Kontokorent u České spořitelny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1
19.3.14 00:07

Kontokorent jde založit normálně přes internet na servis24, také by to mělo jít v bankomatu a nic nikam podepisovat nechodíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3789
19.3.14 09:13

konkorent

Mě konkorent vždy vnucují, vždy jsem odmítnul. Nepotřebuji ho. Už takhle ČS živí zbytek rakouské skupiny Erste v Evropě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.14 17:53

Chtěla jsem se zeptat, zda někdo víte co se stane, pokud u ČS není ani do jednoho roku dorovnán (vím, že musí jednou za rok „skočit“ účet do plusu a pak se vesele čerpá dál)? Jako že ani 1 za 12 měsíců nebude v plusu.

• Citovat
  • Nahlásit
4256
6.7.14 18:15
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat, zda někdo víte co se stane, pokud u ČS není ani do jednoho roku dorovnán (vím, že musí jednou za rok „skočit“ účet do plusu a pak se vesele čerpá dál)? Jako že ani 1 za 12 měsíců nebude v plusu.

Blokace účtu, penále,… hodit tam na jeden den peníze není takový problém, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.14 18:17

@SussieS Pokud má někdo na jeden den 60 000,–, tak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
5993
6.7.14 18:22

To je docela velký problém, a bude to stát hodně. A hlavně kdo má na kontokorent 60.000,– a je v mínusu je blázen. Zkus ho sloučit s něčím jiným ještě před tím rokem. A hlavně ho pak sniž a nebo zruš úplně. Radši splácet třeba 2 roky půjčku se stálým úrokem, než kontokorent. Hlavně to nějak řeš, co nejrychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.14 18:24

@Susan23 Bohužel, stalo se… Nový byt, svatba, čekání na miminko… Postupně se to ukusovalo a je to v minusu :-( Jako je na to ještě dost šasu - cca 7 měsíců, ale pro jistotu chci být informována. Samozřejmě chceme okamžitě jak to půjde zrušit a znovu takovou kravinu nedělat. Přemýšleli jsme, převést to z ČS do Airbank - píšou, že by snad měli převzít i kontokorent a ten se následně v měsíčních splátkách natvrdo splatí.

• Citovat
  • Nahlásit
1189
6.7.14 18:24

Já myslím, že to nejde o to, že by došlo na blokaci účtu, ale spíš o to, že kontokorent je „bezúročný“ - pokud se tam ty peníze motají - tím myslím že musíš jít jednou za určitě období do plusu. Pokud se tak nestane tak Ti z něj začnou valit úroky, které zrovna u kontokorentu nejsou nízké… Ale je to jen moje domněnka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
6.7.14 18:26

Podle mě si převodem nepomůžeš - zaplatit ho budeš muset tak jako tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.14 18:29

@jančamamča Tak tam nejde o lepší řešení nebo tak. Ten účet stejně chceme k Airbank převést. Spíš že tam to zaplatí a kontokorent už člověk nemá a stane se z toho právě půjčka s pevnými splátkami. Takhle má člověk ten kontokorent stále k dispozici a to je opravdu zlo :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Terdul
6.7.14 18:30

@jančamamča Kontokorent neni bezurocny. Uroky se plati bud mesicne, nebo jednou za rok k 31.12.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
6.7.14 18:34

@Terdul Ano, měsíčně platíme cca 700,– :( A i toho bychom se „zbavili“, kdybychom to převedli k Airbank. Spíš mi jde o to, jestli už se to někomu stalo, jestli s tím má někdo zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
5993
6.7.14 18:40

Kontokorent je drahý půjčka jako čuně. Hned teď bych šla kamkoli a přeúvěrovala bych ho. Pokud vám dovolili tak velký KTK tak nebude s klasickou půjčkou problém :) Pokud třeba máte i nějaký další závazek, tak si spoj vše do jednoho. Bude se vám celkově lépe dýchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7309
6.7.14 18:42

Kamarádce se to stalo, taky s kontokorentem České spořitelny. Když to nevyrovnala a neuhradila ani po dalších výzvách, předali to nějaké inkasní agnetuře a s nima se pak domluvila na měsíčních splátkách. Poslali jí splátkový kalendář a platí každý měsíc tisíc korun. Ale kontokorent měla „jen“ 20 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
6.7.14 18:52

@Denisa56 To ano, ale v tu chvíli se dostaneš i do rejstříků a pak je problém i když chce člověk blbou elektroniku na splátky, je přece lepší to řešit předem a nenechat dojít do exekuce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat