Reklama

Konec stavebního spoření u spořitelny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 15:53
Konec stavebního spoření u spořitelny

Naši mi před lety založili stavební spoření. Koncem listopau mi skončilo a já předpokládala, že mitu naspořenou částku během února přepošlou na účet. Nestalo se tak a já se tam šla dnes zeptat. Paní za přeoážkou mi oznámila, že to takhle nejde, že ty peníze tam čekají až ja to vypovím i když už to skončilo a za 3 měsíce od měsíce zrušení mi částku napíšou na účet. S mužem už sme to ale chtěli použít jako 20% ze svého před schválením hypotéky.
Paní mi ještě dala možnost, že pokud si uzavřu novou smlouvu na stavebko u nich a 3000 se z té naspořené částky převede na novou smlouvu. Vyplatí mi částku do 10 dnů. Nevím ale kolik bych tam každý měsíc musela posílat, ale prý bych to mohla kdykoli během běžení té smlouvy ji zrušit.
Bojím se, aby tam zas nekde nebyla nejaké ale.

Reklama

Reakce:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.03.18 16:03

Pokud uzavres nove stavebni sporeni, tak pokud smlouvu vypovis predcasne (uzavira se na 6 let), tak prijdes o uroky a statni podporu. Takze se nevyplati lhutu nedodrzet. Rekla bych, ze celkove uz se dneska stavebko nevyplati.

carola
Kelišová 6689 příspěvků 12.03.18 16:04

To ne neskutečné, jak jsou ty finanční instituce vychcané. :pocitac:

Uživatel je onlinePidulka1991
Závislačka 2763 příspěvků 12.03.18 16:05

To je divny, pred koncem stavebka mi dali vedet co s nim cgci delat. Napsala jsem cislo uctu a tam mi to nromalne poslali.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.03.18 16:07

Na jakou cilovou castku bys to uzavirala? Nerekla ti, kolik bys mela mesicne sporit? To je divne. To by me varovalo. Takhle to vypada, ze ji jde jen o provizi z uzavrene smlouvy.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 4 inzeráty 12.03.18 16:49

Jako já nevím, ale to, že si musíš do té stavební spořitelny zajít a sdělit jim kam Ti to mají poslat mi tedy přijde jako základ. Oni v té stavební spořitelně opravdu nemohou vědět kam to chceš poslat a navíc se při té výpovědi ověřuje Tvoje totožnost a následně Ti i ověří podpis. Co se týče té výpovědi a založení nového SS, tak tam žádné „ale“ není, jen jak tady už někdo psal, tak když to vypovíš dřív, než za 6 let, tak přicházíš o úroky a státní podporu. A aby Ti SS nevypověděla stavební spořitelna, tak bys měla správně spořit 0,5 % cílové částky.
@carola nechápu proč by měly být finanční instituce vychcané, nebo spíš to nechápu v tomto případě. Standardně máš výpověď 3 měsíce, což je uvedeno ve smluvních podmínkách. Navíc ty tři měsíce to většinou ani netrvá, ale cca měsíc..

Agness
Stálice 70 příspěvků 12.03.18 17:18

Stavebko musis vypovedet, automaticky ti penize neposlou. Mne snizili urok ze 2% na 0,3…a taky se mi nechtelo cekat a nechavat jim to tam tri mesice natoz s nimi uzavirat dalsi smlouvu. mam tam ale 40%cilove castky a dobu sporeni delsi nez 6 let…fin. poradce mi poradil prijmuti cilove castky. Tim se stavebko rusi a do mesice jsou penize na ucte aniz bych musela cokoliv dal u nich uzavirat.

swetr
Povídálka 16 příspěvků 12.03.18 17:54

Nejjednodušší je samozřejmě dodržet 3měsíční výpovědní lhůtu. Tj. když dnes podáte výpověď, peníze přijdou začátkem července.

Pokud potřebujete peníze dříve a přistoupíte na návrh stavební spořitelny, pravděpodobně to bude ještě něco stát:

1. Návrh který popisujete počítá s uzavřením nové smlouvy, za což se obvykle platí poplatek 1 % z cílové částky. Minimální cílová částka bývá 50.000 Kč, tedy poplatek 500 Kč. Zeptejte se, zda po vás budou tento poplatek chtít (v podobných případech to může být zdarma).
  1. Stavební spořitelna si započítá poplatek ze vedení účtu, nejdražší je v tomto ohledu ČMSS, která si inkasuje 360 Kč na celý rok dopředu.
  1. Pokud budete chtít tuto novou smlouvu ukončit, abyste se dostala i k oněm 3000 Kč, budete ji muset předčasně ukončit. To obvykle znamená také poplatek za předčasné ukončení smlouvy (zpravidla 0,5 - 1 % cílové částky). Nicméně v určité lhůtě (obvykle 14 dnů) můžete také od slouvy ODSTOUPIT, což by bylo bez poplatku. jen si zjistěte, zda je možno odstoupit i v tomto speciálním případě.

carola
Kelišová 6689 příspěvků 13.03.18 08:26
@Twixinka píše:
Jako já nevím, ale to, že si musíš do té stavební spořitelny zajít a sdělit jim kam Ti to mají poslat mi tedy přijde jako základ. Oni v té stavební spořitelně opravdu nemohou vědět kam to chceš poslat a navíc se při té výpovědi ověřuje Tvoje totožnost a následně Ti i ověří podpis. Co se týče té výpovědi a založení nového SS, tak tam žádné „ale“ není, jen jak tady už někdo psal, tak když to vypovíš dřív, než za 6 let, tak přicházíš o úroky a státní podporu. A aby Ti SS nevypověděla stavební spořitelna, tak bys měla správně spořit 0,5 % cílové částky.
@carola nechápu proč by měly být finanční instituce vychcané, nebo spíš to nechápu v tomto případě. Standardně máš výpověď 3 měsíce, což je uvedeno ve smluvních podmínkách. Navíc ty tři měsíce to většinou ani netrvá, ale cca měsíc..

Vychcané jsou neskutečně. Když něco potřebují, hledají nováčky, nabízí další produkty, píšou, volají, posílají dopisy…A když člověku doběhne smlouva, tak dělají mrtvé brouky. Snad by také nebylo od věci napsat sms, dopis, email, co dotyčný dále zamýšlí se svými penězi.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 4 inzeráty 13.03.18 08:54

@carola aha, no to je věc názoru, ono totiž stačí na telefony a dopisy nereagovat a vlastně je to to samé jako když Vám přijde do schránky akční leták od kauflandu :mrgreen: a co se týče tvrzení, že doběhla smlouva, tak ona nedoběhla, doběhla pouze vázací doba, smlouva stále běží a zakladatelka může spořit dalších deset let se státní podporou i úroky, tady jde jen o to, že si prostě nepohlídala konec vázací doby a nezjistila si předem, co musí udělat pro výplatu naspořených prostředků :roll:?

carola
Kelišová 6689 příspěvků 13.03.18 09:05
@Twixinka píše:
@carola aha, no to je věc názoru, ono totiž stačí na telefony a dopisy nereagovat a vlastně je to to samé jako když Vám přijde do schránky akční leták od kauflandu :mrgreen: a co se týče tvrzení, že doběhla smlouva, tak ona nedoběhla, doběhla pouze vázací doba, smlouva stále běží a zakladatelka může spořit dalších deset let se státní podporou i úroky, tady jde jen o to, že si prostě nepohlídala konec vázací doby a nezjistila si předem, co musí udělat pro výplatu naspořených prostředků :roll:?

Jj, ale oni vědí moc dobře, že 90% lidí si ty naspořené prostředky prostě chce vybrat. Já se v téhle oblasti nepohybuju, ty evidentně jo, takže nemám tolik informací, ale nebylo by od věci, pokud doběhně vázací doba, jak to mazáváš, tak by se prostě mohli ozvat, když se jinak ozývají kvůli každé hovadině. :roll:

carola
Kelišová 6689 příspěvků 13.03.18 09:06
@carola píše:
Jj, ale oni vědí moc dobře, že 90% lidí si ty naspořené prostředky prostě chce vybrat. Já se v téhle oblasti nepohybuju, ty evidentně jo, takže nemám tolik informací, ale nebylo by od věci, pokud doběhně vázací doba, jak to mazáváš, tak by se prostě mohli ozvat, když se jinak ozývají kvůli každé hovadině. :roll:

pardon nazýváš

swetr
Povídálka 16 příspěvků 13.03.18 09:15

Sttavební spoření se neuzavírá na dobu šesti let.

Chyba je, že vám při uzavírání smlouvy nevysvětili podmínky.

edit admin - propagace

Twixinka
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 4 inzeráty 13.03.18 09:20

@carola kdyby si 90 % lidí chtělo peníze po uplynutí vázací doby vybrat, tak jsou stavební spořitelny v háji :D pravdou je, že si to nevybírá moc lidí, většinou si vezmou meziúvěr nebo když už mají nárok, tak úvěr.. a s tím upozorněním, já to beru tak, že ta stavební spořitelna se Ti šest let o ten účet stavebního spoření stará a Ty máš jen dva úkoly - posílat tam peníze a pokud si to chceš vybrat po vázací lhůtě, tak si ji ohlídat.. navíc i kdybych se v tom nepohybovala, tak ve chvíli, kdy chci něco vypovědět, tak si přečtu smluvní podmínky, které zakladatelka určitě musí mít k dispozici.. kdyby se informovala nebo si je přečetla, tak peníze už má dávno u sebe a tahle diskuze vůbec nevznikla.. navíc jsem trošku nepochopila anonym, ale to už je věc zakladatelky..

carola
Kelišová 6689 příspěvků 13.03.18 10:18
@Twixinka píše:
@carola kdyby si 90 % lidí chtělo peníze po uplynutí vázací doby vybrat, tak jsou stavební spořitelny v háji :D pravdou je, že si to nevybírá moc lidí, většinou si vezmou meziúvěr nebo když už mají nárok, tak úvěr.. a s tím upozorněním, já to beru tak, že ta stavební spořitelna se Ti šest let o ten účet stavebního spoření stará a Ty máš jen dva úkoly - posílat tam peníze a pokud si to chceš vybrat po vázací lhůtě, tak si ji ohlídat.. navíc i kdybych se v tom nepohybovala, tak ve chvíli, kdy chci něco vypovědět, tak si přečtu smluvní podmínky, které zakladatelka určitě musí mít k dispozici.. kdyby se informovala nebo si je přečetla, tak peníze už má dávno u sebe a tahle diskuze vůbec nevznikla.. navíc jsem trošku nepochopila anonym, ale to už je věc zakladatelky..

Tak pravda také si nemyslím, že by na tom bylo něco tajného. Anonym je tady poslední dobou každý druhý, ale to je věc vedlejší. Dobře, ta procenta jsem střelila od boku, ale ta stavební spořitelna se o ty peníze nestará zadarmo a kdyby z toho nic neměla, tak to nebude dělat. Já osobně mám úvěr u Modré pyramidy, už ho budu mít pomalu splacený a jsem s nimi spokojena, ale upřímně všechny finanční instituce jsou Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Např. když jsem šla nedávno do banky pro výpis z účtu, tak mi úřednice sdělila, že na něj budu čekat týden a stojí 100kč, tak to jsem se upřímně musela smát. To jsou služby klientům. A dle mého názoru většina finančních institucí samozřejmě není podvodná, ale tak jak všude staví na odiv vše pro zákazníka, tak z nich mám pocit, že zákazník je až na posledním místě. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama