Kontrola na gyndě, jsem rozčarovaná z informaci-je to normální?

Anonymní
15.4.20 19:33

Kontrola na gynde, jsen rozcarovana z informaci-je to normalni?

Jiz rok se snazime o mimi, s dr bylo domluveno, ze pokud se do roka nezadari, domluvime se na dalsim postupu a udelaly by se nejake testy. Zadne problemy nemam, neuzivam zadne leky, jen fertipronu a kys. listovou. Objednavala jsem se k dr na klasickou rocni prohlidku a rovnou jsem se zeptala, zda by bylo mozne udelat folikulometrii pripadne, zda mam byt na lacno, kdyby delala nejake odbery krve, ktere zminovala, ze by se udelaly. Ptala se na posledni ms a ze tedy folikulom.by bylo dobry udelat a ze bude ve sve druhe ordinaci, at za ni dorazim, ze si rekneme vice osobne..prisla jsem, zalozili mi kartu a dr se me vyptavala na ty same veci jako pri prvni navsteve..ok, nova karta..pak mi alw rika..jo a vy berete tohle a tohle vlastne ne? ( Nepamatuju si nazvy, ale nejaky hormony)..rikam, ze ne..ok..tak ze koulne na folikuly..kouka..pravej vajecnik..ze folikul peknej..zadnej pocet, nic ze jich muze byt vic a co to znamena, ani jak je velkej..presla na druhou stranu a druhej vajecnik proste nenasla..hledala..a hledala a nenasla. Tak jen rekla ze ho uz urcite videla nekdy driv a cus..nic..ani pul slova k nejakymj vysvetleni. A ze mi teda rovnou vezme i krev na rozbor..ok..par ampulek.. pak u ni sedim a rika mi, jestli si zvladnu pichnout injekci a uz ji drzela v ruce a ukazovala co a jak..pak vysverlila ze je to na nasmerovani ovulace, pak rekla kdy mame mit sex a pak ze mam brat utrogestan a za dva tejdny si udelat test a zavolat jak to vypada. Kdyz bude negativni tak prestat brat..
Ja nevim no, ale cekala bych, ze mi doktor proste vysvetli vlastne treba co vubec vysetreni je, proc se dela..co zpusobi injekce, co byme mohlo zaskocit, proc prasky a co delaj..nejsem nadsena, ze do sebe mam cpat hormony, ale ok, doktorum verim.. ani mi nerekla jak s vysledkama z krve..ja nevim..jak probihalo u vas reseni toho, ze se rok nedari a dalsi kroky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3290
15.4.20 19:37

Proc jsi se nezeptala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 19:42

Dr to na me tak chrlila a ja byla tak vedle, ze jsem si to v tu chvili ani neuvedomila. Ono kdyz na me vytasila hned injekci a prasky tak jsem fakt zustala jen cumet.

• Citovat
  • Nahlásit
14632
15.4.20 19:43
@Anonymní píše:
Jiz rok se snazime o mimi, s dr bylo domluveno, ze pokud se do roka nezadari, domluvime se na dalsim postupu a udelaly by se nejake testy. Zadne problemy nemam, neuzivam zadne leky, jen fertipronu a kys. listovou. Objednavala jsem se k dr na klasickou rocni prohlidku a rovnou jsem se zeptala, zda by bylo mozne udelat folikulometrii pripadne, zda mam byt na lacno, kdyby delala nejake odbery krve, ktere zminovala, ze by se udelaly. Ptala se na posledni ms a ze tedy folikulom.by bylo dobry udelat a ze bude ve sve druhe ordinaci, at za ni dorazim, ze si rekneme vice osobne..prisla jsem, zalozili mi kartu a dr se me vyptavala na ty same veci jako pri prvni navsteve..ok, nova karta..pak mi alw rika..jo a vy berete tohle a tohle vlastne ne? ( Nepamatuju si nazvy, ale nejaky hormony)..rikam, ze ne..ok..tak ze koulne na folikuly..kouka..pravej vajecnik..ze folikul peknej..zadnej pocet, nic ze jich muze byt vic a co to znamena, ani jak je velkej..presla na druhou stranu a druhej vajecnik proste nenasla..hledala..a hledala a nenasla. Tak jen rekla ze ho uz urcite videla nekdy driv a cus..nic..ani pul slova k nejakymj vysvetleni. A ze mi teda rovnou vezme i krev na rozbor..ok..par ampulek.. pak u ni sedim a rika mi, jestli si zvladnu pichnout injekci a uz ji drzela v ruce a ukazovala co a jak..pak vysverlila ze je to na nasmerovani ovulace, pak rekla kdy mame mit sex a pak ze mam brat utrogestan a za dva tejdny si udelat test a zavolat jak to vypada. Kdyz bude negativni tak prestat brat..
Ja nevim no, ale cekala bych, ze mi doktor proste vysvetli vlastne treba co vubec vysetreni je, proc se dela..co zpusobi injekce, co byme mohlo zaskocit, proc prasky a co delaj..nejsem nadsena, ze do sebe mam cpat hormony, ale ok, doktorum verim.. ani mi nerekla jak s vysledkama z krve..ja nevim..jak probihalo u vas reseni toho, ze se rok nedari a dalsi kroky?

Klasický gynekolog je k řešení početí dost k ničemu, ono i ta péče v těhotenství jim obvykle moc nejde – neorientují se, co je dneska normální a co už jsou zastaralé postupy… Těžko jim ale detailní neznalosti zazlívat, holt nemají čas. Proto jsou tu specializovaní doktoři, kteří zase nerozumí něčemu jinému. Pokud to chcete podpořit, běžte do CARu, neznamená to, že hned musíte na IVF. I když někde vás budou přemlouvat, na to pozor. Ale mohou provést více vyšetření a hlavně ví, jak pracovat s hormony. Ona to není sranda, je potřeba reakci sledovat, ne jen slepě předepsat injekce… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
15.4.20 19:44

Já tohle neřešila na gyndě ale nechala se odeslat do CAR, přijde mi to lepší, jsou na to více specializovaní mají standartní postupy (řeší folikuly, průchodnost vejcovodů, spermiogram) a dle toho s váma proberou možnosti léčby atd. Vše nám bylo vysvětleno perfektně a konečná volba léčby z možností byla na nás. Jediné negativum vidím u CAR v tom, že některé chtějí prostě vydělat a směřují ženy zbytečně brzy na umělé oplodnění. Je lepší si nechat čas na rozmyšlenou co by jste vlastně chtěli. Jak to cítíte zda by jste preferovali umělé oplodnění nebo raději začali jen inseminací atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 19:48

Mno druha ordinace, kam jsem za doktorkou sla je nejake sanatorium a car..mozna i proto jsem cekala teda uplne jiny pristup a hlavne proste nejaky informace pro zacatek..vzdyt v Car to musi resit denne..v klasicke ordinaci kam chodim mi ani nezminili, ze kdyz se rok nezadari, tak me nekam poslou, nebo ze je vubec ta moznost..nevim jak to chodi. Radeji nezkoumam veci vic, nez je potreba..pak by me to akorat stresovalo..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 19:50

Jak jste to meli vy? Co vam dr rekla? Poradila? doporucila? Nebo jste si zaridili proste sami?
Ja to fakt neresila, kdyz mi rikali ze rok je standartni doba..co kdybCh se nekam chtela objednat napr. Car a tam by si klepali na hlavu nb se ptali na jiz provedene testy atd..

• Citovat
  • Nahlásit
14632
15.4.20 19:55

Já ti tedy moc nevěřím… Pokud tě vzala do ordinace CARu, nebo co to píšeš, tak by pozvala rovnou i partnera. Nemá smysl ti píchat hormony, když nemáte ani spermiogram. Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 19:56

Ja jen k tomu zatoulanemu vajecniku. Mne takhle kdysi doktorka zurive hledala vajecnik a nic a postavila se k tomu asi jako ta tvoje. A na dalsi prohlidce u jine doktorky jsem na nem mela cystu tak velkou, ze to bylo fofrem na operaci. Kdyz jsem pak vykladala v nemocnici doktorum, ze mi doktorka vykladala, ze jak ma nekdo bludnou ledvinu, ja mam bludny vajecnik, tak na me zirali jako na blbce, ze si vymyslim. Takze bych mozna jeste pro jistotu zasla na jinou gyndu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 20:00

Ahoj, hele u nás to bylo tak, že první poradili, ať si dojde na spermiogram muž, že je to základ.

• Citovat
  • Nahlásit
1863
15.4.20 20:00

Toto je takový nešvar mnoha gynekologů..NA, tady máš hormony, děj se vůle boží..Taky jsem se nechala, ovlivněna vidinou brzkého těhotenství do sebe cpala hormony i přes to že mám ukázkový cyklus. Pak jsem si začala zjišťovat informace, požádala o žádanou spermiogram a už bylo jasné kde je zakopaný pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18467
15.4.20 20:02

Můj gynekolog ma 2 ordinace. Jednu normální a druhou v car. Je poměrně známý. A nikdy mi nic nenacpal jen tak. Ja bych se tedy ani nenechala. Když nevím, zeptam se. Vše mi vysvětlí, zepta se zda tomu rozumím, v době snažení mě honil na folikulonetrii x dnu za sebou, aby si byl jistý ovulaci, při plánovaném styku pomocí hormonů se mě zeptal asi 2× zda s tím souhlasím. Řekl co mě bude čekat, co může nastat atd, takže tenhle přístup neznám a to jsme se snažili dele než ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 20:08

@Litta nemam duvod si preci neco vymyslet. Do sve druhe ordinace me pozvala, z toho jak jsem teda pochopila, jen proto, ze jsem mela mit i nasledujicich dnech ovulaci a chtela stihnout tu folikulometrii. Sama mi rekla ze normalne budu tam co chodim. Ze je to jen jednorazovka, protoze v ordinaci je jeden den v tydnu a ted tam dyl nebude. A ze proste pak za ty dva tydny co budu brat utrgestan mam zavolat jak jsem dopadla a domluvime se dal..pak pripadne spermiogram treba. Jo je to divny, proto jsem zalozila tenhle prispevek. :zed: Take bych cekala, ze me objedna proste na preventivni prohlidku a tam rekne proste co a jak a jak se postupuje a dejme tomu by me poslala do CAR kde take pracuje..

• Citovat
  • Nahlásit
14632
15.4.20 20:12
@Anonymní píše:
@Litta nemam duvod si preci neco vymyslet. Do sve druhe ordinace me pozvala, z toho jak jsem teda pochopila, jen proto, ze jsem mela mit i nasledujicich dnech ovulaci a chtela stihnout tu folikulometrii. Sama mi rekla ze normalne budu tam co chodim. Ze je to jen jednorazovka, protoze v ordinaci je jeden den v tydnu a ted tam dyl nebude. A ze proste pak za ty dva tydny co budu brat utrgestan mam zavolat jak jsem dopadla a domluvime se dal..pak pripadne spermiogram treba. Jo je to divny, proto jsem zalozila tenhle prispevek. :zed: Take bych cekala, ze me objedna proste na preventivni prohlidku a tam rekne proste co a jak a jak se postupuje a dejme tomu by me poslala do CAR kde take pracuje..

To bych šla teda rovnou do CARu, a hlavně jiného… :nevim: Co ti teda všechno dala? Něco i na stimulaci příští měsíc, nebo ta injekce byl Ovitrelle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 20:14

Ac jsem pusa prorizla a normalne se fakt ptam, tak jak ona na me vytasila injekci a jestli sj ji zvladnu za dva dny pichnout a ty prasky 8o jeste po tom co ve me lovi vajecnik a nenajde ho..spokojila jsem se prpste s odpovedi ze folikul je, injekce udela co ma a prasky vlastne fungujou pro udrzeni, kdyby se zadarilo..ale uz nepadlo ani slovo o nejake sliznici a ze to je vlastne vec co ma taky vliv..jsem si psala i na papirek jak co mam udelat a kdy a ona na me jeste tak koukala, ze to si prece zapamatuju :P

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat