Kontokorent u České spořitelny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
91
29.1.13 10:22

kontokorent u české spořitelny

Ahojky maminky, těhulky :) :mavam: Chtěla bych se zeptat ohledně kontokorentu. Je tu plno diskuzí o tom ale to co jsem hledala jsem nenašla tak se obrácím na vás.
Mám kontokorent který mohu čerpat do -5000Kč. Takže se ptám (neboť tomu prdlajs rozumím :think: a nepoužila jsem ho nikdy) Kontokorent mi zařídil přítel a stala se ta věc že mi stále ještě nepřišla mateřská :,( a potřebovala bych koupit něco pro malou a na účtě mám přes 20Kč :D :roll:. Mohu normálně když budu např. v supermarketu a za nákup dám např. 600kč zaplatit kartou? Když mám na účtě 20Kč? Já aby mi ta transakce přes platební kartu nebyla zamítnuta na pokladně :nevim: :oops:. Děkuji za odpovědi ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66493
29.1.13 10:24

Neboj, normálně zaplať kartou. ono to půjde do mínusu, až Ti přijde mateřská, tak se Ti to vyrovná. Pokud se bojíš, vyber z bankomatu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
29.1.13 10:26

Ahoj, ja sice mam CSOB, ale princip by mel byt stejny - ano, muzes normalne zaplatit kartou kdekoliv - melo by ti to jit az do tech minus 5t…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
29.1.13 10:27

Děkuji, já to teprv budu používat poprvé za ty dva roky :) tak já jenom abych nebyla ostudou u pokladny. Radši se zeptám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66493
29.1.13 10:29

@blackulka pokud se fakt bojíš, vyber hotovost z bankomatu, ale jinak s tím není problém. Mám taky kontokorent, právě proto, když mi nepřijdou včas peníze.. nikdy se mi nestalo, že by mi u platby zamítli kartu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
29.1.13 10:31
@martina.se píše:
@blackulka pokud se fakt bojíš, vyber hotovost z bankomatu, ale jinak s tím není problém. Mám taky kontokorent, právě proto, když mi nepřijdou včas peníze.. nikdy se mi nestalo, že by mi u platby zamítli kartu..

Nene to dám kartou :-) a děkuju ještě jednou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
29.1.13 11:05

Já mam kontokorent u ČS, jen počítej s tím že ty penize, s kterými jdeš do minusu tak z nich ti čs strhne uroky za každý den, než to zase nevyrovnáš, to jen že se to moc nevyplatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24659
29.1.13 11:46

Ještě můžeš mrknout na servis24, tam máš „účetní zůstatek“ a „disponibilní zůstatek“, tak ten druhý by měl být o těch 5000,– vyšší - tzn. normálně můžeš platit kartou do mínusu.
A co nejdřív to tak doplatit, moc výhodné to není :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
29.1.13 12:02
@Pipet píše:
Ještě můžeš mrknout na servis24, tam máš „účetní zůstatek“ a „disponibilní zůstatek“, tak ten druhý by měl být o těch 5000,– vyšší - tzn. normálně můžeš platit kartou do mínusu.
A co nejdřív to tak doplatit, moc výhodné to není :roll:

Je mi jasný že to určitě výhodné to není, to stím počítám. Mně jen šlo o to neboť to dělám poprvé abych nebyla „blbkou“ u pokladny a vrátit nákup :?. Jinak děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
29.1.13 20:38

V kontokorentu jsem přeborník, taky máme spořku, takže určo můžeš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
31.1.13 09:08

Kontokorent u ČS - v bankomatu ti dotaz na zůstatek vyhodí částku po přičtění kontokorentu - příklad: Máš na účtě 1000 Kč a kontokorent 5000 Kč, tak ti bankomat ukáže 6000 Kč.
Takže se podívej v bankomatu kolik ukazuje zůstatek. (Zjištění v bankomatu ČS je zdarma)
Pokud půjdeš na pár dní do mínusu, třeba 500 Kč, tak se ničeho neboj. Úroky nebudou tak strašné, bude to cca do 10 korun. (kdybys byla celý měsíc v mínuse 5000 Kč tak je to cca 80 Kč, takže za celý měsíc mínus 500 Kč je 8 kč a za 14 dní v mínuse 500 je to 4 Kč - úroky se počítají denně vždy z aktuální „dlužné“ částky.)
Určitě se ničeho neboj, i kdyby to v obchodě z nějakého důvodu neprošlo (není k tomu ale důvod) tak snad to paní prodavačka pochopí a nebude z toho dělat světovou válku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Andrejka0926
5.4.13 13:05

Dobrý den,
prosím mám otázku po jaké době si mohu navýšit kontokorent?

• Citovat
  • Nahlásit
Andrejka0926
5.4.13 13:10

Dobrý den,
mám dotaz po jaké době je možné si navýšit kontokorent?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.13 17:21

Zdravím :mavam: Chtěla bych se zeptat, jde zařídit kontokorent u České spořitelny, pokud jediný příjem, co mi na účet chodí je mateřská a to 7600Kč? Já dnes volala do spořitelny, tam mi řekli, že to jde a když jsem tam přijela, paní mi řekla, že to nejde, tak jsem z toho jalová :? jedná se o ten nejnižší 5000Kč. Děkuji, raději anonym, známí tady nemusí vědět vše :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.13 14:16

Kontokorent, když jsem na RD

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli si můžu u České spořitelny zařídit kontokorent, když jsem na rodičáku?

Jestli teda máte některá podobnou zkušenost?

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat