Konec RP - zatím bez vyrozumění z UP

15.5.17 10:40

Konec RP. zatim bez vyrozumeni z Up

Zdravím maminky..Chci se zeptat 12.6 2017 mi končí Rodičovský příspěvek který jsem měla na 4 roky..Tudíž 9 měsícu sem pobírala 7200kč a po zbytek 3800kc dnes 15.5 mi ale misto 3800kc došel rodičák 7200kc žádný papír o ukončení nebo doplatku Rp jsem zatím nedostala. a na UP se nemohu dovolat. Chtěla bych tedy vědět zda to jsou tedy poslední dávky Rp a kdy se ít hlásit na Up pokud by mi nevyšlo rozjednané zaměstnání..Děkuji za odpovědi a přeji všem pohodový den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
15.5.17 10:50

Ano, většinou to tak dělají, že pokud je poslední měsíc částka nižší, pošlou jí společně s tou předchozí a dopis pošlou následně. Na ÚP bych šla co nejdřív kvůli pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 10:58

Ano to budou poslední peníze, co ti z rodičáku přišly, papír o ukončení přijde každou chvíli. Na UP bych se šla případně hlásit od června.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70088
15.5.17 11:26
@Popokatepetla píše:
Ano to budou poslední peníze, co ti z rodičáku přišly, papír o ukončení přijde každou chvíli. Na UP bych se šla případně hlásit od června.

Nikoliv od června, ale od KVĚTNA, protože když už ty peníze přišly, tak se jedná o rodičák za duben a tedy už pojištění za květen není pokryto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
15.5.17 12:37

Ja to mela stejne, Rp od 28.6. 2013 na 4 roky…prisel mi ted posledni skoro dvojity 7200 ale socialka jeste v dubnu psala smsku at prijdu a tam mi sdelili ze mi rp bude koncit k poslednimu dubnu…sice jsem puvodne myslela ze bude az do cervna, ale pracuji tak mi je to uz jedno…je to nejaka novinka a pokud vyhazi posledni davka mensi nez predchozi davaji ji najednou a asi se tim i rd zkrati…jinak mam jeste na poste doporuceny dopis s modrym pruhem ze socky takze keste oficianli ukonceni…zrejme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
27.8.19 21:42

Konec rp,zatím bez dokladu o ukončení

Chci se prosím zeptat..Teď 29.8.mi končí rodičák. Poslední částka mi přijde v září, dopis prý až potom, zhruba kolem 19.8. mi řekla paní na úp. Chci se jít na vzp zaregistrovat jako osoba pečující o dítě do sedmi let. Paní na pobočce mi řekla, že tam mám přijít až mi přijde ten dopis o ukončení. Nevznikne mi mezitím na pojišťovně dluh za měsíc září? Jak to prosím je? Předem moc děkuji za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama