Konec rodičovské, neplacené volno v práci a nová práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 23:21
Konec rodičovské, neplacené volno v práci a nová práce

Ahoj holky, asi za měsíc mi končí rodičovská dovolená. U současného zaměstnavatele jsem si podala žádost o neplacené volno do půlky září a této žádost vyhověl. Teď se mi ale naskytla docela zajímavá pracovní nabídka tady u nás v okolí a hlavně v oboru, který bych chtěla dělat. Pro tohle místo bych byla ochotná nastoupit do práce okamžitě. Jak to mám tedy udělat? Lze, i když čerpám neplacené volno dát výpověď? Vlastně jsem ještě ani nezačala čerpat, až v půlce května. Nebo lze mít dva hpp současně? Kdyby mi to třeba v nové práci nešlo, abych se měla kam vrátit.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65570 příspěvků 13.04.19 07:23

Pokud se nejedna o stejny obor činnosti, tak muzes mit 2 hpp a ani to nemusi zamestnavazel vedet, pokud je obor stejny, potrebujes jeho souhlas.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 13.04.19 15:44
@j.a.n.i1 píše:
Pokud se nejedna o stejny obor činnosti, tak muzes mit 2 hpp a ani to nemusi zamestnavazel vedet, pokud je obor stejny, potrebujes jeho souhlas.

Přesněji - ten alternativní zaměstnavatel nesmí být konkurentem toho prvního zaměstnavatele (ani podle činností uvedených například v obchodním či živnostenském rejstříku).

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 13.04.19 16:32

Taky záleží na smlouvě. Já jsem třeba v jedné firmě při nástupu podepisovala, že ještě rok po skončení PP nesmím nastoupit ke konkurenci

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65570 příspěvků 13.04.19 17:15

@MartinaIrena Pokud v te smlouve neni kompenzace, kterou ti za to bude puvodni zamestnavazel platit, tak se jedna o neplatne ustanoveni.

mission84
Kecalka 471 příspěvků 13.04.19 18:05

Nene nejedná se o stejný obor práce. Ta první prace je stavebnictví a teď finance. Rozhodla sem se úplně překopat profesi.No tak super. A jak je to pak s výpovedi u toho neplaceneho volna. Klasicky 2 měsíční?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65570 příspěvků 13.04.19 18:57

@mission84 Jojo, klasika.

Váš příspěvek
Reklama