Kontaktní výchova vs. přísná výchova v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miruska S
Kecalka 101 příspěvků 24.04.19 13:22
kontaktní výchova vs přísná vychova v rodině

Ahoj,
mám otázku spíše pro maminky, které vychovávájí kontaktně. Sama se řídím principy nevýchovy a s malou(5let) nám vše klape. Problém nastává, že moje tetka má dvě děti (4 a 7 let) se kterými si moje malá velmi rozumí, ale tetka preferuje odlišnou výchovu než já. Stále na děti křičí, pro ránu nejde daleko… Naše setkání mi začínají být velmi nepřijmné. Vyvrcholilo to asi tím, že když jsme se přes Velikonoce sešli u babičky, děti si hráli v pokoji a strýc stál za dveřmi s vařečkou a hlídal je. Ani malá se v tom necítila dobře, ale protože si chtěla hrát s dětma, tak to „vydržela“ Co se týče výchovy obě víme, že ji máme rozdílnou a snažíme se společně o tom moc nemluvit (jinak si rozumíme, rekla bych skvěle) Jen v těhle situacích jsem ztracená, a nejraši bych jí tou varečkou majzla přes hlavu. Co by jste dělali vy? Přestat se vídat nechci, už jen kvůli dětem, a proto, že až mimo výchovu si rozumíme.
Jinak ještě dodám, že tetka si za svou výchovou pevně stojí.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12371 příspěvků 24.04.19 13:26
@Miruska S píše:
Ahoj,
mám otázku spíše pro maminky, které vychovávájí kontaktně. Sama se řídím principy nevýchovy a s malou(5let) nám vše klape. Problém nastává, že moje tetka má dvě děti (4 a 7 let) se kterými si moje malá velmi rozumí, ale tetka preferuje odlišnou výchovu než já. Stále na děti křičí, pro ránu nejde daleko… Naše setkání mi začínají být velmi nepřijmné. Vyvrcholilo to asi tím, že když jsme se přes Velikonoce sešli u babičky, děti si hráli v pokoji a strýc stál za dveřmi s vařečkou a hlídal je. Ani malá se v tom necítila dobře, ale protože si chtěla hrát s dětma, tak to „vydržela“ Co se týče výchovy obě víme, že ji máme rozdílnou a snažíme se společně o tom moc nemluvit (jinak si rozumíme, rekla bych skvěle) Jen v těhle situacích jsem ztracená, a nejraši bych jí tou varečkou majzla přes hlavu. Co by jste dělali vy? Přestat se vídat nechci, už jen kvůli dětem, a proto, že až mimo výchovu si rozumíme.
Jinak ještě dodám, že tetka si za svou výchovou pevně stojí.

jasně bych vymezila hranice, aby ji třeba nenapadlo za něco majznout tvoje dítko, ale jinak s tím nic moc neuděláš.

Alušáček
Závislačka 3721 příspěvků 24.04.19 13:33

@Miruska S Kontakt bych s nimi nezrusila, ale nedovol aby se jejich výchova dotkla tvého dítěte.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 24.04.19 13:35

A klidne bych si i s tvoji malou nejak primerene promluvila, aby chapala, proc se teta ke svym detem chova jinak, nez ty k dceri. Aby z toho nemela hokej v hlave a tety a strejdy se nebala.

Tichošlápek
Extra třída :D 14856 příspěvků 24.04.19 13:36

Jasně bych oddelila to jak vychovává svoje děti a jak se chová k mému. A samozřejmě i dohledla, aby se tvoje dcera u nich chovala slušně, ale to určitě děláš

Oriseka
Povídálka 17 příspěvků 24.04.19 13:45

Je to jejich vec, jak vychovavaji deti. Tvoje dite ti jiste nebudou placat vareckou. Dceri bych vysvetlila proc to delaji. A jeste jedna vec k zamysleni:nemaji oni duvod k tomu hlidani? Nejsou jejich deti hodne divoke?

Zabatko
Závislačka 4717 příspěvků 24.04.19 13:48
@Tichošlápek píše:
Jasně bych oddelila to jak vychovává svoje děti a jak se chová k mému. A samozřejmě i dohledla, aby se tvoje dcera u nich chovala slušně, ale to určitě děláš
:palec:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 16357 příspěvků 24.04.19 13:53

No, super přístup, rovnou s vařečkou cekat na nějaký přečin :nevim: Já bych ty styky omezila. Jak dceři bude, až tam na ty dva s tou vařečkou vletí, ty budou plakat…

warita
Extra třída :D 10921 příspěvků 24.04.19 13:58

Tak ono to neni jenom o tom, zda majzne to tvoje dite taky.

Mam kamaradku, ta nedavno sve dceri domlouvala, ze se ma podelit o hracku. Nejdrive do ni x minut hucela, mala ani necekla, tvarila se zaryte, o hracku se nepodelila. Tak ji matka dala dost tvrde par po pr*deli. Mala zacala jecet, moje dcera spolu s ni, protoze neni zvykla na takove nasili.

Musim rict, ze se mi to vubec nelibilo a to hned s nekolika duvodu. Pokud jeji vychovny styl traumatizuje i moje dite, tak to je pro mne hranice.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4001 příspěvků 24.04.19 14:04

Taky mám přísnější přístup k výchově, ale jako stát u dveří s vařečkou a čekat na přešlap to mi přijde hodně za čárou. Asi bych nenechávala svoje dítě s těmi příbuznými o samotě. Já byla taky vychovávána přísněji, ale strejda s tetou byli ještě přísnější a pamatuju si jak jsme jednou dostaly vařečkou jenom za to že jsme si po zhasnutí světa chvíli povídaly se sestřenkami a přišlo mi to jako hrozná nespravedlivost protože pro nás bylo normální si večer se ségrou chvíli povídat než jsme usnuly a o jejich pravidlech jsme nevěděli. A nejhorší na tom bylo to že to bylo u nás doma a rodiče se nás nezastali.

Eliskaxox
Závislačka 3734 příspěvků 24.04.19 14:04

@Miruska S máme to se švagrovou podobně, naštěstí v mé přítomnosti se drží, na mé dítě uplatňují moji výchovu. Samozřejmě když jejich synové překročí hranici, vychovávají si je jak oni uznají za vhodné. Malý většinou kouká či se děje. Myslím že byste si o tom měli promluvit a najet si nějakou rozumnou dohodu. Pokud si dobře rozumíte neměl by být problém.
Na druhou stranu stát mi někdo s vařečkou za dítětem tak bych ho tou vařečkou asi praštila. Nebo ideálně bych se postavila s větší vařečkou za něj a taky bych ho hlídala. Ať přijde na to jak stupidní to je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 14:05

Mám takovou kamarádku. Já preferuji demokratickou výchovu, syn ví co může a ne, u dcery je to horší, ale snad se to zlepší, jsou jí 3 :mrgreen: - je tvrdohlavá asi po mamince :mrgreen:. Většinou se vše daří zvládat bez fyzických trestů, ale hrozba vařečky nebo nějaké plácnutí přes zadek už taky bylo. Jinak jsou mé děti hodné (doufám, že to nezakřiknu).
Kamarádka je opakem. Svoje holky neustále okřikuje a bije je např. i za omylem vysypané bonbony, své děti dost ponižuje a když jsou u nás, neustále je peskuje - např. nehoupej se na houpačce, jdi na písek atd. Děti odstrkuje a pokud je nějaký výchovný problém, tak okamžitě nadává svým dětem, že si s nimi nikdo nebude hrát, pokud takové budou. Už ji nezajímá, že třeba její dítě bylo v právu, nenechá to dítě ani promluvit, zařve ticho a tak to je. Ta starší už několikrát utekla večer před spaním k sousedům, nechce chodit ze školky domů a vtírá se k cizím rodičům, mazlí se s „tetami“ - tzn. sedne si mi na klín a chce pohladit atd.
Bohužel dost to zavání i zanedbáváním - dětem nečistí zuby - i mladší si je čistí sama (jsou jí 2 roky) - vůbec nedočišťuje, umýt ruce po WC neexistuje, umýt po jídle rovněž neznají, takže od rána do večera se špínou v obličeji, večerní koupání opět v jejich režii, ona jen napustí vanu, dětem vůbec nic nevysvětluje a když je uhodí, jen prohlásí: ty víš za co. O podávání alkoholu raději nemluvit - obě děti dostávají alkohol od 2 let věku - příležitostně - což znamená cca 3-4 do měsíce a není to žádné olíznutí pěny, ale regulérní napití. Ještě z toho má srandu. Že žijí ve špíně a nemají ani čisté prostěradlo, jejich otec alkoholik a bývalý feťák, který mluví sprostě před dětmi, slovně je ponižuje (jsi tlustá atd.), krká a prdí nahlas i před cizími lidmi a obzvlášť si to vychutnává na různých oslavách atd. snad už ani psát nechci :-/. U nich doma špína a celá ulice ví, co se u nich děje. Pomoc kamarádkla odmítá, sociálka na oznámení (které podala její sestra) nereagovala - nikdo nepřišel. Holčičky pořád pláčou, fackuje je - třeba když k nám přišly na návštěvu, tak starší chtěla zaťukat na sklo co máme ve dveřích, tak jí majzla facku, že na to nemá šahat…no uvidíme co z ní vyroste chudinky malé. Úplně mi to trhá srdce!
Ani nevím, zda by sociálka něco zmohla - jídlo, oblečení mají a modřiny ne. Syn i dcera mají ty holčičky rádi a ony k nám moc rády chodí. Té starší vždy rozčesávám vlasy - je to také plně v její režii, takže když se špatně učeše, má chuchvalce a ty maminka ustříhne a jede se dál. Také se jí už několik dětí ve školce směje, jaké oblečení nosí - což o to, je hodně onošené (mé děti také mají onošené oblečení, ale v důstojném stavu), ale té straší obléká dámská trika S, takže holka má výstřih až prsům, ze šatiček jí koukají bradavky atd. V zimě žádná čepice, rukavice nebo oteplováky - běžně s tou mladší v mrazu na odrážedle v legínkách a botaskách. Starší má chronický zánět močových cest - chodí třeba 40× za den, krev v moči prakticky neustále už druhým rokem. No protože prostě oblékání no, když jsme jí dala oblečení, stejně to dětem nedala, kalhoty krátký přes zadek, takže věčně holá záda, nebo zas dámská trika s odhaleným hrudníkem. Pomoc odmítá, za svou výchovou si stojí - mě taky nikdo zuby nečistil, když se nebude mýt, tak to sama pozná atd.

No raději anonymně, myslím, že by mě hned každý poznal :-))

warita
Extra třída :D 10921 příspěvků 24.04.19 14:08

Ma draha anonymni. Kamaradka, rikas? A co vypovida vyber tvych kamarad o tobe? Sorry, ale nemohla jsem si pomoct. Vis jak se rika: vrana k vrane seda.

Tichošlápek
Extra třída :D 14856 příspěvků 24.04.19 14:09

Anonymní - podejte podnět na sociálku opakovaně

unuděná
Echt Kelišová 7785 příspěvků 24.04.19 14:09

Já jsem taky spíš příšnější ve výchově, ale toto mi přijde extrém. Děti od cca 3 let už u společné hry nehlídám ani já, ani rodiče jiných našich kamarádů :nevim: Vychované děti se v tomto věku umí dohodnout či případně nenápadně pohádat/poprat, ale není do toho třeba tahat násilí natož vařečku 8o A hanba by mě fackovala i jen řvát po dětech před návštěvou. Na cizí dítě bych v životě ani hlas nezvýšila.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama