Kontrakce, zkrácený čípek ve 27 tt? :(

905
15.6.19 14:33

Kontrakce, zkraceny cipek ve 27 tt? :(

Ahoj holky, potrebuji dodat trochu kuraz, jsem uplne na prasky. Zrovna jsme se s manzelem vratili z nemocnice. Tri dny jsem mela pocit silneho pnuti, tvrdlo mi brisko, hodne spatne se mi i chodilo, pak se pridaly i bolesti jako pri ms. V nemocnici mi udelali monitor a zjistili nepravidelne kontrakce.. Cipek mam 3,5 cm pri posledni kontrole pred mesicem byl jeste 4,3 cm.. Doktorka naridila klid a magnesium a uvidime pry co dal.. :( Holky, je to normalni aby se cipek zkracoval uz ve 27tt a abych mela kontrakce? :( V nemocnici vsichni jen krcili rameny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

10560
15.6.19 14:40

Normální to není, bohužel se to stává. Chce to ležet a ládovat se magneziem. Neboj, zatím na tom nejsi tak špatně a máš reálnou šanci donosit prcka do termínu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5399
15.6.19 15:22

Ja mam cipek 2,5cm, ted tyden pred porodem 2cm… ani jsem nevedela, ze muze byt delsi :think: pokud te poslali domu, nebude to uplne nejhorsi. Proste fakt jen dodrzovat ten klid, velky klid. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
15.6.19 15:29

Sama jsem to nezažila ale držím palce :kytka: věřím že ještě vydržíš a třeba i do termínu a kdyby náhodou ne tak doktoři v tomhle umí skoro zázraky :hug: v mým okolí mám 3 nedonoseny děti. Kamarád má dva kluky první se narodil ve 24 tt a druhý ve 26tt a oba bez následků úplně zdraví kluci, a kamarádka má holčičku narozenou ve 29tt a taky naprosto v pořádku :) hlavně se drž a odpočívej to určitě taky pomůže :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4325
15.6.19 15:45

@klenott to se divím že si tě tam nenechali :think: já jsem byla hospitalizována v 27.tt kvůli bolestem břicha, druhý den odešla hlenová zátka a nastoupily kontrakce po 3-5minutach. Čípek kolem 2cm. Do hodiny mě vezli do Hradce Králové na JIP. Už v sanitce mi sestřička řekla že tohle mi nezastaví. No celý den to zkoušeli, další den v sedm ráno jsem šla na akutní CS a byla jsem 28+1. Malý měl 1120g a 36 cm.
Doporučuji opravdu jen ležet a maximálně na WC a do sprchy. Jinak fakt ležet ani žádný sezení. Při silnějších bolestech hned jet ať ti kdyžtak stihnou píchnout kortikoidy malému na dozrání plic. Věř mi že první rok s malým bych nepřála žádné mamince. Opravdu jen ležet. Nic nedělat, nestojí to za to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
15.6.19 15:59

Urcite odpocivej, lez, nic nedelej. Ale pujdu trosku proti proudu, cipek se mirne zkracuje po celou dobu tehotenstvi, 3,5cm je stale norma. Mne se cipek takto zkratil v podobne dobe tehotenstvi, a pote uz zustal zhruba stejne. Tvrdnuti bricha jsem mela taky, neznamena to, ze bys miminko nedonosila do terminu, ale samozrejme ti to nikdo nezaruci. Relaxuj a nech se obskakovat :relaxed:️:pray:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
15.6.19 16:26

K tomu zkracovani cipku…jsem taky 27tt a uz nejakou dobu jsem sledovana pro zkracovani cipku. Cokoliv nad 2,5cm je ale v tomto tydnu tehotenstvi brano za normalni hodnotu (to mam primo od dr. Kouckeho, nektere starsi zdroje uvadeji nad 3cm) sleduje se tedy i dlouhodobejsi progrese, ale pri ruznych merenich muze dojit k odchylkam… mne napr. jeden den namerili 3,2cm, za dva dny 3,8cm, o deset minut pozdeji na stejne ultrazvuku 3,6cm.Ale ani samotne zkracovani cipku na 2,5cm a mene nemusi nic znamenat, jen to sleduji, pripadne nasazuji Utrogestan, ktery ma pri dlouhodobejsim uzivani prokazatelna pozitiva.

Pokud jde o ty kontrakce, tak bych urcite poslechla doktorku, doprala telu uplny klid a magnesium, ktere uvolnuje svaly (na predpis jsou silnejsi napr. Magnosolv, a nasazuji se ve vysokych davkach). Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
15.6.19 19:25

Mě zastavovali v Motole porod na konci 28tt, takže pokud by to bylo vážný, věřím, že by so tě tam nechali. Každopádně souhlasím s Eliskaxox-nic nedělej, jen lež lež lež a max na záchod a do sprchy. Ať ti nekdo navari oběd, nakoupí do lednicky a tak. Žádné nákupy. Opravdu se to chce moc nehybat a ležet, nesedet. Držím palce!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
15.6.19 20:40

@klenott ahoj, já měla v 27 tt opravdu bolestivé poslíčky a o týden později na prohlídce čípek na 2 cm. Dostala jsem nařízený klid a co možná nejmíň pohybu. Každou další prohlídku, mi doktor hlásil, že se maličká narodí dřív, že už se chystá, a nakonec jsem rodila 40+1 :dance:
Takže držím palce ať je vše v pořádku :hug: a pro jistotu se šetři :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
15.6.19 20:52

Holky, moc vam dekuji za povzbuzeni. Jsem na tom psychicky dnes velmi bidne. :( Zitra jsme meli jet na dovolenou, mame uz ji i zaplacenou, je to hotel asi 2 hodiny cesty od mista naseho bydliste. Doktorka mi rikala, ze kdyz se kontrakce do rana zlepsi a neucitim tvrdnuti at jedeme, ale ja nevim. Nejak se mi to nezda, nechci nic podcenit :( Do toho manzel se odesel bavit s kamrady a ja tu cele odpoledne jen lezim a brecim… Nejak to uplne nedavam.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3712
15.6.19 22:06

@klenott Kdyby se jim to opravdu nezdálo, nechají si tě podle mého rovnou v nemocnici. Mě se nezdála silná bolest v úterý, tak jsem ve středu raději zajela do ordinace ke své dr. Bohužel tam měla jen záskok a ta baba protivná ze mě div neudělala hysterku :pocitac: Musela jsem ji přemluvit, aby udělala ultrazvuk spodem, má dr. říkala, abych přijela pokud by byla bolest horší a to byla. Jak ta baba čuměla, když zjistila, že se mi za deset dní zkrátil čípek ze 3cm na 2cm :cert: Takže akutní žádanka do Motola a tady si mě ve 32tt nechali. Rovnou nasadili kapačky s magneskem a kortikoidy pro malou na plíce, kdyby se jí přeci chtělo na svět dříve. Zatím je lépe, nechávají si mě do pondělí a když se nález nezhorší, pustí nás domů.

Délka 3,5 cm je ještě parádní, jen se musíš opravdu šetřit a ber to magnesko :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6020
15.6.19 22:38

Taky si myslím, že kdyby to bylo tak špatné, nechají si tě v nemocnici a valí do tebe kapačky. Neplakej, podle mých zkušeností stres zhoršuje tvrdnutí bříška. Lež, odpočívej a nechej se obskakovat. ;) Akorát tu dovolenou bych neriskovala, ale záleží, jestli se na ni cítíš, co je v plánu za program… Kdyby ses měla celý den válet u bazénu a v případě nejistoty nebo potíží budeš mít v blízkosti porodnici, tak bych v tom neviděla velký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
16.6.19 04:27

Víš jak, pokud to je opravdu válecí a odpočinková dovolená, tak bych klidně jela. Přijdeš na jiné myšlenky, uklidníš se :hug:
Ale na žádné tůry a akce bych to neviděla :blush: záleží jen na tobě, navíc jak psaly holky, pokud je v rozumné vzdálenosti porodnice, jakákoliv, nebála bych se. Určitě to bude v pořádku, mě taky hodně pomohlo to magnesko, od toho 28 tt až do 36 tt jsem brala snad 6 tabletek denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama