práce zajít? Měla bych mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, že? Takže jít tam? Ale ta je na 5 měsíců, jak se to řeší, když porodím dřív než to vyčerpám? Dočerpám tu podporu a až po ní budu žádat o rodičovský příspěvek? (budu volit částku přes manžela). Třeba někdo řešil podobnou situaci. Řeším, jestli mi tu podporu dají, když jsem těhotná, to bych asi musela být doma zadarmo na péči o dítě do 6 let, že? A to se chodí nahlašovat kam? Předem díky za odpovědi.
Edit. S tím, že pojedu na UP samozřejmě počítám, ale jsem na velmi rizikovém těhotenství s klidovým režimem s tím, že mi hrozí každým dnem hospitalizace, tak mi jde o to, abych na tom UP šla najisto, protože se bojím, jak to to tam zvládnu, jestli se tam nesložím, pokud tam bude moc lidí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 10.02.17 10:30

Na ÚP se hlas v případě, že hledáš práci. Jinak se stačí nahlásit na pojišťovnu jako pečující osoba o dítě a je to hotovo.

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 10.02.17 10:46
@Nowuka2 píše:
Na ÚP se hlas v případě, že hledáš práci. Jinak se stačí nahlásit na pojišťovnu jako pečující osoba o dítě a je to hotovo.

Tak třeba ji hledá…
To není její chyba, že ji nikde nevezmou. :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 10.02.17 10:47
@Bábrdl píše:
Tak třeba ji hledá…
To není její chyba, že ji nikde nevezmou. :nevim:

Co myslíš, že by s „… jsem na velmi rizikovém těhotenství s klidovým režimem s tím, že mi hrozí každým dnem hospitalizace, tak mi jde o to, abych na tom UP šla najisto, protože se bojím, jak to to tam zvládnu, jestli se tam nesložím, pokud tam bude moc lidí…“ zvládla dělat?

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 10.02.17 10:48

@zuzanx Podporu ti dát musí, a ty musíš plnit podmínky, které nastaví - chodit na schůzky, hledat si práci. Případně do nějaké nastoupit. Ale to je sci-fi, nikdo tě nezaměstná. Nicméně na podporu nárok máš, bude ale velmi nízká.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 10:49

Jde mi o tu podporu. Podle mě na ni mám nárok, když jsem předtím pracovala. @Nowuka2 Ale mám pocit, že se tam nějak podepisuje, že chci pracovat nebo tak něco.

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 10.02.17 10:49
@Nowuka2 píše:
Co myslíš, že by s „… jsem na velmi rizikovém těhotenství s klidovým režimem s tím, že mi hrozí každým dnem hospitalizace, tak mi jde o to, abych na tom UP šla najisto, protože se bojím, jak to to tam zvládnu, jestli se tam nesložím, pokud tam bude moc lidí…“ zvládla dělat?

Ne. To dost podstatně mění situaci.

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 10.02.17 10:51
@zuzanx píše:
Jde mi o tu podporu. Podle mě na ni mám nárok, když jsem předtím pracovala. @Nowuka2 Ale mám pocit, že se tam nějak podepisuje, že chci pracovat nebo tak něco.

Pokud jsi skutečně nemocná, nemůžou tě zaregistrovat jako uchazeče o zprostředko­vání práce.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 10:51

@Bábrdl
vím, že jsou to nějaké 3tis. Na schůzky bych chodit nemohla, za měsíc nejpozději nastupuju do nemocnice a budu tam až do porodu ležet. Ale dobré 3tis. než nic.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 10.02.17 10:52
@Bábrdl píše:
Ne. To dost podstatně mění situaci.

No jako jestli je opravdu takto rizikově těhotná tak bych neriskovala ani tu první návštěvu, natož další ostatní. A ne každá pracovnice bude mít tolik „soucitu“ a nechá ji doma bez pravidelných „návštěv“ :nevim:

@zuzanx píše:
Jde mi o tu podporu. Podle mě na ni mám nárok, když jsem předtím pracovala. @Nowuka2 Ale mám pocit, že se tam nějak podepisuje, že chci pracovat nebo tak něco.

Samozřejmě, nárok budeš mít, je to 3,5 tisíce a míň. Ale jak psala @Bábrdl není to jenom o tom si jít něco podepsat, ale taky pravidělně navštěvovat ÚP atd. Jde jenom o to, jestli ti to za to stojí, pokud jsi na takto rizikovým.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 10.02.17 10:53
@zuzanx píše:
@Bábrdl
vím, že jsou to nějaké 3tis. Na schůzky bych chodit nemohla, za měsíc nejpozději nastupuju do nemocnice a budu tam až do porodu ležet. Ale dobré 3tis. než nic.

V tom případě nemůžeš ani čerpat podporu v nezaměstnanosti, která se vyplácí lidem hledající práci.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 10:54

@Bábrdl
Tak já oficiálně žádný papír, že jsem nemocná nemám. Tak teď teda nevím.

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 10:55

Měla jsi si rozložit zbytek rodičovský a nemusela jsi řešit up :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 10.02.17 10:55
@zuzanx píše:
@Bábrdl
vím, že jsou to nějaké 3tis. Na schůzky bych chodit nemohla, za měsíc nejpozději nastupuju do nemocnice a budu tam až do porodu ležet. Ale dobré 3tis. než nic.

Pokud nemůžeš plnit podmínky, tak tě nezaregistrují.
Nárok o na podporu má uchazeč o zaměstnání.

Pochopitelně můžeš lhát, tvrdit, že máš zájem o zaměstnání a pak se „náhle tvůj zdravotní stav zhorší“. A pak budeš doufat, že do toho nebude úřednice vrtat. :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 10.02.17 10:56
@zuzanx píše:
@Bábrdl
Tak já oficiálně žádný papír, že jsem nemocná nemám. Tak teď teda nevím.

No tak v tom případě můžeš jít na ÚP, kde se zaregistruješ a kde ti budou hledat práci, kam budeš chodit na schůzky (jak kde, u nás jednou měsíčně minimálně) atd.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama