Kontokorent u České spořitelny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2962
19.2.15 12:13

@j.a.n.i1 do toho ti s prominutim nic neni, nemuzes chapat vse, to je marne :) nicmene na to jsem se v uvodnim prispevku neptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
19.2.15 12:38

Tak pokud se tu neukáže někdo, kdo pracuje v KB, tak se asi nedozvíš, jak to je :nevim: Budeš muset jít do KB s tím, že chceš zrušit osobní účet. Ne se zeptat, jestli to jde, můžou Ti říct, že ne, aby nepřišli o nějaké body (tak to bylo u ČS - před několika lety jsem tam pracovala). Prostě říct „Přišla jsem zrušit účet“. A nebo, ještě líp, si v Equa vyřídit převod účtu a oni to zařídí za Tebe. Pokud by ten účet u KB zrušit nešel, Equa to zjistí. A těm už nikdo kecat nebude… ;)
Vím, že třeba u hypo je nutné ten účet tam mít. U spotřebáku si myslím, že by neměl být problém účet zrušit…
No a pokud to nepůjde, tak jako nejrozumnější řešení mi připadá, co navrhla @j.a.n.i1 - Posílat peníze do Equa a z Equa do KB. Neni to zas až tak komplikované, když si nastavíš trvaláky :nevim: Jen teda s dostatečným časovým rozestupem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6779
19.2.15 12:40

Equa refinance pro klienty dělám. Pokud to v Equa projde, samotný refinanc je vždy výhodnější, než původní smlouva. Někdy může být problém s tím, že některé úvěry mají za předčasné splacení nějakou pokutu. Equa banka sama prostuduje původní smlouvu a v případě nevýhodnosti refinancování klienta o tomto informuje. Jsou klienti, kteří přejdou i kdyby měli platit stejně (nebo i o trochu více). Záleží i na dalších věcech- původní účet moc drahý, drahé výběry z bankomatu… Nebo prostě původní banku už odmítají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
19.2.15 12:44

@Salvaje diky moc za odpoved, je mi jasne, ze tady se asi uplne jistou odpoved nedozvim, budu volat na KB, tak jsem zvedava, akorat ucet je na manzela takze se mnou se asi bavit nebudou a manzel do toho vidi jeste min nez ja, ale tak snad se neco dozvime. Prevod na equa za nas mozny neni, protoze chci mit ucet na sebe a ucet co mame ted je prve na toho manzela. Moc diky za prinosny prispevek, ja si prave taky myslim, ze by spotrebitelak nemel byt problem, potom napisu jak jsem dopadla, at kdyby nekdo potreboval at vi co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
19.2.15 12:49

@JanulaM Aha, tak to je blbé, když chcete jiného majitele, to pak fakt asi nejde… :think:
Každopádně napiš, co jsi zjistila, samotnou mě to zajímá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
19.2.15 12:51

@Ivan PPZ za predcasne splaceni nic neplatime, a ja jaksi po zkusenostech s CS a KB o tom, ze banky upozorni na nevyhodnou transakci neverim, ale treba budu mile prekvapena, uvidime, diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6779
19.2.15 15:32

JJ, posílá se původní úvěrová smlouva do Equa (elektronicky), dostane to právník a až pak se řeší, jestli do toho jít a za jakých podmínek. Ale nová měsíční splátka je vždy nižší, pokud klient nechce prodloužit splatnost, nebo si vzít něco navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
19.2.15 18:03

Takze jsme dostali informaci od zakaznickeho centra v Praze, ze vlastne nevi a ze nas budou kontaktovat primo z pobocky, kde jsme smlouvy uzavreli ach jo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
19.2.15 18:05

@Ivan PPZ a slo by to udelat v te equa bank na me, kdyz jsou uvery v komercce na manzela a ja jsem spoludluznik? A udelaji to, kdyz to bude nejakych 20. tis neni to zbytecne pro ne malo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
19.2.15 18:45
@JanulaM píše:
Takze jsme dostali informaci od zakaznickeho centra v Praze, ze vlastne nevi a ze nas budou kontaktovat primo z pobocky, kde jsme smlouvy uzavreli ach jo :cert:

To myslíš vážně? To se to ani za těch 10 let, co jsem to slyšela naposledy, nezměnilo??? :roll: :roll: :roll: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3481
19.2.15 18:46
@JanulaM píše:
@Ivan PPZ a slo by to udelat v te equa bank na me, kdyz jsou uvery v komercce na manzela a ja jsem spoludluznik? A udelaji to, kdyz to bude nejakych 20. tis neni to zbytecne pro ne malo?

Já myslím, že když budete jednat s někým schopným, tak by to jít mohlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10975
19.2.15 19:04

My jsme před dvěma roky rušili také účet u KB, kde byl jak úvěr, tak také kontokorent. Přecházeli jsme k Airbank a nebyl jedinný problém. Co se refinancování výše zmíněného týká, tak to vyšlo ještě výhodněji, než kdybychom to spláceli u samotné KB. A do teď jsme spokojení a neměnili bychom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
19.2.15 19:32

Fakt? TAk to jeste to refinancovani zvazim :think: a nevite nekdo jestli se plati za vyrizeni pujcky nejaky poplatek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
20.2.15 09:52

Tak posilam odpoved z komercni banky na muj dotaz ke zruseni uctu, jsem opravdu nasr.na a uz nikdy nechci tuto banku ani pro nejvetsiho nepritele, doufam, ze vsichni co maji rozum od nich odejdou a oni zkrachujou :cert: :cert: :cert:

telefonního centra Komerční banky jsem obdržela informaci o Vašem záměru odchodu do jiného peněžního ústavu. I když je mi to líto, chápu Vaše důvody. Bohužel pokud splácíte u Komerční banky, a. s. poskytnuté úvěry, je tyto potřeba nejdříve uhradit, neboť možnost splácení úvěru formou inkasa z jiného peněžního ústavu není možná. Tato situace se řeší ve většině případů refinancováním závazků novým peněžním ústavem. Po doplacení úvěrů a vyrovnání čerpání limitu povoleného debetu je potřeba zaslat notářsky ověřenou a do českého jazyka přeloženou (mimo slovenštiny) Žádost o zrušení účtu, která musí obsahovat předepsané údaje (tyto bych Vám samozřejmě sdělila). Na základě ověřené žádosti bude následně účet zrušen. Před zrušením účtu je ještě potřeba vypovědět a vrátit platební kartu, přičemž výpovědní lhůta u platební karty je 30 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
20.2.15 10:12

@JanulaM: dle zákona o spotřebitelském úvěru nesmí být sankce za předčasné splacení více než 1%, pokud je doba do splacení kratší nez rok, tak pouze 0,5%. A pokud nic nechtějí, i 20 tisíc bych refinancoval, abych od nich zdrhnul :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat