Konec RP, školky zavřené.

Anonymní
17.4.20 15:27

Konec RP, školky zavřené.

Zdravím :mavam:

Je tu někdo ve stejné situaci? Teď v květnu mi končí RP. Kvůli zavřeným školkám mám doma dvě děti. Manžel pracující a já teď přemýšlím, co dál. :think: Máme hypotéku na byt, kterou z jednoho platu neutáhneme. Tedy se přihlásím na úřad práce :zed: aby za mě stát alespoň platil pojištění a budu asi pobírat nějaké dávky? :? Odpracováno nemám nic. Doma jsem byla 5 let a před dětmi student. Jsem z toho smutná. Ale pořád doufám, že už to nebude trvat dlouho :) Nějaké rezervy máme. Chtěli jsme rekonstruovat byt, takže hlady neumřeme, ale štve mě, že to nejspíš padne na běžný život a já budu sedět doma. Nebo budu po nocích doplňovat zboží, protože přes den budu s dětmi. Je to na hlavu :lol:

Je nás tu takových více? :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25960
17.4.20 15:31

Ještě bych neházela flintu do žita. Školku taky mlžou otevřít, to bude dost závislé na zřizovateli.
Ale je fakt, že teď spousta firem zmrazila nábory, takže nový flek se bude hledat hůře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20025
17.4.20 15:33

A copak ony to do školky chodí obě děti? Nebo to jsi to mladší chtěla udat do školky v květnu a jít do práce? Tak ať jde na OCR manžel a ty si rychle najdi práci. Pak budete mít jeden plat a 60/80 %platu druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 15:39
@Svistice píše:
Ještě bych neházela flintu do žita. Školku taky mlžou otevřít, to bude dost závislé na zřizovateli.
Ale je fakt, že teď spousta firem zmrazila nábory, takže nový flek se bude hledat hůře.

V to pořád doufám, ikdyž čas se mi už nebezpečně krátí. :lol: Na úřad práce se mi zrovna moc hlásit nechce. Z hledání práce nemám ani tak strach. Půjdu dělat cokoliv. Klidně na začátku i prodávat, když nebude jiná možnost. :)

• Citovat
  • Nahlásit
987
17.4.20 15:43

Nechápu :nevim: Ty jsi chtěla dát dítě do školky od května??? Pochybuji, že by Ti ho na 2 měsíce přijali. Měla sis prodloužit RP tak, aby ti pokryl i prázdniny, dítě dát do školky až od září a stejně tak tvůj nástup do zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 15:45
@Cuddy píše:
A copak ony to do školky chodí obě děti? Nebo to jsi to mladší chtěla udat do školky v květnu a jít do práce? Tak ať jde na OCR manžel a ty si rychle najdi práci. Pak budete mít jeden plat a 60/80 %platu druhého.

Obě děti už do školky chodily :) Mladší nastupovalo minulý rok v říjnu. Původně jsme to tak plánovali, že by šel manžel na ocr, má ho dokonce hrazené 100%, ale on od června povýší, tedy mění místo a asi by nebylo vhodné si vzít hned ošetřovačku :think: To raději budu makat po nocích a víkendy, jestli by vůbec bylo možné něco takové sehnat :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 15:50
@Ju21na píše:
Nechápu :nevim: Ty jsi chtěla dát dítě do školky od května??? Pochybuji, že by Ti ho na 2 měsíce přijali. Měla sis prodloužit RP tak, aby ti pokryl i prázdniny, dítě dát do školky až od září a stejně tak tvůj nástup do zaměstnání.

Obě děti už do školky chodily :) Mladší nastoupilo v listopadu minulého roku ve 3,5 letech. Já mám rp do 4 let malého. V prosinci jsem nastoupila do práce, ale v únoru mi neprodloužili smlouvu. Potom děti byly dlouho nemocné a než jsem stihla nastoupit na jiné místo, tak zavřely školky. :think: Já už si nic nikam prodlužovat nemůžu, jinak by to logicky udělala.

• Citovat
  • Nahlásit
11731
17.4.20 15:51
@Ju21na píše:

proč na dva měsíce? spousta školek jede přes prázdniny nebo se nějak střídají.. a my jsme si teda u zápisu mohli zvolit, od kdy syn nastoupí.. takže přijetí už má pravděpodobně zakladatelka vyřešený :roll:

mně končí rodičovská taky v květnu, ale zatím to neřeším, když nevím, kdy se školka otevře.. ale já práci mám no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
17.4.20 15:52
@Anonymní píše:
Obě děti už do školky chodily :) Mladší nastoupilo v listopadu minulého roku ve 3,5 letech. Já mám rp do 4 let malého. V prosinci jsem nastoupila do práce, ale v únoru mi neprodloužili smlouvu. Potom děti byly dlouho nemocné a než jsem stihla nastoupit na jiné místo, tak zavřely školky. :think: Já už si nic nikam prodlužovat nemůžu, jinak by to logicky udělala.

Už tomu rozumím :mavam: Asi ti nezbyde nic jiného, než ÚP nebo doufat, že školku zase otevřou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 16:00
@Ju21na píše:
Už tomu rozumím :mavam: Asi ti nezbyde nic jiného, než ÚP nebo doufat, že školku zase otevřou.

Přesně :palec: Můžu jen doufat, ale je to pěkně stresující. Nějak jsem nepočítala s tím, že se někdy budu muset hlásit na úřad práce :oops: Nejsem z toho nadšená, ale když nejde o život… :lol: Třeba to ještě dopadne a otevřou školky. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat