Kontakt s nakaženým - onemocněli jste?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2898
20.10.21 21:17

Kolem mě - tchyně, se kterou jsem byla několik hodin, syn, o kterého jsem se celou dobu starala, očkovaný kolega z kanceláře, který si myslel, že to chytit nemůže, tak vesele chodil do práce. Já to nikdy nechytla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27739
20.10.21 21:19
@Russet píše:
Dítě jde snad do izolace a rodiče do karantény. Jinak to nedává smysl.

Kontakt pozitivního jde do karantény na 14 (není-li očkování), zbytek jeho kontaktu funguje dál normalne. A je jedno, že má ten 5.-7. den PCR test negativní. Oficiálně má drepet doma 14 dní. Což po dnesku vláda snad s účinností od příštího týdne slavnostně zkrátila na 7 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
20.10.21 21:30
@Russet píše:

Já myslím, že rodiče jsou až když je dítě pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
20.10.21 21:35
@Euforia píše:
@Nora4 tobe prijde v poradku drzet doma 14 dnu zdravy lidi?? 8o :roll:
@Russet dite je v karantene pokud negativni a rodice jsou pravdepodobe ockovany, takze pro ne zadna karantena neni@Lucka1111 dneska o tom psali, ze to proslo - karantena 7 dnu pri neg testu

Přijde. Karanténa není jen kvůli covidu, bývala i kvůli jiným nemocem, ve školce jsme měli ještě tuberkulózu nebo co to a vždy to byla karanténa pro zdravé lidi, zda se u nich nemoc projeví, nebo ne. O tom ta karantena je :nevim: Ale není o tom toto téma, tak to neřešme, stejně to nerozhodujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7165
20.10.21 21:54
@Russet píše:

Do karantény jde pouze ten kdo byl v kontaktu s nakazenym. Což je v tomto případě naše dítě, my rodice žádnou karanténu nemáme. Proto je to nesmysl, který ani nehodlam dodržovat. Dite se mnou bylo dnes v práci, na nákupu, u kamarádky atd. Test má samozřejmě negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4403
20.10.21 21:56

A ví se něco o tom, proč to někteří lidi prostě nechytnou? Je třeba něco, co mají společné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7368
20.10.21 22:10

Ta karanténa je z důvodu kdyby náhodou se to někomu projevilo pozdněji syn měl test negativní první a pak o dva dny později pozitivní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17032
21.10.21 00:02
@Popeladym píše:
A ví se něco o tom, proč to někteří lidi prostě nechytnou? Je třeba něco, co mají společné?

Mohli to už mít. Hodně lidí má mírné příznaky, že je to ani nenapadne. Protilátky se jim přesto vytvoří, proto to už pak nechytnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
21.10.21 07:13

Syn měl covid že školky - samozřejmě byl s námi bez jakýchkoliv ochranných pomůcek 24 hodin denně, spali jsme spolu prskal na nás…nikdo to doma nechytnul.
Pár měsíců nato si ho donesl z práce manžel. Sice jsme ho po zjištění pozitivity izolovali, ale i tak jsme s ním byli celou dobu předtím a to už musel být min. 2 dny nakažlivý. Ani já, ani děti jsme to nechytli (jediný syn mohl mít protilátky z dřívějška, ale my s dcerou ne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
21.10.21 07:22

Od manžela jsme to chytli všichni - já těhotná, 4letý syn (taky horečka, rýma), tchýně, tchán, moje mamka… Ale vzhledem k replikaci na PCR to vypadalo, že je snad superpřenašeč 🙈 Naštěstí jsme to dali všichni v klidu. Pak jsem se jen bála, aby syn neměl postcovidové komplikace a já třeba ztrombotizovanou placentu. Ale všechno bylo v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
21.10.21 07:26

Já s nakaženým opakovaně pila z jedné skleničky. Lidi, co kolem něj jen prošli, to chytili, a já nic. U každého je to jiné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27739
21.10.21 07:27
@Popeladym píše:

Někteří lidé prý nemají tolik receptorů, na které se vir navazuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
21.10.21 07:28
@Popeladym píše:

U nás jsou to asi společné geny, protože v rodině jsme to nechytil nikdo a to jsme byli v kontaktu s nakaženými opakovaně. Zajímavé je, že chřipku všichni chytíme, i kdyby kolem nás šla půlkilometrovým obloukem. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 07:37

Byla jsem s kamarádem den před jeho pozitivním testem na covid, líbali jsme se, takže přímý přenos slin a já nic. Covid žádný. Takže je to fakt individuální.

• Citovat
  • Nahlásit
3471
21.10.21 08:04

Ale ta známá je jen v karanténě, není pozitivní. Má už test za sebou nebo na něj teprve půjde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat