Konec rodičáku,bez školky..Jak jste to zvládaly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:31
Konec rodičáku,bez školky..Jak jste to zvládaly?

Ahoj..
Malej se narodil v květnu 2012 na mateřskou jsem šla osum týdnu před porodem a rodičák sem si dala 7500kč..Nějak mi nedošlo, že mi bude končit dřív, někdy v unoru..
Chtěla jsem se zeptat, školku mít nebudeme, chlap je celý dny v práci a hlídání bych neměla..Jak jste to zvládali? Do práce jít musím, ale kdy? Vubec nevím jak to budeme zvládat, to co chlap vydělá tím se zaplatí nájem atd a nic mu nezbude..
Ještě jsem se chtěla zeptat, když si ho ted pujdu snížit třeba na 4000kč, pomuže to nějak??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:43

No ještě dobrý že prcek je květnovej, jsou holky co mají děti třeba lednový, únorový. Já to měla tak, že jsem se v práci domluvila na podržení místa do září a neplaceném volnu, ale bacha vyhovět ti nemusí. Takže jsem nic nebrala a byla doma do září, kdy šla malá do školky.

Teď u druhého to mám o to veselejší že jsem rozvedená a do práce musím nastoupit dřív právě kvůli jistotě práce. Takže půjdu ve věku 2 let a něco malého a holt musí do miniškoličky. Kde teda se platí 4 tisíce měsíčně, ale když půjdu do práce tak se mi to pořád vyplatí a hlavně budu mít tu práci, která je pro mě teď hodně stěžejní.

Samozřejmě záleží na podmínkách, ale vždy se to dá nějak řešit.

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 06.11.14 11:44

Na spoustu tvych otazek nevim, co odpovedet, ale vyplacena celkova castka je porad stejna. Takze nic si snizovat nechod a dej kazdy mesic 3tis do obalky a pouzij v dalsich mesicich. Je zbytecne chodit neco snizovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:48

Dobře ještě se zeptám do práce se vrátit nemužu, jsou tam jen dvanácky a to prostě nejde, nemám hlídání..Takže budu muset dát asi výpověd nebo nevím..Každopádně mám nárok pak teřba do toho zaří na nějakou podporu od státu??Já bych do práce šla hrozně ráda, ale nevím jak::.Opravdu ty peníze potřebujeme, ale chlap je v práci pořád..

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 06.11.14 11:53

Já mám ledňáka, školka nic. Musím poděkovat zaměstnavateli, že můžu chodit na 2 dny v týdnu ( manžel jede směny 12 hod.), tak to prostřídáme. Kdybych chodila normálně, prcka dala do soukomé školky nezvládala bych to časově.

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.11.14 12:01

A od kdy budete mít školku? Od září? Pak je jasné, že do práce od září.
Já bych si taky nic nesnižovala, prostě teď víc šetři.

andy1989
Kecalka 153 příspěvků 06.11.14 12:02

Procitam diskusi a nejak nechapu, to jako, ze deti vezmou do skolky az od zari? jestli to blbe chapu, tak se omlouvam :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65077 příspěvků 06.11.14 12:04

@andy1989 No, tak pokud nebyla na zápise nebo pokud byla a dítko ji nevzali, tak ano, vezmou ho až od dalšího září, co je na tom divného?

andy1989
Kecalka 153 příspěvků 06.11.14 12:07

Nic, ja jen, ze me vemou malou do skolky v breznu, jakmile ji budou 3 roky, ptala jsem se proto, ze jsem myslela, ze je to treba v jinych mestech jinak a maminy musi cekat na zari

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 12:13

No právě musím čekat do září..Ted moc neušetřím před svátkama a za dva měsíce mužu ušetřit tak na další měsíc z rodičáku, z rodičáku platím všechno kromě nájmu..
Když přijdu do práce, že nemužu pokaračovat právě kvuli směnám, které tam jsou tak bude asi výpověd na dohodu a já nastoupím na pracák..Tam dostanu nějakou minimální podporu asi pět měsícu a pak nic chápu to dobře??
Nebo jak ste to měly vy??

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65077 příspěvků 06.11.14 12:15

@andy1989 Tak jsou místa, kde to dítě nevezmou ani od září jako 3,5 leté, protože prostě mají plno. A pak jsou zase místa, kde vezmou i mladší než 3 roky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65077 příspěvků 06.11.14 12:16

Ano, chápeš to dobře, pokud už vůbec nenastoupíš do práce, tak budeš mít malou podporu… bych se zkusila zeptat, jestli třeba nepotřebují výpomoc přes svátky, to by mohl být partner doma a hlídat a pak to ukončit, to by se ti pak podpora počítala z platu.

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.11.14 12:20

No je to tak jak píšeš… Já mám třeba holku srpnovou a bojím se, že mi ji nevezmou ani od září. Pokud ne, tak zřejmě do práce stejně nastoupím, ať už do původní nebo jiné a asi pořeším soukromou školku. Je to lepší, než být doma na nějaké podpoře nebo nedej bože za nic.

Reee
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 06.11.14 12:22

Popíšu jak jsem to udělala já. mám dítko prosincové. v květnu jsme se dozvěděli že ho nevzali do mš. hned jsme naklusala na úřad a prodloužila si rodičák do léta abychom měli nějaké peníze a zároven jsme si našla víkendovou brigádu abych dorovnala výpadek peněz. sice nebudeme rok mít společné víkendy al eje to naše jediná možnost. Ale jednala jsem hned jak jsem se o nepřijetí dozvěděla.

dagmarkav
Kecalka 481 příspěvků 06.11.14 12:52

Ono stejně, když půjdeš do práce v září, budeš muset řešit dítě, který bude stejně pořád doma nemocný, to si nevybereš :-(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >