Reklama

Konec vztahu? Jak to bylo u vás?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 16:47
Konec vztahu? Jak to bylo u vás?

Dobrý den, mám dotaz nebo spíše kdo má s tím zkušenost. Jak u vás probíhal konec vztahu?
A kdy tak poznat že to k tomu vede?

Muj přítel se začal nějak měnit, před rokem a pul to bylo že chce už dítě, svatbu, hypotéku, jako né vše najednou. Přišel s tím sám, do ničeho jsem ho nenutila. Byla jsem překvapená.

Ale dnes, tedy během toho roku a pul si to nějak rozmyslel. Aspon jsem čekala že budeme někde bydlet a včera řekl že si se mnou, žádnou hypotéku nechce vzít. Bez vysvětlení proč. A tím jsme u další věci, ani se už moc nebaví, nesměje.
Nejsem ukecaná ale občas si podívat chci, takže když něco vyprávím tak bud jen tak odsekne, nebo radši neodpoví vubec.

Prostě už to není ono, ani ted před vánoci tu není ta fajn pohoda.
Asi lepší by pro vás bylo nás vidět jak to tu vypadá, možná dělám závery, ale co když je to ono?
Promluvit si nejde, kdykoliv je problém naštve se a nemluví.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pomni
Kecalka 188 příspěvků 23.12.17 16:59

Nemyslím si, že by to muselo znamenat konec vztahu, možná má nějaký finanční problémy, proč nechce jít do hypotéky, v práci… Těžko říct, ale pokud nebude mluvit… A to mám jednoho takovyho doma a bohuzel vytáhnout z něj nějakou informaci znamená se většinou pohadat???? ale musíš to z něj zkusit nějak dostat, možná zkus ne se jen ptát, ale podsunout mu tvou verzi, jako třeba „tebe štve, že máme málo peněz?“ nebo „v práci to vypadá že skoncis, ses proto nervózní?“ nevím jestli je to srozumitelne :oops:

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 23.12.17 17:01

A teď si představ, že byste do toho vlitli hned jak on ta přání projevil, byla bys vdaná, zadlužená a třeba už těhotná. Neobjevil se mu v okruhu kamarádů někdo bez závazků, kdo není zadaný, užívá života? Přítel se v něm mohl zhlédnout a překopat tím svůj žebříček cílů a hodnot. Nebo má v merku jinou babu. Nebo už není zamilovaný a odhodlává se k rozchodu.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16543 příspěvků 23.12.17 17:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz nebo spíše kdo má s tím zkušenost. Jak u vás probíhal konec vztahu?

Muj přítel se začal nějak měnit, před rokem a pul to bylo že chce už dítě, svatbu, hypotéku, jako né vše najednou. Přišel s tím sám, do ničeho jsem ho nenutila. Byla jsem překvapená.

Ale dnes, tedy během toho roku a pul si to nějak rozmyslel. Aspon jsem čekala že budeme někde bydlet a včera řekl že si se mnou, žádnou hypotéku nechce vzít. Bez vysvětlení proč. A tím jsme u další věci, ani se už moc nebaví, nesměje.
Nejsem ukecaná ale občas si podívat chci, takže když něco vyprávím tak bud jen tak odsekne, nebo radši neodpoví vubec.

Asi lepší by pro vás bylo nás vidět jak to tu vypadá, možná dělám závery, ale co když je to ono?

Napiš mu to. Třeba si to přečte.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 23.12.17 17:05
@Anonymní píše:

Tak tohle je problém no. Osobně si neumím představit život s člověkem, který když je problém, tak se naštve a přestane komunikovat, to mi nepřijde jako člověk, o kterého se lze opřít, když je potřeba. Tohle bych řešila prioritně a pak až proč nechce hypotéku atd.

warita
Echt Kelišová 7779 příspěvků 23.12.17 17:06
@Anonymní píše:Promluvit si nejde, kdykoliv je problém naštve se a nemluví.

z me zkusenosti je to typicky muzska reakce na problemy. Chlap si o problemech nechce povidat. On o tom premysli svym tempem a svym zpusobem, zvazuje, jestli pozitiva prevazuji negativa a nechce byt v tomto rozjimani nad budoucnosti vztahu rusen a rozhodne nechce zadne emocioalni vylevy z tve strany, dokud se nejak nerozhodl. Pak (opet pouze ma skromna zkusenost) te postavi pred hotovou vec = takto se rozhodl a hotovo tecka. Pokud by se ti preci jenom nejak podarilo ho presvedcit, aby ve vztahu pokracoval, bude to mit kratkou zivotnost.

Vzhledem k vyse popsanemu ma vetsi smysl pristupovat k tomu napodobne a polozit si otazku, zda ti vztah vyhovuje a dava ti vse, co potrebujes… a podle toho se rozhodnout.

Opet z me vlastni zkusenosti vim, ze boli daleko mene ukoncit vztah, ktery nevyhovuje, nez kdyz to ukonci on… obzvlaste, pokud tomu predchazi bolestive cekani na jeho rozhodnuti.

Příspěvek upraven 23.12.17 v 17:09

pomni
Kecalka 188 příspěvků 23.12.17 17:09
@warita píše:
z me zkusenosti je to typicky muzska reakce na problemy. Chlap si o problemech nechce povidat. On o tom premysli svym tempem a svym zpusobem, zvazuje, jestli pozitiva prevazuji negativa a nechce byt v tomto rozjimani nad budoucnosti vztahu rusen a rozhodne nechce zadne emocioalni vylevy z te strany, dokud se nejak nerozhodl. Pak (opet pouze ma skromna zkusenost) te postavi pred hotovou vec = takto se rozhodl a hotovo tecka. Pokud by se ti preci jenom nejak podarilo ho presvedcit, aby ve vztahu pokracoval, bude to mit kratkou zivotnost.

Vzhledem k vysi popsanemu ma vetsi smysl udelat to same a polozit si otazku, zda ti vztah vyhovuje a dava ti vse, co potrebujes… nebo ne a podle toho se rozhodnout.

Opet z me vlastni zkusenosti vim, ze boli daleko mene ukoncit vztah, ktery nevyhovuje, nez kdyz to ukonci on… obzvlaste, pokud tomu predchazi bolestive cekani na jeho rozhodnuti.

Krásně napsáno. Tesat do kamene :palec: :palec:

Detsa
Extra třída :D 10765 příspěvků 23.12.17 17:13
@pomni píše:
Krásně napsáno. Tesat do kamene :palec: :palec:

Pche, nesouhlasím :nevim:. :think:

warita
Echt Kelišová 7779 příspěvků 23.12.17 17:30
@Detsa píše:
Pche, nesouhlasím :nevim:. :think:

ona je to pouze ma zkusenost. Ale zazila jsem to dost casto… a ze muzi neradi o problemech mluvi a radsi nad tim sami medituji je i prokazany fakt.

Jine studie na tema „spokojenost v zivote a spokojenost sam se sebou“ naznacuji, ze muzi jsou cilevedomejsi v uspokojovani svych vlastnich potreb a maji mensi zabrany delat sebestrednejsi rozhodnuti, aby tyto potreby uspokojili. Zaroven jsou daleko vice spokojeni sami se sebou a svym zivotem. Bude to asi tim, ze pristupuji ke svemu stesti aktivneji= Neco nevyhovuje? Tak to zmenim.

Zeny takto nemysli… maji daleko vetsi sklony snaset neoptimalni podminky ve vztahu, snazi se, aby vsichni byli spokojeni a dost casto na ukor sveho stesti. Odborny clanek doporucoval zenam zaujmout muzsky pristup k zivotu a vlastnimu stesti a jit si cilevedome za svym a nebrat tolik ohledu, jinak budou nestastne.

Kdyz jsem tu publikaci cetla poprve, vse ve mne kricelo, ze tato rada je „spatne“. Vzdyt to vychovava lidi k tomu delat sobecke rozhodnuti a jit si jenom po svych potrebach… nicmene, jak jsem se sama casem presvedcila, kdyz se clovek nepostara o sve stesti sam, nikdo to za nej neudela. A samozrejme se nesmi nic prehanet… nicmene, dnes uz vim, ze clovek musi aktivne pristupovat k zivotu, delat ty spravne rozhodnuti a byt zdrave sobecky, jinak to spatne dopadne.

Tot ma zkusenost.

Detsa
Extra třída :D 10765 příspěvků 23.12.17 17:40

@warita Já myslím, že ten přístup je dost individuální, nehledě na pohlaví, co se týče cílevědomosti a konzultaci svých problémů. To mi přijde na obou stranách stejný.

Se zbytkem nemůžu než souhlasit, svatá pravda. Já bych to spíš obrátil a dal mužům víc ženského myšlení teda. Podlemě je to lepší cesta.

Venetia
Hvězda diskuse 35886 příspěvků 23.12.17 18:19
@Anonymní píše:

tak to je asi jasné…jak chlap začne měnit chování, pokles zájmu…pomalý konec vztahu

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 23.12.17 20:42

Rovnou bych se ho zeptala. Nesnasim takovyhle tahani za fusekli. Jestli s tebou nechce byt, at to rekne, nebo at neni prudnej. Jestli ma jiny problem, ktery s tebou nesouvisi, tak jste partneri a snad to spolu muzete probrat…

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 23.12.17 20:52
@Paola21 píše:
Tak tohle je problém no. Osobně si neumím představit život s člověkem, který když je problém, tak se naštve a přestane komunikovat, to mi nepřijde jako člověk, o kterého se lze opřít, když je potřeba. Tohle bych řešila prioritně a pak až proč nechce hypotéku atd.

Hele, ja mam milionovyho chlapa ve vsech smerech. Ale kdyz je problem, tak se taky nastve a prestane komunikovat. A urcite je to clovek, o kteryho se muzu oprit, kdyz je potreba. Ja uz jsem se to za vic nez 20 let naucila, jak na nej, taķze mam zpusoby, jak ho neprimo ke komunikaci „donutit“.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 23.12.17 20:55
@Anonymní píše:

Ja bych to bohuzel videla na blizici se konec. Syn to mel nedavno presne takhle ve vztahu ke svoji pritelkyni :(.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 23.12.17 22:20
@Lucmína píše:
Hele, ja mam milionovyho chlapa ve vsech smerech. Ale kdyz je problem, tak se taky nastve a prestane komunikovat. A urcite je to clovek, o kteryho se muzu oprit, kdyz je potreba. Ja uz jsem se to za vic nez 20 let naucila, jak na nej, taķze mam zpusoby, jak ho neprimo ke komunikaci „donutit“.

Tak každý má své chyby no a když ti to nevadí a nějak jsi to skousla a našla způsob, jak to z něj vypáčit, tak ok. Mě osobně by to teda nebavilo :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >