Konstrukce schodů - železná x dřevěná

230
6.6.13 12:48

konstrukce schodů - železná x dřevěná

Ahoj, prosím o radu a názor někoho zkušeného a znalého v praxi… :-) Jakou konstrukci schodů byste zvolili do interiéru? Rekonstruujeme domek a musíme udělat nové schodiště. Se vzhledem máme jasno, ale nějak nejsme schopni rozhodnout se, jestli bude lepší železná nebo dřevěná konstrukce - životnost, finance, vrzání, atd. Jaké máte zkušenosti? Díky moc za každou radu, postřeh, zkušenost. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
6.6.13 12:53

@bodlinka1
jsem trochu zmatena - jestli mate jasno o vzhledu, tak z toho to asi vychazi ne? nebo ono jde mit treba drevene schody na kovove konstrukci?
na schody fakt nejsem odbornik :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
6.6.13 13:04

@Ali-Ali
Ano jde to, máme železnou konstrukci a dřevěné stupně.

@bodlinka1
Poradila bych železnou konstrukci(nevrže, máme vyzkošené obě varianty), ale nevím jak bude schodiště umístěno v interiéru. Např. jestli bude konstrukce vidět nebo jestli budou okolo zdi, jaké budou stupně např skleněné by potřebovali nějaké vypodložení atd. Takže bez bližších informací těžko radit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.6.13 13:08

@Ali-Ali :mrgreen: já taky právě nejsu odborník, ale co jsem pochopila od manži, tak jde udělat kovová konstrukce a obložit to dřevěnými prkny. My chceme nášlapy dřevěná prkna a tu část schodu kolmou k zemi chceme jakoby vyzděnou a natřenou na bílo. A otázkou je, jestli je lepší kovová nebo dřevěná konstrukce, která vlastně nebude vůbec vidět… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.6.13 13:15

@hefilka konstrukce nebude vůbec vidět, z obou stran schodiště bude zeď a tvar bude do U. Vzhled schodiště jsem se pokusila napsat v předchozím příspěvku, jestli je to teda pochopitelné. :)
Dřevěná konstrukce se nám zdá co do provedení jednodušší. Zadáme to truhlářovi a je to. Ale co se praktičnosti týče, tak to kovové bude mít nejspíš navrch.
Můžeš mně napsat finanční náklady obou konstrukcí, jestli je máš k dispozici? Díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
6.6.13 13:30
@bodlinka1 píše:
@hefilka konstrukce nebude vůbec vidět, z obou stran schodiště bude zeď a tvar bude do U. Vzhled schodiště jsem se pokusila napsat v předchozím příspěvku, jestli je to teda pochopitelné. :)
Dřevěná konstrukce se nám zdá co do provedení jednodušší. Zadáme to truhlářovi a je to. Ale co se praktičnosti týče, tak to kovové bude mít nejspíš navrch.
Můžeš mně napsat finanční náklady obou konstrukcí, jestli je máš k dispozici? Díky moc!

S financema ti moc neporadím, dřevěné schodiště co jsme bourali už v baráku bylo, takže nevím kolik stálo. To železné co dělal manžel vyšlo na cca 5tis. materiál. Jsou to obyčejné I profily, máme je zasekané do zdi (bývalé otvory po dřevěném schodišti), takže to nebylo moc pracné a ani nákladné. Samotná konstrukce schodů je na nich navařená. Nebylo to vůbec složité, pokud je mažel kutil tak to zvládne sám. Až budu doma tak ti můžu poslat odkaz na stránky, jak počítat délku a výšku schodu, dle velikosti schodiště. Na tom máme dřevotřískové desky, zatím provizorní, protože to schodiště dostalo záhul při rekonstrukci, až bude hotová tak tam dáme bud mléčné sklo s prosvětlením nebo kvalitní masiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.6.13 13:46

@hefilka tak to ta cena není nijak moc vysoká. Manžel nesvařuje, ale máme kamarády, tak to by se dalo domluvit s některým z nich. Za odkaz budu ráda. Asi bych ho někde našla, ale takto to budu mít jednodušší. ;) Děkuju!
Těším se až ta rekonstrukce bude za námi. Zatím mám pocit, že je to nekonečný příběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat