Reklama

Konec rodičovského příspěvku - podpora?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajule022
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 05.02.17 13:22
Konec rodičovského příspěvku - podpora?

Nevíte někdo, jak to je, když mi skonci rp a půjdu na úřad práce, jestli dostanu podporu v nezaměstnanosti?
Před mateřskou jsem byla sice zaměstnána (stále jsem), ale ppm jsem dostala jen díky ochranne lhůtě. Do této prace se z časových důvodů nemohu vrátit a zajímá mě, pokud mi po skončení rd alespoň 1 den poběží smlouva v práci a pote ji ukončím dohodou, mam na něco nárok? Samozřejmě doufám, že si najdu práci, kterou skloubim se školkou, úřad prace je krajní reseni, ale je lepší vědět, jak to je

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 05.02.17 13:28

No tak pokud jsi zaměstnaná stále, tak jak jsi dostala PPM jen kvůli ochranné lhůtě? Podporu dostaneš určitě, buď počítanou z celostátního průměru nebo ze zaměstnání, ale ty informace o tvém zaměstnání jsou podivné.

Bugaboo
Závislačka 2777 příspěvků 17 inzerátů 05.02.17 13:29

Dostanete, ale pocitano z rodicaku, ne z platu na 5m…pobirala jsem ted do ledna, rodicak mi koncil k 31.7…prvni dva cca 3800,–…dalsi dva 3300,–…posledni mesic 2800,–…ale nejsem si jista, jak to je, kdyz jste zamestnana, dle me i tak je to tak nizke, protoze jste nepracovala

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 05.02.17 13:34

Pokud máš opravdu platnou pracovní smlouvu a nastoupíš po RD alespoň na 1 den do práce, tak se ti podpora bude počítat ze mzdy.

pajule022
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 05.02.17 13:35

@terinka4444 mateřskou jsem mela díky ochranne lhůtě (za poslední dva roky jsem od pracovala rok, ale před těhotenstvím jsem byla bez prace, v průběhu těhotenství jsem si práci našla a smlouva mi bezi doteď) nevím, jestli to píšu srozumitelne :D.
No a me zajímá, z ceho by se mi eventuelne počítala podpora v nezaměstnanosti, jestli ze zaměstnání, do kterého jsem nastoupila cca ve 4. Měsíci těhotenství nebo z toho celostátního průměru

pajule022
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 05.02.17 13:38

@zrcadlo ikdyž jsem v tomto zaměstnání začala pracovat ve 4. Měsíci těhotenství?

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 05.02.17 13:45
@pajule022 píše:
@zrcadlo ikdyž jsem v tomto zaměstnání začala pracovat ve 4. Měsíci těhotenství?

Ano, to vůbec nehraje roli. Ale pokud do práce nenastoupíš po RD, bude se ti počítat z průměrné mzdy v národním hospodářství.

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 05.02.17 13:45
@pajule022 píše:

pak ano, je to jedno, protože jsi vlastně zaměstnaná už několik let, pokud nastoupíš do práce, pak ti to budou počítat z platu. Nahlaš se do tří pracovních dnů od konce pracovního poměru.

eumedon
Extra třída :D 13280 příspěvků 05.02.17 15:10
@pajule022 píše:
Nevíte někdo, jak to je, když mi skonci rp a půjdu na úřad práce, jestli dostanu podporu v nezaměstnanosti?
Před mateřskou jsem byla sice zaměstnána (stále jsem), ale ppm jsem dostala jen díky ochranne lhůtě. Do této prace se z časových důvodů nemohu vrátit a zajímá mě, pokud mi po skončení rd alespoň 1 den poběží smlouva v práci a pote ji ukončím dohodou, mam na něco nárok? Samozřejmě doufám, že si najdu práci, kterou skloubim se školkou, úřad prace je krajní reseni, ale je lepší vědět, jak to je

Pokud budete končit pracovní poměr dohodou nebo výpovědí ze své strany, rozhodně v ní jako důvod uveďte nemožnost skloubit zaměstnání s péčí o děti.

Možná to budete muset ÚP dokazovat, ale nemožnost skloubit zaměstnání s péči o děti je jeden z vážných důvodů k ukončení PP z iniciativy či se souhlasem zaměstnance, který nevede ke krácení podpory v nezaměstnanosti.

Danča_87
Kecalka 324 příspěvků 05.02.17 21:03

@eumedon To je dobré vědět - budu mít asi stejný problém a i když jsem si o tomto něco načetla, tak jsem to již úspěšně zapomněla. :-D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama