Kontakt s člověkem, který má příznaky na kovid.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.11.21 19:49

Kontakt s člověkem který má příznaky na kovid.

Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Prosím nebuďte mně za to, že nejsem očkovaná prostě nechci tak to akceptujte. :? Dnes ráno jsem byla u kamarádky něco s ní probrat a před chvílí jsme si psali a ulehla z horečkou do postele. Já jdu z určitých důvodu v pondělí na PCR test kdybych se od ní nakazila tak mi to test ukáže či? Jinak byla jsem u ní více jak hodinu samozřejmě bez roušky. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18409
18.11.21 19:52
@Elisekbelisek píše:
Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Prosím nebuďte mně za to, že nejsem očkovaná prostě nechci tak to akceptujte. :? Dnes ráno jsem byla u kamarádky něco s ní probrat a před chvílí jsme si psali a ulehla z horečkou do postele. Já jdu z určitých důvodu v pondělí na PCR test kdybych se od ní nakazila tak mi to test ukáže či? Jinak byla jsem u ní více jak hodinu samozřejmě bez roušky. :(

Horecku muze mit z mnoha duvodu. Nemusi to byt covid.
Jinak se doporucuje test 5.-7. den od kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.21 19:52
@Elisekbelisek píše:
Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Prosím nebuďte mně za to, že nejsem očkovaná prostě nechci tak to akceptujte. :? Dnes ráno jsem byla u kamarádky něco s ní probrat a před chvílí jsme si psali a ulehla z horečkou do postele. Já jdu z určitých důvodu v pondělí na PCR test kdybych se od ní nakazila tak mi to test ukáže či? Jinak byla jsem u ní více jak hodinu samozřejmě bez roušky. :(

anonym - zdr. údaj
Hlavně klid, jestli covid mít budeš tak to neznamená, že umřeš doopravdy to není smrtelná nemoc, takže hlavně klid :)
Já přežila několik týdnu bez jakékoliv ochrany (rouška, dezinfekce nic jsem nepoužívala), když jsem se starala několik týdnu o blízké s britskou mutaci. A že jsem se snažila ji chytnout a nic :mrgreen:
Po očkování jsem měla covid do pár měsíců :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
18.11.21 19:54

No mám syna v deváté třídě a v pondělí mají testování tak uvidíme jak on. Taky neočko a neměl kovid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
18.11.21 19:57

Očkovat se nechceš/nepotřebuješ, selecensky se stykas a pak jsi vybzikana z toho, že má někdo teplotu a za vším vidíš covid. :mrgreen: Tohle mě fakt baví. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 19:58
@Svistice píše:
Očkovat se nechceš/nepotřebuješ, selecensky se stykas a pak jsi vybzikana z toho, že má někdo teplotu a za vším vidíš covid. :mrgreen: Tohle mě fakt baví. :lol:

Tady nejde o to, že nejsem očkovaná i kdybych byla chytit ho mohu. Já se ptám kvůli těm testům v pondělí. Nic víc, nic min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
18.11.21 20:04

@Elisekbelisek Doporučuje se 5.-7. den po kontaktu.
Nicméně ono záleží, jak tě vyšťouraj.
Vím o rodině, kde rodice středně těžký průběh (týden doma v horečkách a měsíc pretrvavajici kašel až dušnost), obe děti 3× testované PCR negativně během 3 týdnů, obě vždy negativní, přičemž jedno mělo lehčí příznaky covidu včetně měsíční ztráty čichu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18723
18.11.21 20:06

Ano - v pondělí už by nákaza během testování měla vyjít najevo.

Kdyby si očkovaná byla, měla bys nižší šanci, že se nakazíš.

Takhle jednoduché - očkování je v tuhle chvíli nejspolehlivější ochrana. Zároveň se vyhneš blbým kecům za to že ohrožuješ sebe, okolí a přidáváš se k tomu, že současná vlna je tak hnusná jak je a to jsme teprve na začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
18.11.21 20:26
@Ou píše:
Ano - v pondělí už by nákaza během testování měla vyjít najevo.

Kdyby si očkovaná byla, měla bys nižší šanci, že se nakazíš.

Takhle jednoduché - očkování je v tuhle chvíli nejspolehlivější ochrana. Zároveň se vyhneš blbým kecům za to že ohrožuješ sebe, okolí a přidáváš se k tomu, že současná vlna je tak hnusná jak je a to jsme teprve na začátku.

Proč myslíš? Inkubační doba je 2-14 dní, obvykle 5-6, i proto se doporučuje jít na test 5.-7. den po kontaktu. Ona bude v pondělí teprve 4. den, takže test úplně klidně nemusí ukázat nic a za další dva dny už pozitivní bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25917
18.11.21 20:26
@Elisekbelisek píše:

V pondělí budeš 4 den. Už test může ukázat pozitivitu, ale nemusí. Dcera měla negativní test v den, kdy měla příznaky. Jak dopadne opakovaný uvidíme v pondělí. Každopádně ten pondělní ti neukončí karanténu, to pak budeš muset jít ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.21 20:28

Správně by na test mela jit kamaradka a pokud bude pozitivni tak ty bys mela mit karantenu a 5-7den jit na test.

• Citovat
  • Nahlásit
79494
18.11.21 20:36

Ja tedy nevim, ale proc by horecka bez dalsiho mela byt hned covid, ony nam ostatní onemocnění vymrely :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
18.11.21 20:47
@Svistice píše:
Očkovat se nechceš/nepotřebuješ, selecensky se stykas a pak jsi vybzikana z toho, že má někdo teplotu a za vším vidíš covid. :mrgreen: Tohle mě fakt baví. :lol:

A ještě chce zavírat školy :mrgreen: jiná její diskuse :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
18.11.21 20:49
@kavenka píše:
A ještě chce zavírat školy :mrgreen: jiná její diskuse :lol:

No prave. Já si ji pamatuji. ;)
Pak se nemáme furt v těch covid srajdach cyklit, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79494
18.11.21 21:04
@kavenka píše:
A ještě chce zavírat školy :mrgreen: jiná její diskuse :lol:

Jo, to je tahle 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek