Konizace čípku - špatná histologie

Anonymní
24.1.13 20:25

Konizace čípku - špatná histologie

Prosím všechny o rady, postupy atd.. kterým jako mě vyšla špatně histologie s nálezem rakovina. Bylo vše odstraněno, gynekolog mě odkázal na onkologickou gynekologii.. podle výsledků se uvidí, co dál.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

264
24.1.13 20:56

Já měla předrakovinovej nález…nějakou ty dysplazii předposlední nejhorší a čípek mi „jen“ zamražovali. Od té doby je celkem klid, cytologie každý půlrok a zatím dopadá stále dobře. Další fáze už by bylo právě odstranění čípku.
Ale prý je to chronické a s velkou pravděpodobností se to časem zas vrátí…je to svinstvo :poblion:
Edit: jinak jsem chodila do centra onkologické prevence pro ženy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3642
24.1.13 21:22

Moje diagnoza zněla - rakovina děložního čípku. Jsem po radikální hysterektomii. Pokud tě bude něco zajímat, klidně napiš SZ. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
letnizizen
25.1.13 10:49

To mě zajímá, co je to „zamražovali?“

• Nahlásit
  • Citovat
264
25.1.13 11:27

To je asi něco na bázi tekutého dusíku nebo nevím, říkají tomu „zamražení“ tzv. kryo - článek zde http://cs.wikipedia.org/…ryochirurgie
Prostě ti zamrazí povrch toho čípku, kde se dějí ty neplechy (HPV viry…). Při následných kontrolách je to poznat i pod mikroskopem, že jsem byla na „zamražení“. Vždy to doktoři vidí, takže jsou tam asi jizvy nebo nerovnosti.
Zákrok probíhá tak, že na koze ti strčí k čípku takový přístroj a několikrát za sebou zmáčkne. Příjemný to není, ale vydržet se to dá. Pak jen trochu špiníš a nesmíš tahat těžké věci apod. Jako v šestinedělí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
letnizizen
25.1.13 11:43

Aha, děkuji za info ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
8.3.19 11:40

Špatné výsledky histologie

Byla jsem si pro výsledky a tam mi doktor řekl že to nedopadlo dobře. Proto mě posílá do Prahy k panu docentovi Robovi. Akorát mám z toho strach :( je mi 24 let a mimčo s manželem chceme. Měla jsem CIN3 budu asi muset z novu na konizaci kde mi vezmou větší část

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 22:42

@Simča12
Ahoj. Můžu se zeptat, jak si dopadla? Měla si kuli špatnym výsledkům dvě konizace?
Já jsem 14 dní po konizaci+laparoskopie kuli srůstum. A dnes mi volali, že histologie nedopadla dobře, a že se asi neozvala celá špatná tkáň. Cca za 3 týdny mám jít na další ster, a pokud bude spatny, čeká mě to znova a a nebo mluvili o amputci čípku.
Dítě mám jedno, druhé neplánuje, ale i tak, bojím se, když po konizaci to není pořád dobře..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama