Reklama

Konec RP, zaměstnání, úřad práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 04.10.18 10:53
Konec RP, zaměstnání, úřad práce?

Dobrý den maminky, chtěla bych vás poprosit o radu v mé specifické situaci.

Končí mi v prosinci rodičovská dovolená. Před porodem jsem nepracovala, pouze studovala. Pracuji 2,5 roku stabilně na DPČ v jedné firmě, nyní mám práci novou, zatím také na DPČ… (časem bude, doufám, na HPP, ale do prosince to nestihnu :) :) :) )

A nyní praktický dotaz: Až mi přijde vyrozumění z úřadu práce o ukončení rodičovské dovolené, mám povinnost jít na Úřad práce a něco tam řešit (případně co vzít s sebou)? Anebo tím, že jsem zaměstnaná nemusím? Ale jedná se pouze o DPČ, ne HPP.

Děkuji za odpověď. :think:

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5013 příspěvků 04.10.18 11:02

@Mari-KusKus tady bude podstatné jestli za tebe někdo platí zdravotní, to je povinné jinak se nikde hlásit nemusíš, na pracáku tě asi nevezmou když máš nějaký výdělek.

Příspěvek upraven 04.10.18 v 11:05

K.a.c.i.k93
Kelišová 5666 příspěvků 04.10.18 11:05

Na ÚP se klidně přihlásit můžeš,ale záleží na tom kolik vyděláváš a jestli si budeš platit zdravotní sama

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 11:34
@K.a.c.i.k93 píše:
Na ÚP se klidně přihlásit můžeš,ale záleží na tom kolik vyděláváš a jestli si budeš platit zdravotní sama

No, pokud vydelava vic jak polovinu minimalni mzdy, tak se tam ani hlasot nemuze.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 11:35

@Mari-KusKus A jen tak mimochodem, na zadne rodičovské dovolené nejsi, pouze pobiras rodicovsky prispevek.

K.a.c.i.k93
Kelišová 5666 příspěvků 04.10.18 11:39

@j.a.n.i1 No,takhle jsem to myslela :D

Fazulina
Závislačka 3503 příspěvků 04.10.18 12:10

Pokud pracuješ na DPČ, tak za tebe zaměstnavatel odvádí i zdravotní a sociální pojištění, ne?

lootseek
Stálice 62 příspěvků 04.10.18 14:01

Pokud vyděláš víc jak 2,500 hrubého za každý kalendářní měsíc, je to dobou důchodového pojištění - resp. máš všechny odvody hrazené zaměstnavatelem. Na UP v tom případě nechoď - s otevřenou DPČ nedostaneš podporu a hledali by ti jinou práci, než tu, co máš rozjednanou po Novém roce, což by tě prudilo, nemluvě o schůzkách a papírování 8)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >