Konflikt na hřišti

24
12.7.15 23:03

Konflikt na hřišti

Dobrý den,
ráda bych popsala svuj včerejší zážitek na hřišti a zároven sa poptala na radu:
Mám 2a 1/2 ročné dvojčata a často chodíváme kousek od našeho domu do parku na hřište. Takisto i včera. Byly jsme tam my a cca 10 letá holka s asi rok a čtvrt starým chlapečkem. Ta ho „hlídala“ - furt na nej ječela nedělej, nesmíš a pod. Chvílemi i celkem sproste (na její věk). Já se ji ptala, jestli je to brácha, ona že ne, že jen mámy se znají a ona ho hlída. Mámy sedeli na lavičce cca 20m od hřište, cpali se chipsami a hulili jednu od druhé. Po chvíli holka s klukem odešli, moje decka se hráli, za chvili se ale ten chlapeček dobýval na hřište (je ohrazeno), tak ho máma vpustila, zavřela branku a sedla za kámoškou na lavičku. To díte se tam začalo cpát kamínkami - hřište je vysypáno drobnými kamínkami, válet se, ledva teda chodilo, tak ruzne padalo, začalo se sápat na rebrík…Chvíli jsem ho sundavala, vyndala jsem mu kameny z pusy, postavila ho…Ale zároven, kruci, mám tam sama dve decka - tak jsem ho pak čapla a odnesla k mamce na lavičku. Se slovami at si ho tam jde hlídat sama, že je to tam pro nej samotneho nebezpečné. Ta (s cigárem v hubě) začala na mne rvát že, co se starám, at si hlídam své (ani nemužu napsat jak nazvala mé deti), no proste sprotota na sprostotě. A jestli na ni zavolam socialku, nebo co, a jak si vubec dovoluji šahat na její díte…Víte, já jsem zdravotnice, delám i na záchrance a nerada bych zachranovala decko co se dusí kamínkami. Nebo si tam někde flákne hlavu. A proste si myslím, že takto malé díte má mít matku nebo nekoho po ruce a ne 20m dál na lavičce. To jsem ji i rekla, nicmene odpoved byla nepublikovatelná, takže jsme se zbalili a radši šli. Ted mám docela strach, páč dotyčná vypečená rodina bydlí kousek od nás, tak abych nemnela doškrábaný auto nebo neco horšího…Jak by jste se zachovali vy? Úplne ignorovat cizí deti? Kluka mi bylo fakt líto…Ale za dobrotu ješte asi dostanete po hubě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9020
12.7.15 23:08

Ano, máš pravdu ty ale i ta matka… Bohužel se nemůžeš postarat o všechny děti, které mámy nehlídají. Takže být tebou, dítě bych nechala na pokoji, zasáhla bych jen pokud by opravdu šlo o „život“ - dítě někam vylezlo a nemohlo dolů atd. Zas ale roční dítě se většinou moc nikam nedostane. Jíst kamínky bych ho nechala, to není moje starost. Anebo nejlépe sbalit se a jít jinam, pokud se to stává častěji, tak ho prostě nechat tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
12.7.15 23:11

Těžko by kdokoli vydržel koukat na dítě, jak se cpe kamínky nebo padá z žebříku. Dohadovat se s takovou primitivní matkou zjevně nemá cenu, leda odejít a doufat, že na své dítě nekašle programově, ale jen neunesla, že jí někdo napomenul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
12.7.15 23:17

Ja bych asi tu mamu upozornila, ze jeji dite ji kaminky a ze se snazi dostat na ten zebrik. Dal bych to neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
12.7.15 23:18

Ja teda nechaval jist kaminky i svoje dite, teda kaminky ne, ale pisek jo. Je to holt o mire toho, co nam prijde normalni. Me to co popisujes normalni neprijde (ale nehlidala bych ho za ni, mam svych starosti dost), ale verim, ze spouste matek prijde nenormalni hodne toho, co nechavam se dite delat ja…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
12.7.15 23:24

@AnastazieB @Samamama @Mikys @zupe Dekuji za odpoved, ale já pokud bych dusícímu decku nedala první pomoc, tak jsem sama v maléru. Takže radši predcházet…U takého decka stačí chvilka, začne se dusit, kým si matka všimne a dobehne, už muže být navždy postižen… Mne je to hlavne líto z pohledu dítete…Rodiče si nevybereme, ale proč by melo dítě trpět za to, že je jeho matka ( s prominutím ) kráva? Alebo já jsem blbá, že se vubec starám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
12.7.15 23:33

@pabylka Řekla bych, že škrábat auto ti nebudou, to je moc práce a pro ně je takové řvaní podle popisu prostě běžný způsob komunikace.
Chápu, že nenecháš osudu tak mrňavé děcko, to dá asi málokdo a je to tak dobře.
Rozumné mi připadá vyzvat matku, aby si dítě hlídala a na stupidní dotazy a komentáře pak už nereagovat, pokud to člověk v tu chvíli vydrží.
Lidi jsou halt různé :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
12.7.15 23:37

Když už víš, že o tvoji pomoc zájem není, tak se do toho nemíchej, myslíš že díky tobě jí cvakne v hlavě, a začne se dítěti víc věnovat? asi sotva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
12.7.15 23:38

Njn cikáni, co bys chtěla :roll:
Jak už tady padlo - upozornit matku, že dítě si ubližuje / dělá něco nebezpečného a nestarat se. I když já bych asi nevydržela a pokud je to „vypečená rodinka“ známá i jiným zanedbáváním dítěte, tak bych na ně tu sociálku zavolala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
12.7.15 23:38

@pabylka Cizí děti mě absolutně nezajímají, i kdyby tam visely hlavou dolů. Starám se jen sama o sebe a o své děti, ev. o děti, které bych hlídala. Takže z mého pohledu měla ta „divná“ matka pravdu a ty strkáš nos do věcí, do kterých ti nic není. Znáš to české přísloví „pro dobrotu na žebrotu“? Tak o tom to přesně je a to mě poučilo na celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
12.7.15 23:44

@slavuska1 @Gina108 ono to neboli cikáni. Boli to tzv. „bíli cikáni“. Matku jsem upozornila, ale bohužel odpoved byla jaka byla. Já sama jsem si ríkala, že jsem asi blbá, že mi záleží na jiných detech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2826
12.7.15 23:47

@pabylka Udělalas to dobře. Taky by mě to nenechalo chladnou a rozhodně bych nechtěla, aby se, sice cizí dítě, udusilo nebo si rozbilo hlavu. Udělalas, co se dalo a můžeš mít čistý svědomí, že to dítě nějaká dobrá duše chvíli chránila, když to matka nezvládá. Třeba se příští den najde jiná, která mu pomůže též. Pokud jde o matku s tou bohužel nic neuděláš, tys udělala, co bylo v tvých silách, třeba ji alespoň trochu svitne, ale spíše ne.

@slavuska1 Myslím, že zakladatelce je úplně fuk, jestli té matce cvakne v hlavě a začne se starat - ale jde ji o to, že nechce mít na svědomí dítě, co se udusí. Aspoň může mít dobrý pocit, že někomu pomohla. To se běžně dělá, že se lidem pomáhá. Co na tom, že tomu človíčkovi je jen pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
12.7.15 23:48

@krtek7489 Ok, ale vam by bylo jedno, kdyby se u vašich nohou začalo díte dusit kamínkami?? To by jste ho prekročila a nechala tak? Já ne…a jako zdravotnickemu pracovnikovi by mi za neposkytnuti pomoci hrozil i trest…Ona ta matka vypadla, že si umí spočítat tak akurát cigárka v krabičce, ale jestli by umněla pomoci vlastnimu decku…asi moc ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
12.7.15 23:49

@Gituš Děkuji, toto ma fakt potěšilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 23:50
@krtek7489 píše:
@pabylka Cizí děti mě absolutně nezajímají, i kdyby tam visely hlavou dolů. Starám se jen sama o sebe a o své děti, ev. o děti, které bych hlídala. Takže z mého pohledu měla ta „divná“ matka pravdu a ty strkáš nos do věcí, do kterých ti nic není. Znáš to české přísloví „pro dobrotu na žebrotu“? Tak o tom to přesně je a to mě poučilo na celý život.

Souhlasim. Taky bych cumela stylem"a co je sakta tobe po tom?" :D ale ja si v ramci moznosti sve deti hlidam. A cizi jsou mi ukradene dokud nesikanujou ty moje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama