Konec rodičáku - kdy se hlásit na zdravotní pojišťovnu?

14432
1.8.13 08:12

konec rodičáku - kdy se hlásit na Zdr. pojišťovnu?

Ahojky prosím poradí někdo???

Měla jsem rodičák na malou do 4 let, v listopadu 2012 jsem jej šla měnit na novou variantu, s tím, že chci aby mi končil ve 3 letech malé. Paní mi vypočítala určitou částku, kterou mám pobírat měsíčně do těch 220 tis. Ovšem paní mi to spočítala blbě :/ Měl mi končit v prosinci 2013 a zač. července mi přišel dopis o změně částky, že mi jej snižují na určitou částku a že do 220 tis mi chybí zrovna tato částka. Tzn. v srpnu ještě dostanu toto sníženou částku a pak konec.

Kdy se mám jít hlásit na ZP jako žena pečující o dítě do 7 let? od 1.8 nebo od 1.9??? Čekala jsem, že mi přijde dopis, že mi ukončili rodičák a zatím nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9092
1.8.13 08:27

@Tracy měla by ses nahlásit nejpozději 8 dnů po skončení RP, zavolej si na socku, oni ti řeknou přesně, kdy ti RP končí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
1.8.13 08:56

Vem ten dopis a zajdi tam s ním. Oni si to sami nějak zapíšou… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
1.8.13 09:01

@Tracy Tak pokud dostaneš poslední částku v srpnu, tak je za červenec, tedy od srpna by ses měla nahlásit na ZP jako osoba pečující o dítě do 7 let. Ale co mám zkušenost s OZP, tak není potřeba to hrotit, i když ofiko to má být hlášeno do 8 dnů, tak nikdy nebyl problém, když jsem něco hlásila později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1039
1.8.13 09:16

Ahoj, mám ten samý problém. Jen o měsíc dýl. Musím se tedy nahlásit na zdravotní pojišťovnu a pokud hned neseženu práci mám požádat o podporu??
Až budu mít práci tak to zase zdravotní pojišťovně nahlásím nebo to už udělá zaměstnavatel?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
1.8.13 09:54

@Haňule1 Pokud chceš žádat o podporu, tak se musíš zaregistrovat na UP, takže pak se nehlásíš na ZP jako osoba pečující o dítě, ale jen jim oznamuješ, že si na UP (i když mám takový pocit, že to UP hlásí, ale je lepší to i tak udělat) a po nástupu do práce už to hlásí zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1039
1.8.13 10:50

Děkuji za informaci. Na úřadě jsem nikdy nebyla. Nevím jak to chodí, práci hledám už 2měsíce ale zatím nic co by se dalo skloubit se školkou:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14432
1.8.13 16:39

Holky díky, příští týden tedy zajdu se nahlásit na ZP :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama