Kontakt s nakaženým - onemocněli jste?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
626
20.10.21 20:06

Kontakt s nakaženým - onemocněli jste?

Má někdo zkušenost s tím, že byl v kontaktu s nakaženým a neonemocněl? Máme maminku, která zatím nedostala druhou dávku očkování, po minulém měla potíže a podle testu nemá vůbec žádné protilátky. Teď ji byla navštívit kamarádka (jestli ji tak vůbec chci ještě nazývat) a přijela přesto, že je v karanténě kvůli covidu v práci (jde o kancelář, kde sedí s pozitivním kolegyní - potvrzenou). Byla jsem u návštěvy, takže jsem vše slyšela přímo od ní - že spěchá, že se nemůže zdržet dlouho, protože je v karanténě. Prostě na ránu. Bez roušky, bez respirátoru. Trvalo to asi 15 min, když vybalila tohle, maminka ji požádala, aby odešla, což udělala. Ale i tak se obávám. Nejdříve stály blízko u sebe (maminka hůř slyšela) a posléze seděly u stolu, ale nakláněly se k sobě při hovoru a dotyčná na maminku dost křičela právě aby ji maminka slyšela). Bylo to na takové předzahrádce, kde je jen zastřešení, ale boky a předek otevřené. Maminka do práce nechodí, nemůže, takže, že by to přenášela se obávat nějak nemusíme, ale jde mi přímo o ní, o její ohrožení, proto se na to ptám. Je vůbec šance, že by se nenakazila, když má horší imunitu a jiné zdrav. problémy pokud byla kamarádka pozitivní? Je tu někdo kdo po přímém kontaktu pozitivní nebyl a třeba taky není úplně v nejlepší kondici? Děkuji :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
374
20.10.21 20:10

Dcera byla pozitivni. Bez priznaku. Spala u nas v loznici, pili jsme ze stejne sklenicky, nikde jsem nic nedezinfikovala. Ja, manžel ani dva sourozenci jsme to nechytli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
20.10.21 20:12

V práci jsem seděla v kanceláři u stolu s kolegou, který byl pozitivní, nechytila jsem to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
20.10.21 20:12

Zkušenost mám - loni v zimě chytil manžel v práci covida. Bez příznaků( takze nevedel, ze neco ma) jeli jsme z chaty domu, vezl i svoji maminku (cesta autem 2 hodiny) a nikdy to nechytil - ani já/ani děti/ani babička (má své stařecké nemoci, ale nic vážnýho nemá) 2 dny na to ztratil cich, tak az potom jsme zjistili, ze je covidovej.
Ale pořád je to asi o té celkové imunitě. Každopádně mamince bych navýšila příjem vitamínu D a C. Nic co by neuškodilo a imunitu podpoří.
Ale milou známou bych poslala do háje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4936
20.10.21 20:13

@Nora4 já bych neplašila. Počkala bych na test té kamarádky. Pokud bude negativní a nemá potíže, tak je to v pohodě. Pokud bude pozitivní, tak maminka bude muset jít na PCR. A v případě, že je jí víc než 65 let, tak v případě pozitivity bude mít nárok dostat monoklonální protilátky. Má tedy šanci na včasnou léčbu. A znám i spoustu rizikových seniorů co covid přečkali bez komplikací i v době kdy protilátky nebyly dostupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Nora4 Starala jsem se o rodiče 2 týdny v kuse, velmi blízký kontakt, bez ochrany úst, dezinfekce a hygiena pouze po wc, ale třeba po podání ruky ne. Taky jsem se několikrát napila ze stejné láhve.
Jednalo se o britskou mutaci a zkoušela jsem, zda ji chytnu taky nebo ne.
A nic naprosto zdravá. To blbé očkování, které proběhlo x měsíců poté, mě položoli na lopatky a byla jsem 4 dní k. o.

Příspěvek upraven 20.10.21 v 20:15

• Citovat
  • Nahlásit
46

Já jsem byla před rokem na 2luzkovem pokoji v nemocnici s holkou, u které se asi po týdnu „souziti“ projevil covid (horečky, zvracení, únava, kašel). Všechno jsme dělali týden v kuse v mini pokoji a společné koupelně spolu (jídlo, hygiena, 24hod spolu v uzavřené mistnosti) a nenarazila jsem se.
Samozřejmě jsem ještě očkovaná nebyla. Pravda je, že žádné zdravotní problémy nemám. Držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
20.10.21 20:16

Tak to mě trošku uklidňujete, tak snad to bude dobré. Nechápu tohle chování. Kamarádka maminky je sice už starší paní důchodového věku (pracuje už rok přes důchod), ale je vitální, celkem zdravá. Maminka má zdravotní problémy. Tak nechápu, že nebere na ni ohled a vůbec na všechny, přijela autobusem. Každopádně celý svět nezachráním, ale o tu mamku se trošku bojím. Přece jen takhle z blízka s nikým pozitivním v kontaktu nebyla, nebo minimálně venku mezi lidmi nosí respirátor. Doma samozřejmě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65202
20.10.21 20:17

Kluk chodil týden s pozitivni spolužačkou do školy, sedí s ní v lavici..a je v klidu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4936
20.10.21 20:18
@Anonymní píše:
@Nora4 Starala jsem se o rodiče 2 týdny v kuse, velmi blízký kontakt, bez ochrany úst, dezinfekce a hygiena pouze po wc, ale třeba po podání ruky ne. Taky jsem se několikrát napila ze stejné láhve.
A nic naprosto zdravá. To blbé očkování, které proběhlo x měsíců poté, mě položoli na lopatky a byla jsem 4 dní k. o.Příspěvek upraven 20.10.21 v 20:15

a neprodělala jsi třeba předtím covid bezpříznakově? Já mám takovou paní v ordinaci. Nejdřív v práci kontakt s několika nemocnými a ona nic. Pak za nějakou dobu nemocný manžel a ona zase nic. Pak si nechala nabrat protilátky a měla je vysoké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
20.10.21 20:19

A dozví se to maminka, pokud ta kamarádka k tomu přistupuje takto a nehlásí ji jako kontakt? My jsme covid neměli, tak přesně nevím, jak tohle funguje? Kdyby byla ta paní negativní, tak by se mi dost ulevilo, jen aby řekla pravdu, když se ji maminka zeptá. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
20.10.21 20:22
@Anonymní píše:
A nic naprosto zdravá. To blbé očkování, které proběhlo x měsíců poté, mě položoli na lopatky a byla jsem 4 dní k. o.Příspěvek upraven 20.10.21 v 20:15

Maminka měla ty potíže v souvislosti s očkováním kvůli jiným zdravotním problémům s imunitou právě. Druhou dávku ji zatím vůbec nedoporučili, o to více mě tohle dokáže rozčílit, když ta paní to ví, že maminka ty zdravotní problémy nějaké má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 20:32

Momentálně dcera - spolužačka pozitivní, nejka, pili z jedné lahve, sedí spolu v lavici, čumí spolu do mobilu, dcera je negativní. Vloni jsem byla pozitivní já + jedno dítě, manžel a další dítě neg. Izolace v domácnosti nebyla možná a i tak se nenakazili.

• Citovat
  • Nahlásit
6932
20.10.21 20:37

@Nora4 Nakazena je snad kolegyně kamarádky, ne ta kamarádka. Dcera je teď taky v karanténe kvůli nakazeny učitelce a opravdu ji nehodlám držet 14dnu doma, když ji nic není jen protože byla v kontaktu s nakazenou. To už by nám fak všem z toho hrablo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 20:39

Já jsem nakazila po 30 minutovým kontaktu na vzdálenost 3 metry. můj přítel se nenakazil ani když se mnou sdílel lože…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat