Kontaktní čočky jsou po nějaké době nepohodlné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vannilka
Stálice 75 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 14:07
Kontaktni čočky- nepohodlí po nějaké době

Hezké odpoledne. Ráda bych se zeptala- nosím měsíční kontaktní čočky, myslím, že kvalitní, asi 10 let. Teď je nenosím celodenně, jen na ven nebo do společnosti. Dlouhodobě mě občas trápí bolest hlavy na temeni, spáncích, nepohodlí-pocit písku v očích, kruhy pod očima, když čočky mám. Měla jste to některá také, pomohlo Vám něco? Mám oči přeměřené, dioptrie by měly být správné. Zkoušela jsem i jiné značky, myslím, že dobré, kvalitní. Nic nepomohlo, čoček bych se nerada vzdala. Děkuji za nápady. :)

Reakce:
Xsvel
Kecalka 406 příspěvků 23.01.19 14:10

S bolestí hlavy neporadím, ale na pocit nepohodlí, písku v očích zabírá to, když si ráno před nasazením kápneš na čočky 2 kapky Systane Ultra. To pak můžu mít čočky v očích klidně 16 hodin a je to v pohodě.

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 23.01.19 14:14

Pocit písku v očích by mohl být syndrom suchého oka. Radila bych ti neřešit to podomácku kapkami do očí, ale probrat to s oční lékařkou a nechat se vyšetřit. Suché oko se může hodně rozjet, když se nechá. Kdyby to bylo ono, tak se dá snadno léčit kapkami do očí, já přímo od lékařky měla předepsaný hyaldrop, protože v něm nejsou konzervanty. Ale to je opravdu případ od případu, pokud je tvůj problém hlubší, určitě to neřeš volně dostupnými kapkami.

Sue2008
Kecalka 229 příspěvků 23.01.19 14:21

@vannilka nepises jestli si nechavas pravidelne premerit zrak. 10 let je dlouha doba a vada oka se mohla zmenit. Proto te muze trapit bolest hlavy.

vannilka
Stálice 75 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 14:25

@Sue2008 Oči právě přeměřené mám. Taky jsem myslela, že bude problém zde, ale dioptricky je vše správně.

vannilka
Stálice 75 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 14:27

@Lalelale Zlobí mi právě hlavně ta bolest hlavy, únava z těch čoček… Občas se k tomu přidá právě i pocit písku v oku… Nechápu, proč se to děje až teď, dřív mi to nevadilo…

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 23.01.19 14:30

@vannilka však suché oko ti může začít klidně po deseti letech nošení. Nechala bych se vyšetřit, u lékaře, ne v optice.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 23.01.19 15:02

Zkus nejake olejove kapky vhodne na cocky. Me zachranily vloni na jare. Sla jsem z jednoho zanetu do druhyho. Kupodivu s cockama me ty oci nebolely tolik jak kdyz jsem je vyndala. Taky pomohla zmena roztoku. Pouzivam ReNu. Cocky nosim taky cca 10 let. Obcas v nich i spim :oops:

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 23.01.19 16:29

Mela jsem to, pomohla zmena cocek. Zacala jsem nosit denni jine znacky a je po problemech. Myslim, ze jsem na ty puvodni dostala alergii, porad tu znacku nemuzu strcit do oci. Mozna nejak zmenili ty cocky, to se nedozvim.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >