Konec RP, zaměstnání, úřad práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 04.10.18 10:53
Konec RP, zaměstnání, úřad práce?

Dobrý den maminky, chtěla bych vás poprosit o radu v mé specifické situaci.

Končí mi v prosinci rodičovská dovolená. Před porodem jsem nepracovala, pouze studovala. Pracuji 2,5 roku stabilně na DPČ v jedné firmě, nyní mám práci novou, zatím také na DPČ… (časem bude, doufám, na HPP, ale do prosince to nestihnu :) :) :) )

A nyní praktický dotaz: Až mi přijde vyrozumění z úřadu práce o ukončení rodičovské dovolené, mám povinnost jít na Úřad práce a něco tam řešit (případně co vzít s sebou)? Anebo tím, že jsem zaměstnaná nemusím? Ale jedná se pouze o DPČ, ne HPP.

Děkuji za odpověď. :think:

Reakce:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5897 příspěvků 04.10.18 11:02

@Mari-KusKus tady bude podstatné jestli za tebe někdo platí zdravotní, to je povinné jinak se nikde hlásit nemusíš, na pracáku tě asi nevezmou když máš nějaký výdělek.

Příspěvek upraven 04.10.18 v 11:05

K.a.c.i.k93
Kelišová 5667 příspěvků 04.10.18 11:05

Na ÚP se klidně přihlásit můžeš,ale záleží na tom kolik vyděláváš a jestli si budeš platit zdravotní sama

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63568 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 11:34
@K.a.c.i.k93 píše:
Na ÚP se klidně přihlásit můžeš,ale záleží na tom kolik vyděláváš a jestli si budeš platit zdravotní sama

No, pokud vydelava vic jak polovinu minimalni mzdy, tak se tam ani hlasot nemuze.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63568 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 11:35

@Mari-KusKus A jen tak mimochodem, na zadne rodičovské dovolené nejsi, pouze pobiras rodicovsky prispevek.

K.a.c.i.k93
Kelišová 5667 příspěvků 04.10.18 11:39

@j.a.n.i1 No,takhle jsem to myslela :D

Fazulina
Závislačka 3838 příspěvků 04.10.18 12:10

Pokud pracuješ na DPČ, tak za tebe zaměstnavatel odvádí i zdravotní a sociální pojištění, ne?

lootseek
Stálice 78 příspěvků 04.10.18 14:01

Pokud vyděláš víc jak 2,500 hrubého za každý kalendářní měsíc, je to dobou důchodového pojištění - resp. máš všechny odvody hrazené zaměstnavatelem. Na UP v tom případě nechoď - s otevřenou DPČ nedostaneš podporu a hledali by ti jinou práci, než tu, co máš rozjednanou po Novém roce, což by tě prudilo, nemluvě o schůzkách a papírování 8)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >