Reklama

Konec rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lentilkaaaaaa
Povídálka 20 příspěvků 12.12.16 19:50
Konec rodičovské dovolené. rodičovský příspěvek dál?

Jak je to prosím v případě že mi končí rodičovská dovolená po třetím roce dítěte (27.3.) a já mám rozpočítaný rodičovský příspěvek ještě na celý březen (konec RP budu mít 31.3.), nebudu muset RP za poslední měsíc vracet když do práce nastoupím 28.3.? Vracím se k původnímu změstnavateli na původmí pozici. Jde mít ukončenolu rodičovskou dovolenou a dále brát rp? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66680 příspěvků 12.12.16 20:03

Ne, rp a rd spolu nijak nesouvisí, můžeš pobírat RP a chodit do práce

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 12.12.16 20:03

@lentilkaaaaaa Ano, lze to, RD nemá nic do činění s RP. Můžeš pracovat a RP normálně pobírat.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 12.12.16 20:04

Nebudeš muset nic vracet, pobírání rodičovského příspěvku není podmíněno rodičovskou dovolenou.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 367 inzerátů 12.12.16 20:35

Od 2 let dítěte můžete chodi do práce, dítě do školky a pobírat i rodičák až do vyčerpání

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 12.12.16 20:44
@smudlinky píše:
Od 2 let dítěte můžete chodi do práce, dítě do školky a pobírat i rodičák až do vyčerpání

Do prace muze chodit i driv, od 2 let je bez omezeni ta skolka.

lentilkaaaaaa
Povídálka 20 příspěvků 13.12.16 10:26

Takže skončí mi rodičovská dovolená, nastoupím do své staré práce, doberu příspěvek a je o v pohodě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 18:01

Holky zdravím,

Mám dotaz, mám zaměstnavateli nahlásit, jak dlouho budu na rodičáku, chtěla bych rodičák na tři roky, ale teď nevím, od kdy se ty tři roky počítají.
Ode dne, co jsem nastoupila na mateřskou dovolenou? Ode dne kdy se narodilo dítě? Ode dne, kdy končí mateřská dovo a začíná rodičovská?
Moc se omlouvám za dementní dotaz, ale už vůbec nevím, jak to bylo u prvního dítěte.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 16.03.18 18:03

Ode dne narození dítěte

Lendeš
Kelišová 5161 příspěvků 16.03.18 18:10

Zaměstnavateli nehlásíš jak dlouho budeš pobírat rodičovský příspěvek, ale odkdy dokdy chceš být na rodičovské dovolené a to můžeš max. do tří let dítěte. Prodloužit RD do těch tří let jde vždy, to zaměstnavatel musí souhlasit. Zkrátit jde jen po dohodě se zaměstnavatelem.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 16.03.18 18:31
@Lendeš píše:
Zaměstnavateli nehlásíš jak dlouho budeš pobírat rodičovský příspěvek, ale odkdy dokdy chceš být na rodičovské dovolené a to můžeš max. do tří let dítěte. Prodloužit RD do těch tří let jde vždy, to zaměstnavatel musí souhlasit. Zkrátit jde jen po dohodě se zaměstnavatelem.

Můžu se vetrit s dotazem? Pokud se domluvím se zaměstnavatelem, že budu doma např. 2roky, můžu si rodičovský příspěvek dát na 4 roky? Případně být na RD jeden rok, po roce dítě do jeslí, nepobirat ten 1 rok RD a od 2 let dítěte dovybrat rod. prispevek, lze to?

Lendeš
Kelišová 5161 příspěvků 16.03.18 18:44

@janickaIII Ano, jde to. Rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená jsou na sobě nezávislé, takže můžeš nebýt na RD a pobírat dál RP nebo klidně naopak. Akorát mysli i na to, že v případě nemoci dítěte pak můžeš ošetřovné pobírat jedině ty, pokud ty budeš příjemcem RP. A v tom druhém případě je odpověď taky ano, pokud dítě v těch dvou letech bude stále nejmladším dítětem v rodině, tak můžeš RP opět pobírat.

terinka4444
Hvězda diskuse 66680 příspěvků 16.03.18 18:54

@janickaIII ovšem je trochu problém, že zaměstnavatel nemá povinnost tě vzít dřív do práce. Takže když mu nahlásíš dva roky, v žádném případě ti nemusí umožnit nástup po roce.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 16.03.18 19:32
@Lendeš píše:
@janickaIII Ano, jde to. Rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená jsou na sobě nezávislé, takže můžeš nebýt na RD a pobírat dál RP nebo klidně naopak. Akorát mysli i na to, že v případě nemoci dítěte pak můžeš ošetřovné pobírat jedině ty, pokud ty budeš příjemcem RP. A v tom druhém případě je odpověď taky ano, pokud dítě v těch dvou letech bude stále nejmladším dítětem v rodině, tak můžeš RP opět pobírat.

Děkuji za odpověď. S osetrovnym to tedy znamená, že bych vždy po dobu pobirani RP musela být na OCR já a ne třeba manžel.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 16.03.18 19:35

@terinka4444 díky za odpověď, ale případné prodloužení např. z 1 roku na 2 roky umožnit musí? (pokud jsem to správně pochopila)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama