Konizace děložního čípku - obavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Violla
Kecalka 311 příspěvků 02.01.19 17:36
Konizace děložního čípku - obavy

Ahoj holky.
V pondělí 7.1 jdu ke své gynekolozce aby mě objednala do nemocnice na konizaci čípku. Defakto ještě nic nevím, sestra mi po tel pouze řekla že to nic velkého není ale že kdyby se to nechalo tak hrozí že by se rozjela rakovina. Takze mi to vypálí (nevím jak jinak to nazvat). Prý je to malý zákrok, ovšem i tak mám obavy a strach.Vy,ktete jste na tomto byli, co mě čeká? Mám z toho docela strach a obavy z narkozy :think: :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
michaela1310
Kecalka 375 příspěvků 02.01.19 17:52

Ahoj byla jsem na tom dvakrát jen v lokálním umrtvení, mě to umrtvili injekcí, vypálili elektrickou kličkou, ošetřili proti krvácení, za půl hodiny jsem šla domů, měsíc jsme nesměli mít styk. Prvně jsem měla CIN 3, po první konizaci CIN 2 a po druhé konizaci jsem byla čistá. Nechala jsem se ještě naočkovat vakcínou Gardasil 9. Zákrok nebolel, horší byl ten odběr tkáně biopsie nebo jak se tomu říká :nevim:
Jinak vůbec se toho neboj, mě je teda 27 a teď jsem i těhotná :palec:

Violla
Kecalka 311 příspěvků 02.01.19 17:54
@michaela1310 píše:
Ahoj byla jsem na tom dvakrát jen v lokálním umrtvení, mě to umrtvili injekcí, vypálili elektrickou kličkou, ošetřili proti krvácení, za půl hodiny jsem šla domů, měsíc jsme nesměli mít styk. Prvně jsem měla CIN 3, po první konizaci CIN 2 a po druhé konizaci jsem byla čistá. Nechala jsem se ještě naočkovat vakcínou Gardasil 9. Zákrok nebolel, horší byl ten odběr tkáně biopsie nebo jak se tomu říká :nevim:
Jinak vůbec se toho neboj, mě je teda 27 a teď jsem i těhotná :palec:

Biopsii mi právě odebirala gyndarka 13.prosince, bylo to fakt nepříjemný 8o

Violla
Kecalka 311 příspěvků 02.01.19 17:54
@michaela1310 píše:
Jinak vůbec se toho neboj, mě je teda 27 a teď jsem i těhotná :palec:

My se právě snažíme o mimi. V srpnu se zadarilo ale odešlo to s menstruaci

michaela1310
Kecalka 375 příspěvků 02.01.19 17:56

@Violla ano musím sama říct, že jsem z toho byla hodně ve stresu ale vůbec se není čeho bát, podruhé už jsem to brala úplně v klidu, byla tam moc hodná sestřička teda a dělal mi to tady v Brně doktor Dvořák - fakt kapacita :palec:

finduska
Extra třída :D 14679 příspěvků 02.01.19 17:57

Ahoj,absolvovala jsem konizaci před 6lety. rano jsem nastoupila nalacnp,pak jela na zakrok- tusim tak 15minut max narkóza.pak jsem tam par hodin cekala a odpol domu :palec: Pak tedy něco jako sestinedeli :mrgreen: zpetne si nevybavuji ze by to bolelo :think:

7.straka
Kecalka 364 příspěvků 02.01.19 17:59

Holky, mně to dělali někdy v roce 2009 nebo 2010 a to jsem ještě zůstávala asi dva dny ve špitále a dva týdny doma. To čumím, jak se to posunulo.

Violla
Kecalka 311 příspěvků 02.01.19 18:07
@michaela1310 píše:
@Violla ano musím sama říct, že jsem z toho byla hodně ve stresu ale vůbec se není čeho bát, podruhé už jsem to brala úplně v klidu, byla tam moc hodná sestřička teda a dělal mi to tady v Brně doktor Dvořák - fakt kapacita :palec:

Moje gyndarka se práve specializuje na delozni cipek tak doufám, že mě v to pondělí uklidní protože jsem fakt vystresla :D

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 4 inzeráty 02.01.19 18:20

Byla jsem kdysi dávno ještě na VŠ. Trochu mne zarazilo, že mi doktor původně tvrdil, že jde o ambulantní zákrok, ale jaksi mi zapomněl říct, že pak mám týden volit klidový režim. Takže jsem neplánovaně meškala vysokoškolskou docházku :). (MUDr. mne tehdy varoval, že jakási paní po této operaci šla mýt okna a jak pořád lezla nahoru a dolů n židli, tak se jí spustilo masivní krvácení a do nemocnice ji přivezli s froté ručníkem mezi nohama - ale nevím, jestli tak trochu nepřibarvoval, aby mne vystrašil, on je takovej svůj… :? )

Zákrok jako takový probíhal v celkové narkóze, domů mne pustili den na to, kdy bylo vše v pořádku. Z nemocnice si vybavuji, že mi bylo jen nepříjemné vydávání nějakých těch obvazů nebo čehosi, co mi dali dovnitř, protože sestra tahala za jeden konec a já cítila, jak se to uvnitř odvíjí jako na špulce :). Ale žádné komplikace nebyly a klidový režim jsem plnila poctivě ležením v posteli a čtením knížek. Zpětně si ani nevybavuji nějaké zásadní krvácení nebo něco, co by mne výrazněji obtěžovalo, takže to asi taková hrůza nebyla :).

Violla
Kecalka 311 příspěvků 02.01.19 18:53
@PenelopaW píše:
Byla jsem kdysi dávno ještě na VŠ. Trochu mne zarazilo, že mi doktor původně tvrdil, že jde o ambulantní zákrok, ale jaksi mi zapomněl říct, že pak mám týden volit klidový režim. Takže jsem neplánovaně meškala vysokoškolskou docházku :). (MUDr. mne tehdy varoval, že jakási paní po této operaci šla mýt okna a jak pořád lezla nahoru a dolů n židli, tak se jí spustilo masivní krvácení a do nemocnice ji přivezli s froté ručníkem mezi nohama - ale nevím, jestli tak trochu nepřibarvoval, aby mne vystrašil, on je takovej svůj… :? )Zákrok jako takový probíhal v celkové narkóze, domů mne pustili den na to, kdy bylo vše v pořádku. Z nemocnice si vybavuji, že mi bylo jen nepříjemné vydávání nějakých těch obvazů nebo čehosi, co mi dali dovnitř, protože sestra tahala za jeden konec a já cítila, jak se to uvnitř odvíjí jako na špulce :). Ale žádné komplikace nebyly a klidový režim jsem plnila poctivě ležením v posteli a čtením knížek. Zpětně si ani nevybavuji nějaké zásadní krvácení nebo něco, co by mne výrazněji obtěžovalo, takže to asi taková hrůza nebyla :).

Já mám právě úplnou hrůzu z ty narkozy :lol: 8o

luca241
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 02.01.19 20:06
@Violla píše:
Ahoj holky.
V pondělí 7.1 jdu ke své gynekolozce aby mě objednala do nemocnice na konizaci čípku. Defakto ještě nic nevím, sestra mi po tel pouze řekla že to nic velkého není ale že kdyby se to nechalo tak hrozí že by se rozjela rakovina. Takze mi to vypálí (nevím jak jinak to nazvat). Prý je to malý zákrok, ovšem i tak mám obavy a strach.Vy,ktete jste na tomto byli, co mě čeká? Mám z toho docela strach a obavy z narkozy :think: :oops:

Byla jsem nedavno.Ambulan­tne.Dela se to nějakou elektrickou smyckou.Prisla jsem ,doktor umrtvil injekčně čípek,odpálil pryč co bylo potřeba,zatavil cévky ,aby to nekrvacelo a za ca 5-7minut jsem šla domů.Hojeni probíhalo v pohodě,dodržovala jsem klidový režim týden ,tzn nic těžkého netahala a nechodila dlouhé procházky.drzim pěsti.a neboj.ja se taky bála a nakonec ten zákrok nebyl vůbec hrozný ;)

Janita3
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 02.01.19 23:19

@Violla Já si prošla konizací přesně loni touto dobou. Ráno nástup, před zákrokem většinou dávají uklidňující prášek, tak já byla před narkózou už jaksi v limbu :D Nu nejvíce jsem se taky bála právě té narkózy, bylo mi 31 a moje první :( Zákrok trval tak čtvrt hoďky, pak tě pomalu proberou buď ještě na cestě, nebo na pokoji. Chvilku si chrupneš, pak se s tebou projdou a když je vše v pořádku, pustí tě za pár hodin s doprovodem domů. Já nekrvácela vůbec a bolesti jsem také neměla. Je opravdu důležité dodržet šestinedělí a klidový režim, protože hrozí, že by se čípek „odpouzdřil“ a mohlo by začít veliké krvácení. Neboj se nic, je dobře, že tě ženou brzy, ať jde preventivně svinstvo pryč. Držím palce, ať nemáš žádné komplikace, už je to běžný zákrok, tak to jistě dobře dopadne :hug:

finduska
Extra třída :D 14679 příspěvků 03.01.19 08:40

@PenelopaW nepribarvoval moc byvh rekla :lol: ja byla dvakrat.a podruhe jsem jela na kafe s kamaradkou.za­parkovala u obchodaku a sla na tramvaj (to jeste neslo platit listky v tramvaji) :roll: a na zastavce jsem nikde neobjevila prodejnu listku,tak jsem sla pesky na druhou zastávku nic,az na treti jsem objevila trafiku :roll: no a asi hodinu pote jsem se v kavarne zvedla a podsedak krvavy kalhoty zniceny :roll: nastesti v kavarne byla sympaticka obsluha,musela jsem si pak ovazat mikinu kolem pasu a dojet k autu. Domu jsem dojela uplne durch.tak me manzel nalozil a jeli jsme.Museli mi normalne bez narkozy bez vseho tam strcit cosi jako kulmu rozpalenou a zastavit krvaceni :think: zazitek století.

Violla
Kecalka 311 příspěvků 03.01.19 11:45

Holky dekuju za info. Bývalí si dceru nechá týden u sebe, pritelova mamka nám prý přijede uvařit :lol: (ještě že mám bezvadnou „tchyni“). Na druhou stranu si říkám, že když jsem před 11 lety přežila císaře v lokální anestezii tak tohle preziju taky. Ale ten strach je asi přirozena vlastnost člověka :)

Violla
Kecalka 311 příspěvků 03.01.19 12:09

Ještě se zeptám, neměli jste pak problém s otehotnenim?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >