Konec rodičovské dovolené a další těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eleanor
Povídálka 47 příspěvků 29.03.10 17:50
Konec rodičovské dovolené a další těhu

Dobrý den, prosím o radu. V práci jsem měla smlouvu na dobu určitou, takže při prvním dítěti jsem byla v ochranné době. Takže penízky celkem byly. Jenže, teď mi 3letá mateřská končí 10.7 a já jsem znovu těhotná, ale porod mám stanovený na cca 20.10.2010. Na jaký úřad se mám nahlásit abych nepatila ZP a SP a popř. byla nějaká korunka. A navíc co vlastně a od koho dostanu po porodu? Bude mi nějaké minimum vyplácet sociálka nebo se mám nahlásit na pracovní úřad? Malého mám přihlášeného od září do školky. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 29.03.10 18:19

ahoj do porodu nic dostávat nebudeš , na sociálce nahlásíš změnu RP na čtyřletou variantu a tím pádem za tebe stát bude platit sociální a zdravotní pojištění,ale peníze žádné nedostaneš maximálně vám jako rodině doplatí životní minimum,což je ale něco kolem 6000kč a to si jistě manžel vydělá .ode dne porodu pak začneš brát zrovna rodičovský příspěvek a to ve čtyřleté variantě což je do 21 měsíců 7600kč a pak 3800kč do 4let věku dítěte
Jinak dítě dáš do školky pouze na 4hod denně až po porodu můžeš na celý den jinak by ti sociálka to zdrav sociální neplatila

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 29.03.10 18:23

Do porodu by mohla dostávat pokud se ještě jako zaměstnaná nahlásí na nemocenskou, ne?

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 29.03.10 18:23

no já mám pocit že pokud nastoupí na nemocenskou tak to pořád musí uznat ne???a tím pádem pak je nárok zase na pm..když je zamestnaná do 10.7..a donesla by nemocenskou k 9.7 :nevim: .....možná to tak není…

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 29.03.10 18:23

hanule stejný myšlení :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67399 příspěvků 29.03.10 18:45

Ale Eleanor nepíše, že by ji končilo zaměstnání k 10.7., ale že ji smlouva na dobu určitou skončila již před prvním dítětem a mateřskou měla z ochranné doby. Takže musí nahlásit na ZP péči o dítě do 4 let, na základě toho jí bude placeno zdravotní, zbytek píše cinkxa.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 29.03.10 19:18

Áha, přečteno narychlo a špatně pochopeno :mrgreen: To se omlouvám .)

mamina44
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 01.04.10 10:35

maminky přednastavená doba rodičovské dovolené na 3roky nejde bohužel změnit na čtyřletou a to z toho důvodu že peněžní prostředky byly již vyčerpány.Při tříleté 7600 3 roky,při čtyřleté 21m 7600 a zbytek do 4let 3800kč.Jinak se může zakladatelka po uplynutí rodičovské dovolené zaregistrovat na ÚP a až do porodu bude pobírat podporu v nezaměstnanosi,Úřad také bude platit SP aZP.Po porodu si zažádá o rodičovský příspěvek který ji bude automaticky nastaven na 4 roky.

Eleanor
Povídálka 47 příspěvků 01.04.10 14:40

Dobrý den, díky moc za info. Tak jsem obvolala různé úřady. První jsem začala Úřadem práce. Tam mě prý nezaměstnají. Že ÚP je prý od toho aby sháněl práci. Možná si tam pak v červnu dojdu osobně. Bude to lepší. Jinak by se mě týkala ZP, tam do osmi dnů až mi skončí 3letá mateřská musím nahlásit změnu a stát za mne bude platit pojištění a dítě může na 4 hod denně do školky do doby než porodím druhé dítě. Pak mi pojede nová rodičovská, ano na 4roky. Na mateřskou nárok nemám. Jen mi štve, že bych od června do září měla být bez peněz :-(

Digi
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 21.04.10 17:22

Prosím o radu mám stejný nebo podobný problém. Mám smlouvu na dobu neurčitou, pobočku kde jsem pracovala zrušili a převedli mě do Prostějova, protože jsem na rodičáku, s tím, že jak bude mít malý 3 roky, tak dostanu odstupné a výpověd. Ale ted jsem těhotná a rodičák mi končí 7.6.2010 a termín porodu mám 20.11.2010, tak ted nevím jak to se mnou je, jestli mě vyhodí nebo mám jít na neschopenku a kdy nebo jak to bude. Nemáte někdo zkušenost?

niki14
Nováček 4 příspěvky 16.06.14 11:29

Dobry den, chtela jsem se zeptat ted mi pred 2 dny skoncila rodicovska dovolena, kterou jsem mela na 3 roky, tak nevim jestli se hlasit na up jelikoz jsem v 7 mesici druheho tehotenstvi, tudiz druhe cekam v zari a nerada bych byla do te doby uplne bez prijmu. Muzete mi prosim poradit jak jste to resily vy? Dekuji :)

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.14 11:48

Pokud nejsi zaměstnaná, tak na ÚP budeš muset, pokud si nechceš platit sama pojištění. Navíc máš nárok na dávky z ÚP :-)

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 16.06.14 11:55

@niki14 pokuď nějsi zaměstnaná tak na pracák určitě jdi. máš na 3 dny od skončení RP. jo a na sociálce si nejdřív vyzvedni papír že Ti skončil RP (potvrzení) ať nelítáš od čerta k ďáblu jako já :)

niki14
Nováček 4 příspěvky 16.06.14 12:01

Diky holky za radu. Zkousela jsem volat na UP a rekli mi ze pokud, ale najdou nejakou praci, tak tam musim zajit i kdyz jsem znovu tehotna, ale vubec je nezajima ze nemam kde dat malou kdyz je prijata az v zari do skolky.

andy89
Kecalka 495 příspěvků 16.06.14 12:06

@niki14 toho bych se nebàla, těhotnou Vás nezaměstnají nikde, pochybuji, že by Vás paní z pracáku hnala obíhat práce takhle chvilku před porodem, když je jasné, že Vás stejně nevezmou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama