Reklama

Konec rodičovské dovolené a nástup dítěte do školk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adied
Nováček 7 příspěvků 29.04.18 08:27
Konec rodičovské dovolené a nástup dítěte do školk

Dobrý den. Jsem na rodičovské dovolené, která mi v červnu končí. Malý půjde do školky v záři pokud mi ho vezmou. Jelikož jde do speciální třídy, tak mi bylo řečeno, že si ho hned na celý den nevezmou. Nastoupit budu moct nejspíš až v říjnu. Jsem sama s dítětem. Otec dítěte mi dává alimenty. Jsem pořád zaměstnáná, ale z důvodu péče o dítě nebudu moct nastoupit do zaměstnání. Mám nárok na nějaké příspěvky?

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33188 příspěvků 10 inzerátů 29.04.18 08:33

Mám obavy, že vůbec žádné :(. Jedině na dávky ssp - viz zde , pokud na ně dosáhneš. Zkus se domluvit s otcem na zvýšení výživného, vysvětli mu, že máš momentálně zhoršenou možnost výdělku, aby vám něco přidal, případně požádat na soud, pokud máš dojem, že by mohl platit více. Jinak to bohužel nikoho nezajímá, že jsi sama s dítětem.

Adied
Nováček 7 příspěvků 29.04.18 08:40

Asi budu muset vžít z alimentů. to je akorát na nájem. Nejspíš dostanu příspěvek na bydlení a na dítě. Tj 2500,– cca. No udělám to tak, že si půjčím od rodičů a až budu v práci tak to splatím. Každopádně se na sociálku půjdu zeptat jestli náááhodou něco nedostanu.

Gumidci
Závislačka 4251 příspěvků 29.04.18 08:41

Pokud jde dítě do speciální skolky nemáte příspěvek na péči? Když jste věděla, že je červnový, proč jste si nerozlozila RP do toho září, jako to dělá většina maminek co má děti takto narozené? V práci domluvit se zaměstnavatelem zda-li Vám umožní neplacené volno do toho rijna. Jinak zkusit najít dětskou skupinu či soukromou školku a mazat do práce

Gumidci
Závislačka 4251 příspěvků 29.04.18 08:44

@Adied a co jiného mimo příspěvku na bydlení a přídavku na dítě byste chtěla dostat? Na HN asi nedosáhnete, když už nebudete na RP ani v práci ani registrovaná jako uchazeč o zamestnani

Gumidci
Závislačka 4251 příspěvků 29.04.18 08:44

@Adied a co jiného mimo příspěvku na bydlení a přídavku na dítě byste chtěla dostat? Na HN asi nedosáhneme, když už nebudete na RP ani v práci ani registrovaná jako uchazeč o zamestnani

Lendeš
Kelišová 5297 příspěvků 29.04.18 08:46

Pokud bys v práci skončila, tak budeš mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud bys na ni šla bez toho, aby ses aspoň na den vrátila do práce, tak by to byla jen ta nízká podpora, cca 4300 první dva měsíce, pak se snižuje. Pokud by ses aspoň na den vrátila do práce, tak by se počítala z platu a pak by záleželo na důvodu ukončení PP - aby byla nekrácená, tak se musí jednat o vážný důvod (např. péče o dítě do 4 let).

Pokud bys v práci zůstala, schválili by ti neplacené volno, tak by bylo dobré si ten zbytek rodičáku protáhnout kvůli zdravotnímu pojištění. Ale finančně jedině dávky jako příspěvek na bydlení, přídavek na dítě..případně pak hmotná nouze.

Neměla bys možnost zajistit hlídání jinak než školkou? A buď se vrátit zatím na částečný úvazek podle hlídání (máš ze zákona nárok žádat o úpravu pracovní doby a zaměstnavatel musí vyhovět, pokud mu nebrání vážné provozní důvody). Nebo sehnat aspoň brigádu na dobu, kdy budeš mít hlídání.

Adied
Nováček 7 příspěvků 29.04.18 08:48

To si teď říkám taky. Proč jsem to nerozložila. V tu dobu byla situace uplně jiná. Já si určitě poradím, ale chci vědět všechny možnosti. Do konce života budu makat, tak proč bych na pár měsíců nevyužila systém. Se zaměstnavatelem není problém. Jsme domluvené.

Adied
Nováček 7 příspěvků 29.04.18 08:57

Jíné hlídání nemám. Všichni pracují. Otec si ho bere jednou za čtrnáct dní. Doufala jsem, že nebudu muset podávat výpověď, ale i to by nejspíš nebyl problém. Brigádu už mám zajištěnou, ale s tím hlídáním je to těžké. Nikdo mi ho nechce hlídat., protože má ADHD. Je hodně živý a navíc nechce mluvit. Mě to ani nepříjde, ale pro ostatní je to „záhul“.

Gumidci
Závislačka 4251 příspěvků 29.04.18 15:23
@Adied píše:
To si teď říkám taky. Proč jsem to nerozložila. V tu dobu byla situace uplně jiná. Já si určitě poradím, ale chci vědět všechny možnosti. Do konce života budu makat, tak proč bych na pár měsíců nevyužila systém. Se zaměstnavatelem není problém. Jsme domluvené.

To je mi názor s tím opravdu hodně daleko dojdeš :roll:

Adied
Nováček 7 příspěvků 03.05.18 10:42
@Gumidci píše:
To je mi názor s tím opravdu hodně daleko dojdeš :roll:

Koukám, že sem bych si pro rady chodit neměla. Já si rozhodně poradím. Chtěla jsem se jen informovat. No a že jsem se opovážila nedej bože chtít na 3 měsíce podporu než půjdu do práce. No úplná pijavice společnosti. Děkuji

Gumidci
Závislačka 4251 příspěvků 03.05.18 21:04

Místo abys byla ráda, že máš práci na dobu neurčitou a tedy se snažila vyřešit hlídání jinak, tak milion výmluv. Představ si, že to jde, kdybych to neměla sama za sebou tak ani nespitam ????

Adied
Nováček 7 příspěvků 06.05.18 19:32
@Gumidci píše:
Místo abys byla ráda, že máš práci na dobu neurčitou a tedy se snažila vyřešit hlídání jinak, tak milion výmluv. Představ si, že to jde, kdybych to neměla sama za sebou tak ani nespitam ????

Nechápu proč mě soudíte. Vždyť o mě nic nevíte. Ani nevíte jakou práci dělám. Já jsem jen přišla o radu abych věděla jaké mám možnosti. Vůbec nechápu proč máte semnou problém.

Gumidci
Závislačka 4251 příspěvků 06.05.18 20:03

@Adied mě neustále překvapuje, že první po čem se zde vždy každý lidí jsou příspěvky od státu. Pokud vím, že je dítě červnové, tak v 99% procentech je předpoklad, že dřív jak v září do školky nenastoupí, tudíž v první řadě bylo třeba promyslet délku RP, ale ono jak koukám po různých diskuzích je lepší brát větší peníze a pak se ptát po dávkách! Mě osobně by se také bývalo líbilo mít větší penize, ale jaksi jsem byla dost při smyslech a věděla, že dítě bude moc nastoupit do školky od září po třetích narozeninách. Nakonec přišla nabídka práce před skončením RP a představ si, ono to hlídání vyřešit lze, když se chce, ale s pristupem jaký máš (proč nejít na UP) je to tezke

Adied
Nováček 7 příspěvků 07.05.18 07:42
@Gumidci píše:
@Adied mě neustále překvapuje, že první po čem se zde vždy každý lidí jsou příspěvky od státu. Pokud vím, že je dítě červnové, tak v 99% procentech je předpoklad, že dřív jak v září do školky nenastoupí, tudíž v první řadě bylo třeba promyslet délku RP, ale ono jak koukám po různých diskuzích je lepší brát větší peníze a pak se ptát po dávkách! Mě osobně by se také bývalo líbilo mít větší penize, ale jaksi jsem byla dost při smyslech a věděla, že dítě bude moc nastoupit do školky od září po třetích narozeninách. Nakonec přišla nabídka práce před skončením RP a představ si, ono to hlídání vyřešit lze, když se chce, ale s pristupem jaký máš (proč nejít na UP) je to tezke

Tak je dobře, že to máte takhle srovnaný. Alespoň nemáte potíže. Já si to udělám podle sebe, ale dekuji za názor.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >