Konec rodičovské dovolené - jak dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 13:22
konec rodičovská dovolená, jak dál

Ahoj holky, prosím jak to je, mám druhé dítě, druhému dítěti je rok a půl, už ořemýšlím dopředu co bude, jsem zaměstnaná, ale tam se již vrátit nechci, nemůžu dojíždět tak daleko, jak jsem dříve dojížděla, skrz děti, nemáme hlídání a manžel je do večera v práci. tak si chci najít práci blíže, kdybych náhodou nenašla, a musela jít na pracák, z čeho se počítá? z předchozího zaměstnání nebo z rodičáku? děkuji, snad teda najdu něco, ale radši abych věděla jak to vše je.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

dedrichov
Závislačka 2864 příspěvků 28.01.17 13:27
@Anonymní píše:

tak daleko myslíš, že se zaměstnavatel přestěhoval nebo jsi tam dřív také dojížděla?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 13:37

@dedrichov dojížděla, ale ted nemohu se vracet až večer domů, dřív mi to bylo jedno, když jsme neměla děti, ale ted to už nejde

ivabozi
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 28.01.17 13:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím jak to je, mám druhé dítě, druhému dítěti je rok a půl, už ořemýšlím dopředu co bude, jsem zaměstnaná, ale tam se již vrátit nechci, nemůžu dojíždět tak daleko, jak jsem dříve dojížděla, skrz děti, nemáme hlídání a manžel je do večera v práci. tak si chci najít práci blíže, kdybych náhodou nenašla, a musela jít na pracák, z čeho se počítá? z předchozího zaměstnání nebo z rodičáku? děkuji, snad teda najdu něco, ale radši abych věděla jak to vše je.

A co jsi dělala/chceš dělat? Nemůžeš pracovat on-line?

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 28.01.17 13:42

A zkrácený úvazek u stávajícího zaměstnavatele?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 13:44

@Karleon to nehrozí, na to nepřistoupí bohužel

Amys
Generální žvanilka 20734 příspěvků 28.01.17 13:57

Viz probíhající diskuze vedle. Rozpočítej si rodičovský příspěvek tak, aby ti to vyšlo alespoň na dobu, než dítě dostaneš do školky, můžeš si to klidně rozpočítat i do čtyřech let věku dítěte a i kdybys do práce nastoupila, budeš rodičovský příspěvek pobírat dál, ale budeš to mít jako takovou pojistku, kdybys nemohla hned něco najít (a nebo dítě nevzali do školky). Lepší brát dlouhodobě míň, než pak najednou zjistit, že nemáš nic. A samozřejmě pak hledat práci dostatečně dopředu.

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 28.01.17 13:58

Myslím, že za rok a půl se dá práce najít levou zadní. Já jsem po dětech nastupovala do první práce (otěhotněla jsem na vysoký a pak ještě jednou), měla jsem akorát titul bez praxe, chtěla jsem nastoupit od ledna a nakonec jsem šla do práce už v říjnu. Byla bych vážně klidná. Kdo chce pracovat, vždycky může.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19900 příspěvků 28.01.17 14:04

@Karleon no úplně klidná ne. Já taky teď chodím do práce po dvou dětech, taky titul bez praxe a malý šel do školky ve 3,5 letech, rp jsem měla do 3 let, ale už během něj byla brigáda, práci na plný úvazek jsem začala hledat az když měl do školky nastoupit a našla jsem ji za rok.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63320 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 14:13

POkud už vůbec po RD do práce nenastoupíš, tak dostaneš tu malou podporu počítanou z průměrné mzdy v národním hospodářství, tedy na začátku cca 3600,– pak se snižuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 14:56

@Amys jj, to jsem si právě rozpočítala do 4 let věku dítěte, nevím, jestli malou vezmou taky do školky, je v září, ale kdyby vzali a já našla práci, tak pak ten rodičovský příspěvek už při práci nemohu pobírat? škoda, zase o něj přijít.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28977 příspěvků 28.01.17 15:03

Hledej, abys z RD rovnou někam nastoupila, i za cenu, že rodičák nevyčerpáš do poslední mrtě. Ono takové to chytračení se někdy nevyplácí. O matku po RD, s dítětem, evidovanou na ÚP už tuplem nebude nikde zájem. Pracák je v CV cejch určité neschopnosti si nalézt práci.

mag
Extra třída :D 11034 příspěvků 28.01.17 15:05
@Anonymní píše:
@Amys jj, to jsem si právě rozpočítala do 4 let věku dítěte, nevím, jestli malou vezmou taky do školky, je v září, ale kdyby vzali a já našla práci, tak pak ten rodičovský příspěvek už při práci nemohu pobírat? škoda, zase o něj přijít.

Normálně ho budeš pobírat dál, o nic nepřijdeš.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63320 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 15:09

@Burj Chalifa Tak ono jestli matka pobírá do 4 let rodičák nebo je od 3 do 4 let na UP, protože rodičák vybrala dřív vyjde dost nastejno, obě tam budou mít buď díru v životopise nebo napsanáno péče o dítě…

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19900 příspěvků 28.01.17 15:10
@Burj Chalifa píše:
Hledej, abys z RD rovnou někam nastoupila, i za cenu, že rodičák nevyčerpáš do poslední mrtě. Ono takové to chytračení se někdy nevyplácí. O matku po RD, s dítětem, evidovanou na ÚP už tuplem nebude nikde zájem. Pracák je v CV cejch určité neschopnosti si nalézt práci.

vyčerpá ho v každém případě, to že by našla práci dřív na tom nic nemění

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >