Konec rodičáku prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tynnka18
Povídálka 41 příspěvků 07.03.18 14:43
Konec rodičáku prosím

Ahoj Maminky, poradíte mi někdo když mi bude končit rodičák 31. 5. 2018 tak tedy poslední peníze mi přijdou v červnu za rodičák do práce kde sem Byla nechci zpátky kdy tedy nejlépe podat výpověď a nechat den zapsat na úřadě abych dostala aspon nějakou korunu z úřadu než si najdu jinou práci? Moc děkuji za radu :) :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1355 příspěvků 07.03.18 14:50

@Tynnka18 a nemusíš výpověď dostat? Třeba pro nadbytecnost, abys měla nárok na podporu?

Uživatel je onlineDandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 14:51

Tak se zamestnavatelem se muzes na ukonceni PS domluvit kdykoliv. Ve chvili kdy doberes RP (budes mit ukoncenou PS s tim zamest.) tak se musis nahlasit na zdrav. pojistovne jako osoba pecujici o dite nebo na UP. Nejake penize od UP dostanes, ale je to hodne malo, snad max 3000,nevim presne. Lepsi by bylo, kdyby sis ted nez ti skonci RD nasla uz jinou praci.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 07.03.18 14:55

Tak si hledej práci již teď, a nastup pak rovnou do nové práce. Výpověď dej klidně už nyní.

ZuzaMi  07.03.18 14:57

Tak hledat práci můžeš snad hned, tak se nikam hlásit nemusíš - domluvíš se se stávajícím zaměstnavatelem, že nenastoupíš zpátky a nastoupíš do práce nové.. Pokud by jsi náhodou nic nového nesehnala, tak registrace na ÚP, ale nevím jak je to s podporou, když bude výpověď z tvé strany a zaměstnání se vlastně sama vzdáš. Klasicky má mamina po RD nárok na 5 měsíců podpory.

Uživatel je onlineDandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 15:01

Tady je clanek jak se pocita davka od UP, ale je starsiho data, takze ta castka na letosni rok bude jina. :kytka:

Podpora v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené

Při výpočtu výše podpory v nezaměstnanosti hraje rozhodující roli to, zda rodič v uplynulých dvou letech opravdu pracoval, nebo jestli ho jeho zaměstnavatel „jen“ vedl ve stavu zaměstnanců a byl na rodičovské dovolené.

Ovšem většina rodičů končí pracovní poměr současně s rodičovskou dovolenou a před příchodem do evidence ÚP ČR v zaměstnání fyzicky nepracovala. Tím pádem mají dobu důchodového pojištění pokrytou náhradní dobou pojištění, nikoli zaměstnáním. ÚP jim tedy vypočítá (v případě, že splní podmínky nároku) podporu v nezaměstnanosti z průměrné mzdy v národním hospodářství. Což je pro letošní rok 24 622 Kč.

V tom případě tedy uchazeč o zaměstnání dostane za první dva měsíce dávku ve výši 0,15násobku (3 694 Kč), další dva měsíce ve výši 0,12násobku (2 955 Kč) a po zbývající podpůrčí dobu ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství (2 709 Kč).

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 07.03.18 15:11

@Tynnka18 tak výpověď bys měla podat co nejdříve. Pokud nepůjdeš dohodou, tak výpovědní lhůta jsou 2 měsíce. Mě končí rodičovská dovolená v polovině června a výpověď jsem posílala dnes.

Lendeš
Závislačka 4575 příspěvků 07.03.18 15:31

@Tynnka18 A dokdy máš nahlášenou rodičovskou dovolenou v zaměstnání? To nemusí být vůbec totožné s rodičovským příspěvkem. Případnou výpověď musíš podat tak, aby stihla doběhnout před koncem rodičovské dovolené s tím, že výpověď běží od prvního dne následujícího měsíce a je dvouměsíční. Nebo se můžete se zaměstnavatelem dohodnout a ukončit PP dohodou k jakémukoliv dni.

Podpora v nezaměstnanosti, pokud na ni půjdeš hned z RD bez toho, abys byla aspoň den v práci, tak bude jen cca 4300 Kč první dva měsíce, pak se snižuje. Pokud bys zvažovala na nějakou dobu návrat do práce kvůli podpoře, tak pak je z hlediska podpory důležitý důvod ukončení prac. poměru - pokud by to byla výpověď z tvé strany nebo dohoda a nebylo by to z „vážných důvodů“, tak je podpora krácená.

Tynnka18
Povídálka 41 příspěvků 07.03.18 17:44

@lucije28
Potrebuji do prace az v září musím byt doma s malym než půjde do skolky

Tynnka18
Povídálka 41 příspěvků 07.03.18 17:48

@ZuzaMi
Potrebuji jit do prace az v září az mi vezmou malyho do skolky.

Tynnka18
Povídálka 41 příspěvků 07.03.18 17:51

@Lendeš
Tak to nevím do kdy. Na mateřskou sem šla 1června 2015 a rodičák mám do 31.5.2018 do prace nemuzu nastoupit az od 1. Září az mi vezmou malyho do skolky

nozu
Extra třída :D 11050 příspěvků 07.03.18 17:58

@Tynnka18 pokud jsi v práci nic nehlásila, máš rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte. Hned následující pracovní den bys měla nastoupit do práce.

Tynnka18
Povídálka 41 příspěvků 07.03.18 17:59

@nozu
Jak sem psala do prace se vracet nechci kvůli smenam které jsou tam na prd.

nozu
Extra třída :D 11050 příspěvků 07.03.18 18:32

@Tynnka18 ale tak resis, kdy ti konci v praci rodicovska dovolena. podle toho musis dat vypoved. tak jsem ti napsala, ze ti konci datem tretich narozenin ditete, pokud jsi v praci nehlasila jine datum.

Vallunka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 08.03.18 09:21

Prodluž si řidičák do září.. :mavam:
Nebo..
Domluv se na dohodě. Nemusíš mít pak dvou měsíční výpověď. Pak se nahlášíš na pracák..Dál nevím, já mám jen prodloužený rodičák

Příspěvek upraven 08.03.18 v 09:25

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama