Kontrola na nemocenské v těhotenství Ostrava

2.9.21 09:23

Kontrola na nemocenské v těhotenství Ostrava

Dobrý den,
Chci se zeptat jak se to s kontrolou na nemocenské v těhotenství v Ostravě?
Chodí, nechodí?
Uvažuji o tom, že bych šla na nemocenskou. Pracuji s lidmi s mentálním a duševním onemocnění a mám docela psychicky a někdy fyzicky náročnou praci a gynekolog mi říkal že když budu chtít tak mi napíše nemocenskou.

Jde mi o to, že mám za měsíc svatbu a pak jedeme na 3 dny po Česku a mám strach že by přišla kontrola. Tak si říkám jestli mám v práci ještě vydržet nebo se na to vykašlat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1522
2.9.21 09:26

Vydržet. Kontroly chodí i na těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
2.9.21 09:29

Určitě bych si nelajzla odjet na 3 dny během nemocenské a ta svatba je taky průšvih - to si totiž socka může krásně zjistit. Ano, chodí všude. Ale je tedy pravda, že pokud tě nenajdou doma poprvé, dostaneš jen výstrahu. Peníze ti seberou až by se jednalo o druhý prohřešek. Osobně bych to vydržela alespoň po té svatbě a dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
2.9.21 09:49

@Mickeymouse1810 chodí a obzvláště rádi chodí na udání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
2.9.21 09:55

Chodí. Za mnou přišli (ostrava). Naštěstí jsem já seděla doma jak pecka a venku byla jenom na vycházkách.
Vůbec bych si nelajzla nic z toho co píšeš. V naší krásné české zemi je totiž normální se navzájem udávat, tak aby pak někdo z tvých příbuzných a nebo sousedů nezavolal, že lítáš kde nemáš.
Jo a to že „jsi byla doma ale neslyšela jsi zvonek“ nejde vytáhnout. Ty jsi povinna si zajistit zvonek aby fungoval.
Počkej až po svatbě. Třeba si do té doby vyber dovolenou co máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.21 09:55

Já si právě taky říkala že vydržím do svatby a potom půjdu. Ale byla jsem teď týden na nemocenské protože jsem měla nějakou chřipku (kašel, rýma, bolest v krku). Po týdnu jsem se vrátila do práce a máme dost klientů kteří jsou nemocní a já s něma lítám po doktorech, jsem s nemá v kontaktu několik hodin a mám docela strach abych něco nechytla zase…
Nevím jestli je to těhotenstvím ale jsem nějaká náchylná na všechno kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25300
2.9.21 10:35

Kontroly chodí, mě během těhotenství přišla 3×. Je to o náhodě, někomu přijde několikrát, někomu vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
2.9.21 11:47

@Kriss Tina a přišli ti v týdnu nebo chodí i o víkendu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25300
2.9.21 11:59

@Krista 1 v týdnu, ale můžou přijít kdykoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
2.9.21 12:28

@Mickeymouse1810 ja mela cele tehu nemocenskou, bydleli jsme v praze a kazdy mesic jsme jeli do ostravy k rodicum. Na gynde mi sestra vyplnila zadost o zmenu pobytu od - do a poslala to na socialku par dni predem elektronicky, je to oficialni lejstro kdyz si na nemocenske a docasne menis misto pobytu.
Zkus si to zaridit taky takhle, nikdo ti nic rict nemuze, kdyz socialka bude mit udaje kde si, tak te muzou zkontrolovat tam, me nikdy kontrola neprisla, ani v Praze a ani v ostrave. Sama sestricka u obvodniho lekare mi to navrhla tenkrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32967
2.9.21 12:36
@Alaskaya píše:
@Mickeymouse1810 ja mela cele tehu nemocenskou, bydleli jsme v praze a kazdy mesic jsme jeli do ostravy k rodicum. Na gynde mi sestra vyplnila zadost o zmenu pobytu od - do a poslala to na socialku par dni predem elektronicky, je to oficialni lejstro kdyz si na nemocenske a docasne menis misto pobytu.
Zkus si to zaridit taky takhle, nikdo ti nic rict nemuze, kdyz socialka bude mit udaje kde si, tak te muzou zkontrolovat tam, me nikdy kontrola neprisla, ani v Praze a ani v ostrave. Sama sestricka u obvodniho lekare mi to navrhla tenkrat.

Píše, že mají jet tři dny po česku. Takže asi nepřijede na hotel, tam bude tři dny a zase pojede domu.Kde by jí jako měli zkontrolovat? Nejede k rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2436
2.9.21 12:44

Tak zrovna svatby bych se bála, lidi v práci to určitě ví a závist je hrozná věc, být tebou tak to vydržím, kontrola je náhoda a spíš ti nepřijde, ale proč tomu jít zbytečně naproti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
2.9.21 15:46

Tak ja byla pred rokem a pul na nemocenske skoro cele tehu a kontrola neprisla ani jednou. Ja byla teda poctivka ale taky jsem se vdavala a sam muj lekar mi rekl, at jsem v klidu, ze kdyby neco, napise mi potvrzeni, ze jsem tam zrovna byla. Takze vse zalezi, jakeho mas doktora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25300
2.9.21 15:55

@An05 tak záleží kdy ti přijdou, pokud v době, kdy tvůj Dr neordinuje, tak si v háji tak jako tak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
2.9.21 23:02

@Kriss Tina kdyz mas doktora, ktery ordinuje i o vikendech a do vecera tak to neresis. Jinak by to doktor samozrejme nenabizel😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat