Konec rodičovské květen 2017 a druhý porod červenec 2017

7
30.3.17 19:28

Konec rodičovské květen 2017 a druhý porod červenec 2017

Ahojte, potřebovala bych radu a třeba někdo z vás má s mým problémem zkušenost:) Jsem na rodičovské a ta mi končí konec května 2017. Nyní jsem zase těhotná, ale termín porodu mám 3.července 2017. Tudíž je tu celý volný měsíc červen. Rodičovskou jsem byla prodlužovat minulý rok a paní mi řekla, že ho necháme do května, že můžu porodit v červnu a tím bych přišla o peníze za červen. Mateřskou nedostanu, takže dnem porodu hned začnu brát rodičovskou. Stalo se to někomu z vás? Co jste dělali? Mám prodloužit ještě na ten červen radši s rizikem, že přijdu o peníze (o moc to nebude:)) a nebo doufat, že porodím o pár dní dříve :) A kdyby se to nepovedlo, co se stane, když nebudu na rodičovské? Budou se zpětně muset nějak řešit poplatky na soc. a zdrav.? Nebo mám jít na úřad práce? Já vůbec ted nevím, jak situaci řešit :( Děkuji za jakoukoliv radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3611
30.3.17 19:35

Nechat si vyplatit v květnu zbytek. V červnu si dojít na zdravotni poj nahlásit péči o dítě do 7 let a bude platit stát socialni se neplatí když není příjem a pak dnem druhého porodu přejít na další řidičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
30.3.17 20:15

Já jsem na rodičovské (prac. smlouva skončila s nástupem na mateřskou) a termín s druhým mám 2.8. - rozpočítala jsem si peníze až do července. Takže za srpen pak už budu brát na mladší…

• Nahlásit
  • Citovat
a12
40187
30.3.17 20:34

Me moje doktorka nabidla neschopenku uz kdyz jsem prisla s tim, ze jsem tehotna..podivala se kdy se mi narodilo prvni dite a kdy bych mela nastupovat na materskou a sama rekla, ze nema cenu chodit na mesic do prace a ze v takovych pripadech na tu chvili pise neschopenku.. jinak neschopenky nepise..
neschopenku az mi skonci rodicak abych to upresnila, ne hned od zacatku tehotenstvi :lol: to ona zase jentak nepise :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.3.17 20:51

@ZuzaMi taky jsem chtěla původně do června, ale paní mě přesvědčila, at to necham do května, protože když se malá narodí v červnu (o 4 dny dříve), přijdu o peníze za červen (za 1 dítě) a budu brát peníze na druhé dítě za ten červen :)Tak jsem ji poslechla a ted si říkám…co když se fakt narodí až v červenci, co bude s tím červnem. První dítě se mi narodilo o 7 dní dříve :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.3.17 20:52

@a12 bohužel nejsem zaměstnana, takže mi neschopenka nepomůže :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
30.3.17 20:54
@Kattri píše:
@ZuzaMi taky jsem chtěla původně do června, ale paní mě přesvědčila, at to necham do května, protože když se malá narodí v červnu (o 4 dny dříve), přijdu o peníze za červen (za 1 dítě) a budu brát peníze na druhé dítě za ten červen :)Tak jsem ji poslechla a ted si říkám…co když se fakt narodí až v červenci, co bude s tím červnem. První dítě se mi narodilo o 7 dní dříve :)

Mě zase paní doporučila tuhle variantu :) první dceru jsem týden přenášela, takže třeba budu i to druhé.. max. ten jeden měsíc propadne a budu brát už červenec na mladší no..

• Nahlásit
  • Citovat
a12
40187
30.3.17 20:55
@Kattri píše:
@a12 bohužel nejsem zaměstnana, takže mi neschopenka nepomůže :(

aha, tak to pak udelej tak jak je v prvnim prispevku kdyby nahodou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
30.3.17 20:59

@Kattri já mám navíc stejně nastavenou max. možnou částku, takže by mi zkrácení o měsíc nic nevyřešilo…
Ale jestli si už první dítě rodila dřív, tak bych se přiklonila tady k radě ostatních a kdyby náhodou, tak to vyřešíš tak..

• Nahlásit
  • Citovat
7
30.3.17 21:02

Děkuji moc holky. O první variantě jsem vůbec nevěděla, že je možná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie