Konizace děložního čípku, průběh a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 12:17
Konizace děložního čípku, průběh a těhotenství

Ahoj holky.. Po 17 měsících se mnou konečně začali něco dělat, no nechci to moc rozebírat. Musím podstoupit konizaci děložního čípku a mám docela strach, mám nejtěžší přednádorové útvary. Holky které jste toto podstoupili jak to vše probíhalo? Jak vám potom bylo? Jak dlouho jste cca krváceli? A zda máte děti po konizaci a jak dlouho trvalo než jste otěhotněli, zda bylo těhotenství v pořádku a jestli jste rodili v termínu? Děkuji :(

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 13:16

Byla jsem na konizaci pred tehotenstvim. Prubeh v pohode, akorat jsem doma neodpocivala, tak se to rozkrvacelo. BYlo mi receno, ze po tydnu je ten „strup“ na to nachylny, tak musis vydrzet s tim klidovym rezimem fakt dyl. Ja byla kvuli tomu zpatky v nemocnici :roll: Ale tehotentsvi uplne v klidu, zadny dusledky to nemelo. Neboj se. Slysela jsem o jedne zname, co problemy v tehotenstvi mela, ale ji tu konizaci opakovali nekolikrat.

Zesta
Kecalka 416 příspěvků 29.04.19 19:54

Ahoj, taky mám konizaci za sebou a bylo to úplně v pohodě, chvíli po zákroku jsem ještě musela zůstat ležet na pokoji, ale cca 2h po zákroku už mě manžel vezl domů. Nakonec jsem ani skoro nekrvácela, resp. opravdu výrazně méně, než jsem čekala. Břicho bolelo snesitelně, nic hroznýho. Opravdu dodrž ten klidový režim, doktor mi to tehdy kladl na srdce, že okolo toho 7.dne se loupe ten stroupek a pokud není klid, může to spustit silné krvácení. A co se týče těhotenství, tak jsem ho měla doporučené počkat alespoň na jednu kontrolu, která proběhne bez výhrad a ta byla až cca 3 nebo 4 měsíce po zákroku (když nepočítám kontrolu krátce po zákroku).

Žanetka310
Nováček 4 příspěvky 03.05.19 23:31
Ahoj

Ahoj, jsem tu nová četla jsem hodně dizkusi. Včera jsem se dozvěděla že mám těžkou dyzplazii od gynekologa zjistili mi to po vyskrabu z minulého měsíce když jsem měla menstruaci dlouhou 13 dnů v kuse a stále jsem intenzivně krvacela tak mě poslali na vyskrab z vyskrabu nebo li abrazy mi zjistili tohle… Jsem na dne. :,( :,( :,( :,( po třech rokach jsem konečně ptemluvila svého muže k miminku a předevčírem v den ovulace jsme to zkusili.. Asi za hodku jsem volala o výsledky a doufala že bude vše ok jako vždy a nebylo. Teď mám velké obavy protože mi řekl doktor na gynde že s početim máme počkat že by to nebylo dobré… Mám i příznaky dyzplazie bolesti podbřišku, časté močení, bolestivi sex tyhle příznaky už jsou přímo u rakoviny děložního čípku jsem četla jsem v třetím stupni zatím.. Myšlenkama jsem na dně… :,( :,( :,( je tu některá co si tím úspěšně prošla? Děkuji moc za jakýkoliv příspěvek

Zesta
Kecalka 416 příspěvků 03.05.19 23:38

@Žanetka310 Ahojky, to mě mrzí, jaké máš starosti :?. Před tím výškrabem jsi nějaké příznaky vyjma té dlouhé menstruace měla? A cytologii ti doktor dělal?

Zesta
Kecalka 416 příspěvků 03.05.19 23:42

@Žanetka310 Nemůžou ty příznaky, co máš teď (tj. časté močení, bolestivý sex) být třeba od zánětu močáku…? Počkej na další vyšetření 8o zatím si na netu nic nestuduj, zbytečně tě to akorát vyplaší :hug:

Žanetka310
Nováček 4 příspěvky 04.05.19 10:55
Dekuji

Zatím jsem objednaná k doktorovi na další vyšetření… Ale je to dlouhá doba než na to půjdu… Ty příznaky jsem neměla až teď asi měsíc od vyskrabu co jsem byla.. U gynekologa jsem byla na kontrole včera a řekl že zánět nemám že je vše v pořádku když do mě koukal… Děkuji

Zesta
Kecalka 416 příspěvků 04.05.19 20:06

@Žanetka310 Pokud by měl doktor podezření na akutní případ, tak by to vyšetření asi bylo promptní, ne…? Ještě mě napadlo, zda ty bolesti nemůžou souviset právě s ovulací? Držím palce, ať se tvoje obavy nepotvrdí a problém je nakonec jiného charakteru :kytka:

Váš příspěvek
Reklama