Konizace, těhotenství a umělé přerušení

Anonymní
18.9.21 18:25

Konizace, těhotenství a umělé přerušení

Zdravím, začala bych rodinnou situaci. Nemám rodiče, partner je starsi 43 let, tzn. tchyně starší a moc s ní nevychází. Na výchovu naší rok a půl staré dcery jsem převážně sama, jelikož muž vydělává prachy. Finančně jsme na tom dobře, ale na úkor času a sil muze. Malou za celý život neuspaval, koupal 2× a prebalil max 4×. Nevari, občas uklidí. Ale do toho jsem s tím šla.
Nyní jsem byla na prevent. prohlídce na gynde, na Gyndu jsem šla hlavně kvůli nepravidelnemu cyklu (krvácení 3× měsícne). No prohlídka dopadla zle, tím že mám na čípku nádorové buňky vysokého rizika a musím na konizaci. V ten samý den o pár hodin později jsem si udělala těhotenský test, na základě mých divnych pocitu na zvracení. No byla tam dálnice jak hrom.
Nyní nevím co dělat, myslím si, že druhé nezvládnu, už teď mi je šílene zle a bojím se, že tím bude dcera trpět. Dále nevím jak by to bylo s tou konizaci, k Dr jdu v pondělí a do ty doby se snad uzeru. Přemýšlím nad umělým přerušením tehu a vyřešením čípku, obávám se ale, že nebudu moct znovu otěhotnět. Už při prvním tehu jsem měla problémy s potraty.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11207
18.9.21 18:41

Poraď se s doktorem. Mně se během 9 měsíců zhoršily výsledky cytologie z 2 na 5. Šla jsem okamžitě pod kudlu. Osobně by pro mě bylo důležitější se uzdravit a být tu pro své dítě, které už mám. Neriskovala bych, že ho můžu připravit o mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
18.9.21 19:49

Zhoršení čípku může být díky těhotenství, většinou se volí konzervativní postup, během těhotenství se nález jen hlídá a čeká se po porodu, porodem se to většinou vyřeší, já měla po porodu už výsledky dobrý, ale samozřejmě záleží jak moc špatný si měla nález. A to jestli si dítě necháš nebo ne si musíš sama vyřešit v hlavě😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 16:35

Moje mamka par let zpatky byla v te samé zdravotní situaci, jako jsi ted právě. Respektivě na preventivní prohlídce zjistila nádorové změny dělohy a na ultrazvuku zároveň bylo už embryo. Rozhodla se okamžitě pro operaci, dělohu jí vyoperovali, tim pádem přerušila tehotenstvi. Bylo to smutné, mamce bylo tou dobou 40 let, a mateřské hormony s ní cloumaly. Ale chtěla, aby tu pro nás všechny byla co nejdéle, ted má možnost si naplno užívat mojí dcery a jsme rádi, že se tenkrát rozhodla, tak jak se rozhodla, protože dnes uz tu byt nemusela, kdyby se tenkrát rozhodla jinak. A rozhodnutí zpětně nelituje. Nicméně tohle je tak individuální situace, nedá se to zhodnotit podle jednoho vzorce. Držím palce, ať se rozhodneš správně :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat