Konec rodičovské, nástup na mateřskou- nenavazuje

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
578
13.1.22 08:22

Konec rodičovské, nástup na mateřskou- nenavazuje

Ahojte, prosím zkušené. Na konci května mi končí rodičák ( mám ho prodloužený na max, tedy do 4 let). Termín porodu mám koncem srpna a na mateřskou mohu nastoupit nejdříve 1.července. Co s tím? Smlouvu v práci před mateřskou na neurčito, ale nevím, jak je to pak s tím místem a pozicí atd. Zaměstnavatel je povinen držet místo jen 3 roky, že? Takže má otázka zní, co s tím měsícem a pár dny, které mi vzniknou? Jak to ovlivní finance a z čeho tedy bude vycházet moje mateřská? Budu muset ukončit smlouvu a jít na pracák na měsíc? Jak nejlépe to vyřešit? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15582
13.1.22 08:33

No tak buď si domluvíš v práci neplacené volno nebo na ten měsíc nastoupíš do práce. Jinak po třetím roce věku dítěte to máš v práci vyřešené jak? Tam máš neplacené volno? Rodičovská dovolená ti třetími narozeninami dítěte končí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27397
13.1.22 08:34

A nastoupit na ten měsíc nemůžeš? Nevím cos měla za práci a jak by to bylo řešitelné, aby to v práci nezpůsobilo zbytečně chaos. Nebo by ti nedali ještě měsíc neplaceného volna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
13.1.22 08:38

@nobama prodluz si to neplacené volno na kterém teďka jsi a máš to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2266
13.1.22 09:29

Pracovní pozici ti zaměstnavatel musí držet jenom po dobu mateřské dovolené (cca 6 měsíců). Místo ve firmě pak do 3 let dítěte. Pak ses s ním nejspíš domluvila na neplaceném volnu. Pokud ses s nimi nedomlouvala, tak je docela dobře možné, že už tě třeba dávno propustili :D To že si člověk prodlouží rodičovský příspěvek na 4 roky neznamená, že se mu automaticky prodlužuje i rodičovská dovolená.

Ale pokud jsi domluvená se zaměstnavatelem, tak bych zavolala znovu, že bys potřebovala volno prodloužit. Myslím, že nebudou mít problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
13.1.22 20:18

Tak to jsem byla tedy úplně mimo. Takže mám pravděpodobně teď neplacené volno, jak říkáte, a nejlepší řešení tedy bude si ho prodloužit. Já ředitelce psala jen prohlášení, že budu pobírat rodičovský příspěvek do 4 let věku dítěte a žádné info o tom, jak to řeší ona v práci, jsem neměla. Do teď jsem tedy byla v omylu, že je jedno zda na 3 roky nebo 4, protože i tak mi to schválila a ještě mi to přála :lol: Kdyby mi smlouvu ukončila, musela by mi to dát na vědomí? Dělám ve školství a i jsme byly domluvené, že bych případně nastoupila až od září, že bychom to potom nějak vyřešily, ale věděla, že chci druhé, takže s tím ani nijak nepočítá, že bych v září nastoupila. Určitě bych nerada narušovala školní rok. A prosím, z čeho se mi tedy bude počítat mateřská a mám nastupovat na mateřskou 6 nebo 8 týdnů před TP? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52902
13.1.22 20:43

Jsi na neplacenem volnu, to si na zaklade souhlasu zamestnavatele muzes prodlouzit. Vzhledem k tomu, ze se dalsi dite narodi az po 4. roku veku starsiho, bude se ti ppm pocitat z posledniho prijmu, ktery trval alespon 30 dni, napr. z dovolene po posledni materske dovolene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
13.1.22 21:37

@matkabagristy moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu