Kontrola domu doktorkou po narozeni mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lentilka93
Stálice 57 příspěvků 08.09.19 15:27
Kontrola domu ,,doktorkou,, po narozeni mimi.

Ahoj holky, mam otazku. Kamaradce se narodil syn ( jeste jsou v porodnici ) a jejich doktorka se chce prijit koknout k nim domu v jakem prostredi bude malicky vyrustat. Pokud to nedovoli, doktorka je nucena zavolat na socialku. Omlouvam se, ale ja tohle slysim poprve :nevim: osobne deti nemam a dost me to prekvapilo. Musim podotknout, ze je to normalni rodina s novostavbou a penez maji dost.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 16257 příspěvků 08.09.19 15:29

U nás byl mudr pokaždé doma

Šáruší
Kelišová 5156 příspěvků 08.09.19 15:30

No náš dětský byl na první návštěvě u nás doma u obou mých dětí. A jezdí takhle ke všem novorozencům, co si bere do péče. Neslyšela jsem, že by s tím někdo měl problém. Lepší než se vláčet s miminem do ordinace.

Qadra
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 08.09.19 15:31

U nás taky jezdí lékařka domů…

Lentilka93
Stálice 57 příspěvků 08.09.19 15:32

Tak to jsme me dostali :mrgreen: ja o tom opravdu nikdy neslysela.. Dekuji holky, brouk z hlavy je vyhnan :palec:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 08.09.19 15:32

U nas tez je prvni povinna navsteva doma u vsech novorozencu.

Kelsey
Hvězda diskuse 46775 příspěvků 08.09.19 15:33

Ano, u nejstarsi mi detska ve Zline prijela domu. Dalsi dva jsem rodila opet ve Zl., ale to uz je bydleli 100 km jinde a tady detska chtela, at prijdeme na vstupni prohlidku do ordinace.

Kriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 08.09.19 15:33

Hodne doktoru chodí na první prohlídku domu k miminku. Mě by to třeba vyhovovalo vic, než když sem se musela s 3 dennim mimčem táhnout přes celý město. Každopádně je to běžná praxe, nic divného. Není to na udání pro nějaké socky apod. Dr jenom zkoukne miminko jestli je v pořádku, seznámí se s maminkou, okoukne jestli má miminko kde spát a jestli bude vyrůstat v čistém prostředí.

Billi
Nadpozemská drbna 26157 příspěvků 08.09.19 15:33

U nás nechodí. Naposledy snad před 15 lety a prý dávala vybrat. Podle mě na to právo nemá. Kdysi to platilo.
Mně by návštěva doktorky vadila. Nemám ráda zásahy do soukromí.
Edit: Podle mě nemá právo vnutit se a při odmítnutí volat sociálku. To mi přijde za hranou. :nevim:

Příspěvek upraven 08.09.19 v 15:35

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 08.09.19 15:33

@Lentilka93
Neslyšela jsem o tom, že by se musela volat sociálka, když MUDr. nepustíš.

Ale jinak je mnohem lepší, když je MUDr. ochotný zajet domů, než tahat novorozené miminko do ordinace. Hodně doktorů už návštěvu doma nechce dělat a o ty, kteří toto dodržují je dost zájem.

Možná je to doktorkou nešťastně podané, ale pro miminko je to fakt lepší v odmácím prostředí. Ať je kamarádka ráda, že MUDr. jezdí…

Lentilka93
Stálice 57 příspěvků 08.09.19 15:36

Kamaradka je samozdrejme rada, ze doktorka prijde k ni domu a pripadne ji upozorni na nejake nedostatky. Ona s tim problem nema a ja take ne. Jen me to vazne zaskocilo. Ja myslela, ze maji sve prace dost a jezdit jeste po rodinach s miminkama :think:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28603 příspěvků 08.09.19 15:37

První návštěva by měla proběhnout doma. A ano, může dát podnět OSPOD. Mě u jednoho z dětí požádala, at přijdu do ordinace. Měla toho hodně a já to mám kousek.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 08.09.19 15:38

@Lentilka93
PS - U nás teda přišla sestřička, ale zkoukla malého, jestli je ok, doporučila nám nějaké drobnosti (že nemusíme tolik topit atp.), ukázala mi správnou manipulaci s miminkem, poptala se na kojení a nabídla pomoc a tak… Bylo to fakt příjemný, pro prvorodičku obzvláště, takový ty vychytávky, ke kterým se propracuješ časem, ale je dobrý mít zkratku.

Přišla dva dny po propuštění z porodnice, byla jsem ještě rozbolavěla a krvácela, takže to pro mě bylo fajn být doma.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 08.09.19 15:38

U nás doktorka nechodí právě pro to, že si na to maminy stěžovaly… a ona má jako doktor povinnost vše ohlašovat sociálce pokud se jí tam něco nebude zdát

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 08.09.19 15:39

@Lentilka93
No, ono to právě spousta doktorů nechce dělat, ale měli by :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama