Reklama

Konec rodičovské a dál mateřská nebo rovnou rodičovská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

freliska
Nováček 10 příspěvků 2 inzeráty 06.03.17 22:57
Konec rodičovské a dál mateřská nebo rovnou rodičovská

Maminky prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené a plánujeme druhé mimčo. Chtěla jsem se zeptat zda u druhého dítěte budu také půl roku pobírat mateřskou nebo nastoupím s druhým dítkem rovnou na rodičovskou? Pokud na mateřskou tak ji platí zaměstnavatel?

děkuji za rady
Petra

Reklama

Reakce:

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 06.03.17 22:59

Záleží jestli Ti furt trvá pracovní poměr nebo ne.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 23:00

@freliska Pokud ti stále trvá pracovní poměr, tak znovu mateřskou a mateřskou nikdy neplatí zaměstnavatel (možná snad u zvláštních zaměstnanců typu vojáci, celní správa).

mission84
Kecalka 394 příspěvků 06.03.17 23:00

Ahoj pokud mas v práci platnou smlouvu nastoupis nejprve na materskou pak zase rodicak

freliska
Nováček 10 příspěvků 2 inzeráty 06.03.17 23:50

Ano, mám stále platnou smlouvu. A kdo bude platit mateřskou? Kam půjdu nástup na mateřskou nahlásit? Zaměstnavateli nebo na nějaký úřad?

děkuji moc za rady

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 23:52

@freliska No, platit ji bude OSSZ úplně stejně jako tu první a papír od doktora na ní budeš dávat zase zaměstnavateli, stejně jako u té první ;-)
Akorát tedy pokud tou dobou budeš stále brát rodičák, tak musíš dojít na UP nahlásit, že nastupuješ na další mateřskou, aby ti ten rodičák stopli.

freliska
Nováček 10 příspěvků 2 inzeráty 06.03.17 23:55

Aha, já měla za to že mateřskou platil zaměstnavatel a rodičovskou pak OSSZ. Jsou to dva roky tak si to asi už nepamatuji:-)

fia80
Závislačka 2959 příspěvků 07.03.17 06:24

Rodičovskou platí úřad práce

freliska
Nováček 10 příspěvků 2 inzeráty 07.03.17 10:48

A ještě prosím mateřská bude ve stejné výši jako u prvního dítěte?

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 6 inzerátů 07.03.17 10:54

@freliska ahojky já měla druhou mateřskou o trošku menší…

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 07.03.17 11:35

@freliska Pokud ti trvá stále stejné zaměstnání jako u předchozí PPM a na další PPM nastoupíš do 4 let věku předchozího dítěte, tak se bude počítat ze stejného vyměřovacího základu (pokud ten je vyšší než ten, který by byl zjištěný aktuálně).

Janča-82
Povídálka 29 příspěvků 120 inzerátů 21.03.17 06:21

Ahoj, do konce května 2017 pobírám rodičovský příspěvek, u zaměstnavatele mám nahlášenou rodičovskou dovolenou do tří let dítěte tedy konec července 2017. Dne 26.6. 2017 nastupují na druhou mateřskou dovolenou. Postup: nechám si vystavit papír od gynekologa a předám zaměstnavateli, na zdravotní pojišťovně nahlasím že se starám o dítě do 4let a to v období od 1.6-25.6. a poté nastupují na mateřskou? Mateřská mi bude vypočítána tak jako u první mateřské? Smlouvu mám na dobu neurčitou.
Děkuji všem.

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 21.03.17 13:35

@Janča-82 Ano, gynekolog ti dá papír, který předáš zaměstnavateli a ten dále OSSZ. Ne, pojišťovně hlásit péči o dítě nemusíš, povinnost hlásit změny má zaměstnavatel, když ti trvá pracovní poměr. Stejně tak jsi neměla povinnost hlásit, že pobíráš RP, ale zaměstnavatel hlásil, že jsi na rodičovské dovolené. Pro svůj klid si akorát na pojišťovně můžeš ověřit, že to tam mají správně = teď RD, pak MD a pak zase RD, respektive mezi další MD a RD by bylo ideální vybrat si řádnou dovolenou.

Pokud trvá stále stejné zaměstnání, tak peněžitá pomoc v mateřství bude počítána ze stejného vyměřovacího základu jako předchozí PPM, pokud ten je vyšší než ten, který by byl zjištěný aktuálně.

Janča-82
Povídálka 29 příspěvků 120 inzerátů 21.03.17 13:41

Děkuji :D :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama