Konec rodičovské a dál mateřská nebo rovnou rodičovská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

freliska
Povídálka 12 příspěvků 4 inzeráty 06.03.17 22:57
Konec rodičovské a dál mateřská nebo rovnou rodičovská

Maminky prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené a plánujeme druhé mimčo. Chtěla jsem se zeptat zda u druhého dítěte budu také půl roku pobírat mateřskou nebo nastoupím s druhým dítkem rovnou na rodičovskou? Pokud na mateřskou tak ji platí zaměstnavatel?

děkuji za rady
Petra

Reakce:

KamisB
Kelišová 6812 příspěvků 06.03.17 22:59

Záleží jestli Ti furt trvá pracovní poměr nebo ne.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 23:00

@freliska Pokud ti stále trvá pracovní poměr, tak znovu mateřskou a mateřskou nikdy neplatí zaměstnavatel (možná snad u zvláštních zaměstnanců typu vojáci, celní správa).

mission84
Kecalka 423 příspěvků 06.03.17 23:00

Ahoj pokud mas v práci platnou smlouvu nastoupis nejprve na materskou pak zase rodicak

freliska
Povídálka 12 příspěvků 4 inzeráty 06.03.17 23:50

Ano, mám stále platnou smlouvu. A kdo bude platit mateřskou? Kam půjdu nástup na mateřskou nahlásit? Zaměstnavateli nebo na nějaký úřad?

děkuji moc za rady

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 23:52

@freliska No, platit ji bude OSSZ úplně stejně jako tu první a papír od doktora na ní budeš dávat zase zaměstnavateli, stejně jako u té první ;-)
Akorát tedy pokud tou dobou budeš stále brát rodičák, tak musíš dojít na UP nahlásit, že nastupuješ na další mateřskou, aby ti ten rodičák stopli.

freliska
Povídálka 12 příspěvků 4 inzeráty 06.03.17 23:55

Aha, já měla za to že mateřskou platil zaměstnavatel a rodičovskou pak OSSZ. Jsou to dva roky tak si to asi už nepamatuji:-)

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 07.03.17 06:24

Rodičovskou platí úřad práce

freliska
Povídálka 12 příspěvků 4 inzeráty 07.03.17 10:48

A ještě prosím mateřská bude ve stejné výši jako u prvního dítěte?

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 4 inzeráty 07.03.17 10:54

@freliska ahojky já měla druhou mateřskou o trošku menší…

Lendeš
Kelišová 5415 příspěvků 07.03.17 11:35

@freliska Pokud ti trvá stále stejné zaměstnání jako u předchozí PPM a na další PPM nastoupíš do 4 let věku předchozího dítěte, tak se bude počítat ze stejného vyměřovacího základu (pokud ten je vyšší než ten, který by byl zjištěný aktuálně).

Janča-82
Povídálka 33 příspěvků 109 inzerátů 21.03.17 06:21

Ahoj, do konce května 2017 pobírám rodičovský příspěvek, u zaměstnavatele mám nahlášenou rodičovskou dovolenou do tří let dítěte tedy konec července 2017. Dne 26.6. 2017 nastupují na druhou mateřskou dovolenou. Postup: nechám si vystavit papír od gynekologa a předám zaměstnavateli, na zdravotní pojišťovně nahlasím že se starám o dítě do 4let a to v období od 1.6-25.6. a poté nastupují na mateřskou? Mateřská mi bude vypočítána tak jako u první mateřské? Smlouvu mám na dobu neurčitou.
Děkuji všem.

Lendeš
Kelišová 5415 příspěvků 21.03.17 13:35

@Janča-82 Ano, gynekolog ti dá papír, který předáš zaměstnavateli a ten dále OSSZ. Ne, pojišťovně hlásit péči o dítě nemusíš, povinnost hlásit změny má zaměstnavatel, když ti trvá pracovní poměr. Stejně tak jsi neměla povinnost hlásit, že pobíráš RP, ale zaměstnavatel hlásil, že jsi na rodičovské dovolené. Pro svůj klid si akorát na pojišťovně můžeš ověřit, že to tam mají správně = teď RD, pak MD a pak zase RD, respektive mezi další MD a RD by bylo ideální vybrat si řádnou dovolenou.

Pokud trvá stále stejné zaměstnání, tak peněžitá pomoc v mateřství bude počítána ze stejného vyměřovacího základu jako předchozí PPM, pokud ten je vyšší než ten, který by byl zjištěný aktuálně.

Janča-82
Povídálka 33 příspěvků 109 inzerátů 21.03.17 13:41

Děkuji :D :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >