Konflikt s paní učitelkou z MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michalka80
Kelišová 6416 příspěvků 02.02.18 23:04
Konflikt s paní učitelkou z MŠ

Dobrý večer, holky. Potřebovala bych se vám svěřit a poprosit o radu. Ve čtvrtek jsem měla konflikt s paní učitelkou z MŠ. Pořád se s tím nemůžu vyrovnat. Je mi hrozně smutno, věčně slzy na krajíčku, nic mě netěší, cítím velkou křivdu a bezpráví. Navíc jsem ve 33.tt, takže i hormony dělají asi své… Ve čtvrtek si mě zavolala paní učitelka, že se mnou potřebuje mluvit. Myslela jsem, že je to kvůli starší dcerce, je už předškolačka. Paní učitelka na mně spustila, kde jsem vzala, že čeká miminko, že se to rozšířilo po celém městě, že ji lidi gratulují, jak jsem si to mohla dovolit atd.atd. No, proste mi šíleně vyhubovala. Snažila jsem se ji vysvětlit, že jsem nic nerozšiřovala. Bylo ale vidět, že mi nevěří a byla opravdu rozlícená. Stalo se totiž to, že dcerka mě opakovaně vyprávěla, že paní učitelka čeká miminko a že už je nebude učit. Jen jsem se na to zeptala jiné maminky. Zajímalo mě to jen kvůli tomu, že k ní do třidy chodí i mladší dcerka, tak jestli se máme připravit na to, že budou mít novou paní učitelku. Jinak je mě to úplně jedno. Ta druhá maminka mi řekla, že o ničem neví a pak jsme se shodly, že děti si občas hrozně vymýšlí. Dál už jsem to neřešila a ani se o tom s nikým nebavila. Jsem tu přestěhovaná odjinud, nikoho tady pořádně neznám, takže určitě nechodím a neroznáším drby. A najednou se dozvím takovou hrůzu. Navíc mi paní učitelka řekla, že ji všechny maminky řekly, že jsem jim to řekla já. Což je naprostá lež. Vůbec nevím, jak to mám řešit. Nemám chuť se o tom bavit, ve styku s lidmi jsem spíš stydlivá… Navíc se bojím, že paní učitelka bude třeba nějak nepříjemná na moje dcerky, ta mladší bude mít teprve tři roky. Teď budeme mít týden jarní prázdniny, pak nevím…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 02.02.18 23:11

Ach jo.
Zaprvé, měla ses zeptat učitelky mezi čtyřma očima, pokud už tě to tak ukrutně zajímalo.
Možná ještě předtím ses měla ještě zamyslet, jaká je pravděpodobnost, že učitelka ve školce tohle bude vyprávět dětem :nevim:

Žes to schytala za jiné, to je sice blbé, ale stejně jsi tu situaci patrně vyvolala ty. Takže být tebou, přestanu brečet, a v pondělí vezmu kytku, čokoládu a jdu se slušně a upřímně omluvit. Pokud bude snaha poslouchat, tak i vysvětlit, jak to bylo a žes nic nevykládala, že „se to vzalo“.

Chápu, že je ti to líto, ale té učitelce jsi asi nechtěně způsobila dost velké společenské nepříjemnosti. Valila bych se omluvit úplně samozřejmě. :?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17242 příspěvků 02.02.18 23:16

@Michalka80
To jako o někom říct, že čeká miminko je mezinárodní zločin? Není paní učitelka slabší na nervy? Já bych ji řekla, že si při přebírání dítěte počkám, až přijdou nějaké ty maminky, kterým jsi to podle ní měla říct a ať ti to řeknou do očí. Když jí to řekly všechny maminky, tak některá určitě přijde. Tohle je třeba řešit z očí do očí.

tumpach
Kelišová 6489 příspěvků 02.02.18 23:17

@LAlezane ono záleží, jak to řekla té druhé mamince, tím se nezastávám, ale pokud ji řekla třeba něco ve smyslu, hele neříkalo něco dítě tvoje, že učitelka už je nebude učit, že čeká miminko?? Tak to nemyslela zle, ale prostě se ptala, ale chápu,
prostě bych se ji omluvila přinesla nějakou drobnost, nemusí to být ani sladkost, třeba např. svíčku a omluvila bych se, ale prostě, říct, jak se to celé stalo a říct, něco i v tom smyslu, že se to zvrklo, protože si na vás moje dcery zvykly a nechtěla bych o vás přijít, působítě na mě jako fajn učitelka :kytka: :kytka:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17242 příspěvků 02.02.18 23:19
@LAlezane píše:
Ach jo.
Zaprvé, měla ses zeptat učitelky mezi čtyřma očima, pokud už tě to tak ukrutně zajímalo.
Možná ještě předtím ses měla ještě zamyslet, jaká je pravděpodobnost, že učitelka ve školce tohle bude vyprávět dětem :nevim:

Žes to schytala za jiné, to je sice blbé, ale stejně jsi tu situaci patrně vyvolala ty. Takže být tebou, přestanu brečet, a v pondělí vezmu kytku, čokoládu a jdu se slušně a upřímně omluvit. Pokud bude snaha poslouchat, tak i vysvětlit, jak to bylo a žes nic nevykládala, že „se to vzalo“.

Chápu, že je ti to líto, ale té učitelce jsi asi nechtěně způsobila dost velké společenské nepříjemnosti. Valila bych se omluvit úplně samozřejmě. :?

Společenské nepříjemnosti? Jaké? @Michalka80 tu situaci vyvolala? Tak to asi čteme každá něco jiného. To je ta učitelka tak psychicky slabá, že si to nedokáže vyřídit a někomu říct, že těhotná není? Pak by tedy možná neměla být u dětí, když ji rozhodí taková pitomost.
Edit: nehledě k tomu, že je tam ta učitelka jako zaměstnanec a nemá co na koho spouštět.
Někde by taky mohla vyletět.

Příspěvek upraven 02.02.18 v 23:22

Lalelale
Závislačka 3091 příspěvků 02.02.18 23:21

@Michalka80 Mně reakce učitelky přijde přemrštěná. Nevím, jak vypadala ta vaše hádka, ale já bych si tvrdě stála za tím, že jsem nic nešířila. Předpokládám, že ta matka, které ses s tím svěřila, to všude rozhlásila s tím, že to ví od tebe :nevim: Možná bych si za učitelkou ještě jednou zašla, že mi vadí, jak debata skončila, a opět bych trvala na tom, že já o ní drby opravdu nerozšiřovala. Jinak my měli podobný incident na základce, když já byla dítě. Učitelka tehdy byla z něčeho obviněná jedním ze studentů. Vyřešila to tak, že si zavolala ředitelku, toho kluka, jeho rodiče, co si na ni přišli stěžovat… A požádala, at chlapec pěkně před nimi jí do očí zopakuje obvinění. Kluk se omluvil a bylo po problému. V tvém případě by mohlo pomoct, když učitelka pár těch lidí jmenuje a ty jí nejspíš popravdě přiznáš, žes je nikdy neviděla a neznáš je.

Lalelale
Závislačka 3091 příspěvků 02.02.18 23:22
suwari
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 02.02.18 23:23

Jsem taky učitelka a tohle by se mě popravdě nedotklo. Spíš bych se tomu zasmála :D Paní učitelka je nějaké slabší urážlivé povahy, ne? :think: :nevim: Šla bych za ní, řekla bych jí, jak jsi k té domněnce došla a omluvila se jí. Řekla bych jí, že jsem jí nechtěla způsobit nepříjemnosti a že mě to mrzí.
Jestli to přijme, záleží na ní. Víc bych to neřešila a ani bych jí nic teda nenosila, upřímná lítost by měla stačit.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17242 příspěvků 02.02.18 23:23
@Lalelale píše:
@Michalka80 Mně reakce učitelky přijde přemrštěná. Nevím, jak vypadala ta vaše hádka, ale já bych si tvrdě stála za tím, že jsem nic nešířila. Předpokládám, že ta matka, které ses s tím svěřila, to všude rozhlásila s tím, že to ví od tebe :nevim: Možná bych si za učitelkou ještě jednou zašla, že mi vadí, jak debata skončila, a opět bych trvala na tom, že já o ní drby opravdu nerozšiřovala. Jinak my měli podobný incident na základce, když já byla dítě. Učitelka tehdy byla z něčeho obviněná jedním ze studentů. Vyřešila to tak, že si zavolala ředitelku, toho kluka, jeho rodiče, co si na ni přišli stěžovat… A požádala, at chlapec pěkně před nimi jí do očí zopakuje obvinění. Kluk se omluvil a bylo po problému. V tvém případě by mohlo pomoct, když učitelka pár těch lidí jmenuje a ty jí nejspíš popravdě přiznáš, žes je nikdy neviděla a neznáš je.

Přesně tak. Pěkně z očí do očí, když už teda něco řešit. :palec:

ospalámyš
Kelišová 5188 příspěvků 02.02.18 23:24

No tak naštvalo by mě, že nějaká matka pustí dál drby, ty ostatní se toho chytnou, pak neověřenou zprávu roznášejí dál, lžou o tom, kdo jim to řekl a já to odnesu.
Vždyť to byl jen nevinný dotaz, takové řeči se vedou všude.

Asi bych nastoupila na učitelku a tentokrát už nějak asertivně, ale slušně s tím, že ji to chci vysvětlit a ať mě nechá mluvit. Vysvětlila bych jí, jak to bylo a že si na mně neprávem vylila zlost a nelíbí se ti to.
Ty jsi žádnou zprávu do světa o tom, že je těhotná nepustila, tak ať si to laskavě vyřídí s tou matkou, které ses na to ptala, to asi musela poslat dál ona. A teď si může pozvat an schůzku i ty další maminky a vyříkat si to s nimi.
Paní učitelka mi připadá nějaká na nerv, že z něčeho takového :nevim: udělá aféru

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 02.02.18 23:27

Já bych teda paní učitelce nic nenosila, neudělala jsi nic špatného proboha…s učitelkou bych se bavila normálně a už se k tomu nevracela :roll:

Lalelale
Závislačka 3091 příspěvků 02.02.18 23:28

@Danulinka16 Přesně tak. Přinést dárek a omluvit se, to je už jako zcela přiznat vinu. Když zakladatelka nic neprovedla.

Michalka80
Kelišová 6416 příspěvků 02.02.18 23:29

@LAlezane To mas pravdu, nemela jsem se ptat te druhe maminky. To byla velka chyba. Ale nenapadlo me, ze jedna otazka muze neco takoveho zpusobit. Ja jsem pani ucitelce rikala, ze ji chapu, ze to musi byt strasne, ale ze jsem opravdu nikde nic nevykladala. Ani nemam komu. Jsem hrozne v soku z toho, ze ty ostatni maminky rekly, ze jsem jim to rekla ja. Coz je neskutecna lez. Jak si to nekdo muze dovolit. Dekuji, dobry napad s tou kytkou a cokoladou, udelam to tak. Na druhou stranu, aby to nebrala jako moje priznani… Prosim te a mam se ji zeptat, ktere maminky to o mne rekly, nebo se v tom nemam uz stourat???

Ennny
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 02.02.18 23:30

A je si jistá ze není těhotná? Pač takovou reakci může udělá jen někdo pod silnou dávkou hormonu :roll: vůbec bych ji neresila…my se taky ve školce s maminkama bavime co to naše dítě zrovna vymyslelo za nesmysl…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 02.02.18 23:31
@Michalka80 píše:
@LAlezane To mas pravdu, nemela jsem se ptat te druhe maminky. To byla velka chyba. Ale nenapadlo me, ze jedna otazka muze neco takoveho zpusobit. Ja jsem pani ucitelce rikala, ze ji chapu, ze to musi byt strasne, ale ze jsem opravdu nikde nic nevykladala. Ani nemam komu. Jsem hrozne v soku z toho, ze ty ostatni maminky rekly, ze jsem jim to rekla ja. Coz je neskutecna lez. Jak si to nekdo muze dovolit. Dekuji, dobry napad s tou kytkou a cokoladou, udelam to tak. Na druhou stranu, aby to nebrala jako moje priznani… Prosim te a mam se ji zeptat, ktere maminky to o mne rekly, nebo se v tom nemam uz stourat???

nic jí nenos, nic si jí neprovedla…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Dokažte, že jste to viděli! Kritikům filmu s Lucií přišla bizarní výzva od tvůrců

Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková (38) by ráda rozjela svou zahraniční... číst dále >

Potměšil končí s herectvím! Po operacích znovu chodí, před kameru ale nesmí

Patří k legendám české kinematografie, lidé ho znají nejen jako populárního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >