Kontaktní čočky z DM či Rossmanna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paprika.Cervena
Kecalka 133 příspěvků 07.02.18 09:37
Kontaktní čočky z DM či Rossmanna

Nemáte někdo zkušenost s kontaktními čočkami z drogerie DM nebo Rossmann? Objevila jsem je tam, ale nevím, zda jsou vhodné. Čočky jsem nosila, nyní mám brýle, ale je plesová sezona a čočky bych tedy uvítala více, což mi stačí jen na těch pár večerů, nemusí to být denní nošení. Nevím ale, zda to bude vhodná koupě a zda sedí dioptrie s brýlemi, nebo mají být třeba nižší, když jsou přímo na oku?

Děkuji za každý komentář :)

Reklama

Reakce:

Fally123
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.02.18 09:40

Já od nich nosím ty jednodenní na občasný sport. Nemám s nimi problém. Jelikož na tento typ sportu potřebuji jednorázovky kvůli špíně, přijde mi dobrý poměr kvalita/cena. Akorát ty denní mají od podzimu výpadek, v krabičce je 5ks.

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 09:40

Dioptrie stejne jako bryle, ale jinak jsem v soku, ze drogerie prodava cocky.Ale pockam si na zkusenost.Aby to nebylo kvalitou podobne jako napr. bryle na cteni z drogerie. I kdyz cocky se nedelaji na miru ani v optice, tak treba ok.

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 09:41
@Fally123 píše:
Já od nich nosím ty jednodenní na občasný sport. Nemám s nimi problém. Jelikož na tento typ sportu potřebuji jednorázovky kvůli špíně, přijde mi dobrý poměr kvalita/cena. Akorát ty denní mají od podzimu výpadek, v krabičce je 5ks.

To zni dobre, kolik prosim stoji, kdybych do toho chtela jit?

kuchle
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 49 inzerátů 07.02.18 09:51

Ja mam u cocek jine dioptrie nez u bryli. Poprve jsem je koupila v optice, kontaktolozka mi pomohla vybrat dioptrie a ted uz si je objednavam sama na internetu. V DM jsem si koupila jednou nebo dvakrat roztok na cocky a moc mi nevyhovoval.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 07.02.18 10:03

@jita22 Dioptrie cocek mam nizsi nez u bryli, protoze cocka je v oku, zatimco bryle kus od oka.

Fally123
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.02.18 10:04

@jita22 Já jsem měla i čočky z optiky, nejsou to mé první, takže jsem dioptrie už měla vyzkoušené.
 https://www.dm-drogeriemarkt.cz/…dukty-cocky/

Ceny vychází asi 40Kč za pár (krabička cena asi 90Kč, přesně si nepamatuju)
Osobně si kupuju o 0,5 dioptrie slabší než mám brýle.

Pimperelle
Kecalka 170 příspěvků 07.02.18 10:05

Dioptrie u čoček nižší než u brýlí, protože jsou přímo na oku, info přímo od očního lékaře. Nekupovala bych čočky, pokud bych od lékaře neměla změřené aktuální dioptrie.

Zkoušela jsem ty z Rossmanna, dají se, ale cenově jsou měsíční z drogerie dražší než 14denní z optiky.

V zahraničí se čočky prodávají v drogerií již léta, nad tím bych se nepozastavovala.

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 10:05

@Mandarinka01 hm,ja mela fakt stejne, kdyz jsem je nosila.

podaji
Kecalka 367 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 10:17
@Paprika.Cervena píše:
Nemáte někdo zkušenost s kontaktními čočkami z drogerie DM nebo Rossmann? Objevila jsem je tam, ale nevím, zda jsou vhodné. Čočky jsem nosila, nyní mám brýle, ale je plesová sezona a čočky bych tedy uvítala více, což mi stačí jen na těch pár večerů, nemusí to být denní nošení. Nevím ale, zda to bude vhodná koupě a zda sedí dioptrie s brýlemi, nebo mají být třeba nižší, když jsou přímo na oku?Děkuji za každý komentář :)

Ahoj jake potrebujes dioptrie? Mam 0,5 jsou primo z optiky a nevyuziji je. Mohla bych ti je vyhodne predat/poslat. Pripadne kdyby mel nekdo zajem. Jsem z Prahy.

Lililianka
Kecalka 398 příspěvků 07.02.18 10:36

Ja tedy bryle ani cocky nenosim ale jelikoz pracuji v drogerii rossmann tak vim ze lide hodne kupuji i ma vedouci a lidi jsou s nimi moc spokoneni ;)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 07.02.18 10:42

Kupovala jsem v optice, pak jednou neměli moje dioprtie a musela bych čekat na objednání…samoz­řejmě jsem měla jen jednu, tak jsem vzala ty z DM a jsem spokojená, nevidím rozdíl…a vyhovuje mi, že jsou opravdu dostupné no :oops:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31224 příspěvků 07.02.18 10:45

Asi dva roky nosím čočky z DM a vyhovují mi stejně jako z optiky. Vyhovuje mi, že je seženu prakticky všude na rozdíl od čoček z optiky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 14:14

Cocky z dmka jsou naprosto v pohode, doporucuje je i manzel optik (sam cocky neprodava, neb by se mu to nevyplatilo). Sam si je tam kupuje pro sve noseni… U tech z drogerie je jen problem, ze je maji jen do 5 dpt. Jinak u cocek muzes mit mene dpt nez u bryli :mavam:

Paprika.Cervena
Kecalka 133 příspěvků 08.02.18 11:37

Děkuji všem, prohlédla jsem si nabídku obou drogerií a nakonec jsem koupila na zkoušku z Rossmannu a jsou docela dobré, nezvyk očí už na čočky, ale jinak mi vyhovují a cena taky pěkná :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama