Kontokorent CSOB jak funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tvyvleckova
Povídálka 23 příspěvků 28.12.17 11:35
Kontokorent CSOB jak funguje?

Ahoj,
Chci se zeptat…mam v tom trochu gulas. Mam zrizeny u CSOB kontokorent ve vysi 5000,– a potrebuji vedet jak to funguje. Chapu to dobre, ze kdyz mi prijde napr. Vyplata 14 tis a kontokorent mam ve vysi 5 tis, ze muzu vycerpat ve skutecnosti 19 tis? A jak to je kdyz si potom z moji vyplaty strhnou 5 tis? Tim padem budu mit na utratu ze sve vyplaty 9 tis + 5 tis kontokorent? A nebo stale 14 tis + 5 tis kontokorent? Jsem z toho zmatena…ten Internet bankingn u CSOB je strasne neprehledny a vetsinou platim kartou a nepoznam kdy cerpan z kontokorentu a kdy z vyplaty…navic jsem si 100% jista ze jsem neutratila celou vyplatu a uz mam kontokorent v minusu 3 tis…muzete mi nekdo prosim detailne vysvetlit jak to funguje?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 28.12.17 11:40

Kontokorent je pulcka, tvuj ucet jde do minusu 5000. Hlidat si to musis sama.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 28.12.17 12:02

Kontokorent je vyhodna pujcka, vetsinou stoji toto precerpani konta par korun oproti poplatkum za normalni pujcku.

Mas proste k dispozici 5 000 korun navic, takze vyplatu 14 000 + 5 000 kontokorent, tudiz celkove muzes cerpat 19 000. V minusu muzes byt libovolne dlouho, ale platis za to mirny poplatek (rozhodne to pri 5 000 nejsou zadne tisice). Kdyz ten kontokorent vycerpas a jsi pet tisic v minusu, tak se to dorovna automaticky z dalsi vyplaty (resp. z penez prichozich na tvuj ucet). Pokud vycerpas celych 5 000, po vyplate 14 000 budes v plusu 9 000.

katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 28.12.17 12:31

Mírný poplatek to teda není.
za pujcení z kontokorentu je 250kč.
my mame limit 50tisíc a když jsme si nekdy brali-je jedno kolik, bylo to 250kč poplatek.
vratit musíš do myslím 30dnu.
mužeš to třeba udelat tak, že vratis a pak si zase pujčiš ale zas s poplatkem..pokud se dá, vyhni se tomu

katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 28.12.17 12:32

Nemáte správne informace u kontokorentu čsob.
zavadite autorku prispevku. @Afrikana

katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 28.12.17 12:33

@Tvyvleckova nikdop vam nic strhavat nebude, budou se vam ukazovat dny, do kdy to splatit bez nejakych uroku(ten poplatek 250kč je ale vždy).
pak musíte prevest peníze ze sveho kontokorent učtu na normalni bežný csob učet…bezplatne, da se pres net, aplikaci

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 28.12.17 12:38

Tak jak je popsane vis ale je to strasna blbost predstavoval jsem si to lepsi a prehlednejsi. jinak pro vasi predstavu ja mam debet 2000 kc a bylo me receno ze kdybych si to 1 ledna vybral a do prosince stim nic nedelal tak me to bude stat za 12 mesicu asi o 1tisic navic coz neni nic zujnujiciho

MiaBea
Stálice 60 příspěvků 5 inzerátů 28.12.17 12:39
@katuska1984 píše:
@Tvyvleckova nikdop vam nic strhavat nebude, budou se vam ukazovat dny, do kdy to splatit bez nejakych uroku(ten poplatek 250kč je ale vždy).
pak musíte prevest peníze ze sveho kontokorent učtu na normalni bežný csob učet…bezplatne, da se pres net, aplikaci

Podávate tady zakladatelce naprosto nesmyslné informace, žádný poplatek 250,– tam není a žádné peníze z kontokorentu si na běžný účet přeposílat nemusí. Jsou tam „připojený“ automaticky. Nevyjadřuje se proboha k něčemu, čemu vůbec nerozumíte :zed:

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 28.12.17 12:39
@katuska1984 píše:
Mírný poplatek to teda není.
za pujcení z kontokorentu je 250kč.
my mame limit 50tisíc a když jsme si nekdy brali-je jedno kolik, bylo to 250kč poplatek.
vratit musíš do myslím 30dnu.
mužeš to třeba udelat tak, že vratis a pak si zase pujčiš ale zas s poplatkem..pokud se dá, vyhni se tomu

vy pletete kose z banama ona se pta na debet-konkurent a vy mluvite o kreditni karte tam je urcite bezurocne obdobi

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 28.12.17 12:40

Ona si patrne plete kontokurent a kreditni kartu

JTom
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 28.12.17 12:41

Zjednodušeně je to půjčka, která se automaticky splatí z příští výplaty. Až na nějaké mimořádné situace (nemám příplad), to nemá žádný praktický smysl. Pokud tomu dokonale nerozumíš, nepoužívej to. Z nesplaceného kontokorentu jsou velmi vysoké úroky!

Mmsg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 14:01

Myslím, že jednou za půl roku se musí kontokorent na jeden den úplně vynulovat, ale jinak je to nekonečná půjčka. Ale i tak to stojí za zvážení, jestli si 5.000,– Kč půjčovat a raději se nepodívat po možnosti nějakého dalšího příjmu a kontokorent mít pouze jako rezervu. Pokud si pamatuji, tak ze 40.000,– byly úroky kolem 800,– Kč. Takže za vyčerpaný kontokorent 5.000,– budeš platit asi 100,– Kč = 1.200,– Kč za rok!!! Rozhodně nebrat kreditky, tam naskakují úroky a penále a těžko se z toho vyhrabeš. Mikropůjčkami začínají skutečné problémy. :kytka:

Mmsg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 14:37
@Tvyvleckova píše:
Ahoj,
Chci se zeptat…mam v tom trochu gulas. Mam zrizeny u CSOB kontokorent ve vysi 5000,– a potrebuji vedet jak to funguje. Chapu to dobre, ze kdyz mi prijde napr. Vyplata 14 tis a kontokorent mam ve vysi 5 tis, ze muzu vycerpat ve skutecnosti 19 tis? A jak to je kdyz si potom z moji vyplaty strhnou 5 tis? Tim padem budu mit na utratu ze sve vyplaty 9 tis + 5 tis kontokorent? A nebo stale 14 tis + 5 tis kontokorent? Jsem z toho zmatena…ten Internet bankingn u CSOB je strasne neprehledny a vetsinou platim kartou a nepoznam kdy cerpan z kontokorentu a kdy z vyplaty…navic jsem si 100% jista ze jsem neutratila celou vyplatu a uz mam kontokorent v minusu 3 tis…muzete mi nekdo prosim detailne vysvetlit jak to funguje?

První měsíc budeš mít 14.000+5.000 ktk, další měsíce 8.900+5.000 ktk a poslední měsíc max. 8.900,– Kč. Z kontokorentu se čerpá až po vynulování běžného účtu.

katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 28.12.17 14:58

Tak to se omlouvam, pokud jsem ja ta, co podava nespravne informace.

My to nevyuzivame, i kdyz v minulosti se to stalo… Asi je to opravdu kreditka ale my tomu rikame kontokorent..
Mame limit 50 tis. A do mesice musime splatit. Nic se nestrhne, musime to z hednoho uctu v ramci csob prevest na druhy. Poplatek 250kc.ale kontikorent tedamy podle toho cobr rikate vy je neco jineho
Omlouvam se. K.

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 28.12.17 15:08
@katuska1984 píše:
Tak to se omlouvam, pokud jsem ja ta, co podava nespravne informace.My to nevyuzivame, i kdyz v minulosti se to stalo… Asi je to opravdu kreditka ale my tomu rikame kontokorent..
Mame limit 50 tis. A do mesice musime splatit. Nic se nestrhne, musime to z hednoho uctu v ramci csob prevest na druhy. Poplatek 250kc.ale kontikorent tedamy podle toho cobr rikate vy je neco jineho
Omlouvam se. K.

jo jo to mate kreditni kartu kdemate limit 50 tisic a kdyz to splatite treba do 30 dnu mate bezplatne obdobi a kdyz to nezaplatite tak vam naskonci urok jak prase

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >