Konec rodičovské dovolené-vysvobození!

Anonymní
21.7.15 11:39

konec rodičovské dovolené-vysvobození!

Prosím o ponechání anonymu, trochu se pravda stydím, hlavně před rodinou, ale je to naprostá pravda…

Všude čtu a taky slýchám, jak na maminky s koncem rodičovské dovolené padá deprese a smutek, že už to vše končí, z miminka se stává už veliké dítě co jde do školky, že už se blíží návrat do práce…
Já to cítím přesně naopak! Už se nemůžu dočkat, až mé dítě odšupajdí do školky, já půjdu do práce a budu mít konečně klid. :roll:
Připadá mi, že ta velká, těžká železná koule, kterou mám uvázanou na noze, bude alespoň o malinko lehčí.
Neskutečně mě to už doma nebaví, přijde mi, že svět plyne kolem mě a já tu jen sedím, musím si hrát na blbosti, které mě nebaví, každý den vařit a prát a uklízet a poslouchat ukňourané dítě. Vše dělat pouze kvůli dítěti, snad jak by člověk, který si pořídí dítě, dočista ztratil sám sebe, ztratil nárok dělat taky něco jen kvůli sobě.
Podobné pocity jsem měla, už když bylo moje dítě miminko, člověk by si myslel, že to časem přejde, až bude dítě větší, až bude chodit/mluvit/chápat, ale je to popravdě čím dál horší, jelikož čím dál menší dobu spí a tudíž potřebuje čím dál více mojí pozornosti. :zed: Zřejmě nejsem hvězda mezi matkami. :roll:

Má to někdo podobně? Miluji své dítě, ale obětovat mu veškerý svůj čas prostě nedokážu. Je to vlastně špatně? Co je vlastně přirozené? :think:
Jak jste to případně cítili pak u druhého?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10953
21.7.15 11:42

Mám to stejně :mrgreen: jsem úplně v p…i :roll: miluju své dítě, ale svoboda mi děsně moc chybí :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2419
21.7.15 11:44

Každá to máme jinak. Mně se od dětí opravdu nechtělo, ale je to i tím, že jsem se vracela do práce, která mě nebaví. Občas jsem na mateřské měla taky ponorku, padl na mě ten stereotyp, ale když se dívám zpět, hned bych to období vrátila. Počkej, až půjdeš do práce, to bude fičák! Práce, školka, uvařit, uklidit, nakoupit… Užívej si ještě tu relativní pohodu, pak se nezastavíš :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 11:53

Anonymně ať mě supermatky neukamenujou. Cítím to naprosto stejně…ta izolovanost od normálního života byla šílená a ubíjelo mě to. Teď jsem rok v práci a naproto spokojená, mám i dobrou pracovní dobu. u mně bylo vše vygradováno tím, že jsem byla a mateřské postupně i s druhým dítětemv kuse téměř šest let. Na druhou stranu dobře, že jsem si to odbyla naráz na mateřskou už by mě nikdo nedostal :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
23723
21.7.15 11:53

Tohle jsem asi psala já, akorát mám ty děti dvě a doma mě to nebaví, nebaví, nebaví. Nic s nima neudělám, hraju si neradu a hlavně se furt perou a ječí. Byla bych dobrej otec = měla bych pocit, jak jsem důležitá, že chodím do práce, hodinku po návratu bych se jim věnovala a oni by mě milovali a večer bych se flákala, žádné žehlení, vaření, uklízení, vymýšlení jídelníčků, nákupů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
21.7.15 11:55

Jó člověk míní, život mění… Já se po RD těšila do práce, stereotyp už mě ubíjel, těšila jsem se, je mozek zas nastartuje, že nebudu myslet jen „prdíky a papání“… A i jsem se trochu bála, jestli práci po RD vůbec najdu (musela jsem kvůli dalekému dojíždění v původní práci skončit).
Jenže po návratu do práce (kterou jsem naštěstí našla) se z jednoho sterotypu staly stereotypy dva (doma av práci), měla jsem problém nějak si zorganizovat čas, abych zvládala vše doma, nechtěla jsem šidit dítě ani práci… Vlastně jsem se dostala do většího (nebo spíš jiného) stresu, než když jsem byla na RD. Díte plakávalo, když jsem odcházela do práce, stále se mu nechce chodit do školky a to mé psychice také nepřidá.
Přiznám se, že jsem ráda, že je RD za mno, ale rozhodně nebyl návrat do práce žádná výhra.

• Citovat
  • Upravit
21623
21.7.15 11:55

No, já už po 4 letech na RD lezla po zdi. Zlepšilo se to, když jsem si našla na dva dny v týdnu brigádu. Ta skončila, v září jde mladší do školky a já hledat práci. A jak se to blíží, tak naopak cítím jak je to doma pohoda, neřešit vyzvedavani, vodeni, nákupy večer..najednou mi malej přijde malej a zastavila bych čas. Přitom před rokem jsem se nemohla dočkat až bude RD za mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
21.7.15 11:57

Myslím, rčení spokojená matka=spokojené dítě je pravdivé.
Mám to v poslední době také tak, jsem 8 let v podstatě sama na výchovu a veškerou starost o dceru, manžel pracuje v zahraničí, domů přijede jednou za 14 dní a je Bůh, po odjezdu musím řešit stýskání a jak je tatínek bájo a neuvěřitelně mě to deptá. Mám ponorku, zvlášť teď o prázdninách, kdy jsme spolu 24/7. Babičky nemám, hlídání 0 a dnes se mi zdál sen, kdy jsem na ní byla až zlá, protože tatínek jí dal 2 tis a ať si jde něco koupit a ona přinesla 4 budíky, asi 15 umělých kytek a spoustu šmejdů od číňana. Jo, byl to jen sen, ale jakoby se stalo ve skutečnosti.
Na jednu stranu bych jí chtěla dopřát, aby byla spokojená, na druhou stranu nechci rozmazleného fakana a navíc se nemohu pořád rozdávat, protože už jedu na rezervu. A občas mě popadnou výčitky, že je chudák, co to do ní vkládám, jak to bude dál, ale potom si řeknu, že jsem taky jen člověk a když to nejde, tak to nejde.
Neumím poradit /protože i já to řeším a nevím/, ale rozumím :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 11:59

@Cipisek79
Když já se na ten fičák právě hrozně těším! Budu v práci, pěkně si v kanclu uvařím kafíčko, zapnu počítač, budu pracovat, pak si dojdu na obídek, zase budu pracovat, poté dojdu pro dítě, doma zapnu pračku, uklidím nádobí, udělám jídlo, chvilku pobydu s dítětem a půjdeme spát. A víkendy si užijeme všichni spolu jako rodina. :) Žádná hluchá místa a plácání sebou, kam zas půjdeme, co zase budeme vymýšlet. :roll:

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
1767
21.7.15 12:01

Měla jsem to v lecčem podobně - a v synových 9ti měsících šupajdila alespoň na jedno odpoledne v týdnu do práce. Déle jsem být „full time maminka“ prostě nevydržela. Syn byl tedy excesivně plačící a náročné dítě, ale nevim nevim, jestli bych to s hodňouškem vydržela o moc déle. :)

Teď pracuju tak na 3/4 úvazek (a sama na sebe) a nemohu si to vynachválit. Moje profese mne baví a když přijdu domů, tak se na syna těším, ráda si i pohraju, vymyslím pohádku - je to prostě úplně jiné, než na RD, mnohem větší zábava pro nás oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26493
21.7.15 12:01

Není to špatně. Špatně je, že jsi si to nedokázala už dřív uspořádat jinak, třeba jít dřív do práce, pak by se ty pocity asi změnily.
Jinak si myslím, že teď to spíš bude @donaga dva stereotypy, dvě práce.
Ale to ti možná pomůže najít balance.

Já už při RD skoro 4 roky pracuji, takže takovou tu klasickou jsem měla cca 2 roky, to jsem si užívala. Teď už to mám nastavené jinak. A i když větší část pracuji z domova, ráda vyexpeduji do školky děti 3 dny v týdnu i o prádzninách (a oni rády jdou, dnes ráno mi tu menší zakašlala, tak jsem už měla rozepsanou sms, že teda nepůjdou, ale v ten moment přestala, povídá maminto já už netašlu. Říkám a chceš do školky a ona že jo, tak šly a za chvili pro ně jdu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
21.7.15 12:07

Ono ne každému to vyhovuje, být s prckem doma (což samozřejmě neznamená, že by svoje dítě nemilovala stejně).
Já to mám tak, že když prcek zalehne (díky bohu je docela spáč), tal se jdu věnovat práci. Buď od počítače nebo od stroje. Taky to na mě ale občas padne, pořád vařit, uklízet a do toho milionkrát slyšet „mama, mama, mama…“. Stále dokola… Ale naštěstí mě docela baví si hrát :D

Jinak ale já se nemám kam těšit. Pracuju z domova a pravděpodobně budu i po rodičáku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
21.7.15 12:08

@danyk svata pravda, taky bych chtela byt tatinek.Sice sve dite bezmezne miluji a je to nejcennejsi, co mam, ale kolikrát me uz tak tresti hlava, ze se tesim, az vecer usne a tesim se na 1.9,az zacne skolka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58060
21.7.15 12:12

Mne to na rodicaku uplne vyhovuje a do prace se mi nechce, i kdyz je prace muj konicek. Ale kamaradks na tom byla stejne jako Ty, ovsem sla po roce do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
21.7.15 12:14
@Anonymní píše:
@Cipisek79
Když já se na ten fičák právě hrozně těším! Budu v práci, pěkně si v kanclu uvařím kafíčko, zapnu počítač, budu pracovat, pak si dojdu na obídek, zase budu pracovat, poté dojdu pro dítě, doma zapnu pračku, uklidím nádobí, udělám jídlo, chvilku pobydu s dítětem a půjdeme spát. A víkendy si užijeme všichni spolu jako rodina. :) Žádná hluchá místa a plácání sebou, kam zas půjdeme, co zase budeme vymýšlet. :roll:Zakladatelka

Přesně to takhle mám, dcera je ve školce, já v práci, prostě pohoda :dance: :potlesk: :potlesk:, taky mne mateřská ubíjela. Mám dobrou pracovní dobu, vše zvládám (přiznám se po pravdě, že moc nevařím teplá jídla v týdnu, ale žijeme taky :mrgreen: :lol: :D ). A je pravda, že mám jedno dítě a do druhého se neženu :P :mrgreen:
Já tě chápu a není se za co stydět :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama