Konec rodičovské a nové těhotenství

10
29.4.21 22:51

Konec rodičovské a nové těhotenství

Prosím o radu řešil jste někdo? Dceři budou v květnu 4 roky a tím pádem mi končí zítra rodičovská. Od 1.5 nastupuji zpět do zaměstnání a včera jsem zjistila že jsem znovu těhotná. Termín porodu vychází na prosinec. A dotaz - asi nebudu mít nárok na mateřskou že? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1962
29.4.21 23:17

Budeš mít nárok na mateřskou, jestli to chápu dobře, vracíš se do původního zaměstnání před RD ne? Takže smlouvu máš celé čtyři roky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
29.4.21 23:28

Proč by si neměla. Zamestnana pořád jsi. Když se teď vrátíš do práce a budeš tam až do nástupu na mateřskou tak ji budeš mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.4.21 23:45

@JancaS84 Tak nárok bych měla kdybych stihla mít druhé dítě do těch 4 let prvního… Což nestihnu. Více jsem nikde nevyčetla. Zaměstnaná na dobu neurčitou sice jsem, ale až do prosince to nezvládnu, jelikož je to fabrika a celkem fyzicky náročná práce. Dle toho, co jsem se dočetla musím mít opracovanych 180 kalednářních dní.. Což se bojím že opravdu tolik nezvládnu. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.4.21 23:47

Vlastně je nereálné tolik dní odpracovat, to vychází na cca 9 měsíců, teď jsem v půlce druhého, takže zřejmě mám smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7931
30.4.21 06:17

@JancaS84 @alena1995

Tady s vámi nebudu souhlasit. Podle mě je to tak, že nestihne druhé do 4 let prvního. A tím vypadává z těch ochran co na PMM jsou. Je vlastně rok na neplaceném volnu bez příjmů a bude sice zaměstnaná, ale nestihne odpracovat dostatečnou dobu. Když bude nastupovat na PPM, tak už bude nastupovat jako každý jiný třeba při prvním těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47395
30.4.21 06:23
@Cenarius píše:
@JancaS84 @alena1995Tady s vámi nebudu souhlasit. Podle mě je to tak, že nestihne druhé do 4 let prvního. A tím vypadává z těch ochran co na PMM jsou. Je vlastně rok na neplaceném volnu bez příjmů a bude sice zaměstnaná, ale nestihne odpracovat dostatečnou dobu. Když bude nastupovat na PPM, tak už bude nastupovat jako každý jiný třeba při prvním těhotenství.

presne tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47395
30.4.21 06:27

@Nickognito rodicovska dovolena ti skoncila v den 3. narozenin ditete, od te doby jsi byla na neplacenem volnu. Pokud nastoupis na PN, muzes na ni zustat do konce sestinedeli a po narozeni ditete pobirat rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
30.4.21 07:07
@Nickognito píše:
@JancaS84 Tak nárok bych měla kdybych stihla mít druhé dítě do těch 4 let prvního… Což nestihnu. Více jsem nikde nevyčetla. Zaměstnaná na dobu neurčitou sice jsem, ale až do prosince to nezvládnu, jelikož je to fabrika a celkem fyzicky náročná práce. Dle toho, co jsem se dočetla musím mít opracovanych 180 kalednářních dní.. Což se bojím že opravdu tolik nezvládnu. :,(

Ale pokud ti celou dobu trvá pracovní poměr, tak samoze máš nemocenské, a i kdyby si šla na nemocenskou, bere se to jako odpracovana doba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
30.4.21 07:33
@Nickognito píše:
@JancaS84 Tak nárok bych měla kdybych stihla mít druhé dítě do těch 4 let prvního… Což nestihnu. Více jsem nikde nevyčetla. Zaměstnaná na dobu neurčitou sice jsem, ale až do prosince to nezvládnu, jelikož je to fabrika a celkem fyzicky náročná práce. Dle toho, co jsem se dočetla musím mít opracovanych 180 kalednářních dní.. Což se bojím že opravdu tolik nezvládnu. :,(
Úvodem otázka: na co se vlastně ptáte, když všechno víte?
Dovolím si vás uklidnit, mýlíte se. Obě podmínky pro peněžitou pomoc v mateřství splníte. 1) Při nástupu na mateřskou dovolenou budete účastna na nemocenském pojištění (nastoupíte ze zaměstnání). 2) 270 dní za poslední 2 roky, před nástupem na MD také splníte.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76221
30.4.21 08:30
@Cenarius píše:
@JancaS84 @alena1995
Tady s vámi nebudu souhlasit. Podle mě je to tak, že nestihne druhé do 4 let prvního. A tím vypadává z těch ochran co na PMM jsou. Je vlastně rok na neplaceném volnu bez příjmů a bude sice zaměstnaná, ale nestihne odpracovat dostatečnou dobu. Když bude nastupovat na PPM, tak už bude nastupovat jako každý jiný třeba při prvním těhotenství.
@matkabagristy píše:
presne tak

Ale houby, podmínkou je účast na nemocenském pojištění a ta ji trvá po celou dobu trvání pracovního poměru, takže nárok mít bude. Ty 4 roky jsou pouze pro minimálně stejnou výši PPM, tuto ochranu nemá, bude se ji počítat z těch pár měsíců, co teď odpracuje, ale nárok samozřejmě normálně má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76221
30.4.21 08:30
@matkabagristy píše:
@Nickognito rodicovska dovolena ti skoncila v den 3. narozenin ditete, od te doby jsi byla na neplacenem volnu. Pokud nastoupis na PN, muzes na ni zustat do konce sestinedeli a po narozeni ditete pobirat rodicovsky prispevek.

Proč ji mateš, normálně nárok na PPM mít bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
30.4.21 08:58

@Cenarius V pohodě, ani já stebou neshouhlasim :P :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47395
30.4.21 09:00
@j.a.n.i1 píše:
Ale houby, podmínkou je účast na nemocenském pojištění a ta ji trvá po celou dobu trvání pracovního poměru, takže nárok mít bude. Ty 4 roky jsou pouze pro minimálně stejnou výši PPM, tuto ochranu nemá, bude se ji počítat z těch pár měsíců, co teď odpracuje, ale nárok samozřejmě normálně má.

omlouvam se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47395
30.4.21 09:00
@j.a.n.i1 píše:
Proč ji mateš, normálně nárok na PPM mít bude.

hjeste jednou se omlouvam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat