Kontrola na nemocenské - vada sluchu

Anonymní
31.1.20 17:22

Kontrola na nemocenske - vada sluchu

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale snad pochopíte.

Manžel je od prosince na nemocenské kvůli selhávajícím ledvinám. Ma Alportův syndrom, který postihuje zároveň zrak, sluch a ledviny. Čeká na transplantaci. Nosí naslouchatko, ztráta sluchu 65 %. V běžné řeči se díky naslouchatku domluvi, často sice musím opakovat, ale slyší.

A teď k problému. Často mu bývá zle, je unavený a spí. Nedávno jsem si zapomněla klíče a zvonila. No prostě mi neotevřel, spal a ten zvonek neslyšel. Na mobil jsem se mu dovolala, ten slyšel, takže otevřel. Np a od té doby mi vrtá hlavou, co kdyby kontrola.

Samozřejmě vím, že za bežných okolností se nebere argument, že zvonek neslyšel v úvahu, protože by to mohl říci každý :roll: ani mě by nenapadlo, že by ho nemohl slyšet, kdybych to nezažila.

Jak je to v těchto případech, kdy má prokazatelnou vadu sluchu? Nejedná se o úplnou hluchotu, ale ta ztráta tam je podstatná. Věřím, že být vzhůru asi by slyšel, ale při dialyze celý den vzhůru nevydrží. Je tu někdo z oboru, kdo se vyzná a poradí? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31.1.20 17:26

Napsala bych ke zvonku číslo na manžela na papírek a vysvětlení že kvůli vade sluchu neslyší zvonek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
845
31.1.20 17:26
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale snad pochopíte.

Manžel je od prosince na nemocenské kvůli selhávajícím ledvinám. Ma Alportův syndrom, který postihuje zároveň zrak, sluch a ledviny. Čeká na transplantaci. Nosí naslouchatko, ztráta sluchu 65 %. V běžné řeči se díky naslouchatku domluvi, často sice musím opakovat, ale slyší.

A teď k problému. Často mu bývá zle, je unavený a spí. Nedávno jsem si zapomněla klíče a zvonila. No prostě mi neotevřel, spal a ten zvonek neslyšel. Na mobil jsem se mu dovolala, ten slyšel, takže otevřel. Np a od té doby mi vrtá hlavou, co kdyby kontrola.

Samozřejmě vím, že za bežných okolností se nebere argument, že zvonek neslyšel v úvahu, protože by to mohl říci každý :roll: ani mě by nenapadlo, že by ho nemohl slyšet, kdybych to nezažila.

Jak je to v těchto případech, kdy má prokazatelnou vadu sluchu? Nejedná se o úplnou hluchotu, ale ta ztráta tam je podstatná. Věřím, že být vzhůru asi by slyšel, ale při dialyze celý den vzhůru nevydrží. Je tu někdo z oboru, kdo se vyzná a poradí? Děkuji :kytka:

Ahoj, něco podobného řešila mamka. Měla nemocenskou (ale už si nevzpomenu s čím, mám ale pocit že s ploténkama. ) K tomu má už několik let potvrzenou ztrátu sluchu, na jednom 80%, druhé 50%. Když u ní byla kontrola a mamka spala takže se nedozvonili. Mamka šla pak normálně s tím papírem ke své obvodní a ta to zařídila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 17:27

Zavolala bych na ossz a zeptala se tam
Popř. si vyžádala formulář, který vyplní dr. a tam je, že vzhledem ke zdravotnímu stavu není třeba omezovat vycházky…a záleží, jestli to schválí
Já to měla tak celý rok…pravda, jiná diagnóza…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.1.20 17:31
@Jednablbka píše:
Napsala bych ke zvonku číslo na manžela na papírek a vysvětlení že kvůli vade sluchu neslyší zvonek.

No je to panelák, není tam úplně místo na napsání čísla.. A taky ani nevím, zda by chtěl mít číslo veřejné, ale zkusím mu to navrhnout.

Přiznám se, že se teď bojím, že když ten telefon nebude mít vedle, tak hi taky neuslyší, tehdy ho měl u hlavy.. No tam by však byl větší problém, kdyby mu volali, že mají ledvinu a on b to neslyšel.. od té doby jsem zkoušela několikrát namátkové volat a vždy to zvedl, tak snad, ale vždy byl vzhuru.. Ale před Vánoci jsem mu jednou volala kvůli balíku a neslyšel.. akorát to jsem ho tehdy chudáka servala, že kdyby volali z nemocnice, tak má smůlu, i když za to nemohl, tak si dává teď pozor no… děkuji za radu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
13775
31.1.20 17:35

Existuje zvonek, který i bliká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 17:35

@Lucie1906 děkuji

@Anonymní píše:
Zavolala bych na ossz a zeptala se tam
Popř. si vyžádala formulář, který vyplní dr. a tam je, že vzhledem ke zdravotnímu stavu není třeba omezovat vycházky…a záleží, jestli to schválí
Já to měla tak celý rok…pravda, jiná diagnóza…

No, nemocenskou má od obvodní a upřímně se s ní moc nedá řešit.. minule ho chtěla poslat do práce i přesto, že několikrát týdně zvrací.. ukončila. mu neschopenku a on druhý den dostal horečky, tak mu to musela prodloužit a dát atb… Ale je dost pravděpodobné, že mu brzy neschopenku ukončí i přesto, že tlak 200/100.. zvracení, prujmy na denním pořádku, ledvina v prde… No nic.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.1.20 17:36
@jizvíková píše:
Existuje zvonek, který i bliká

A jak to pomůže, někomu, kdo spí? On fakt nevydrží po dialyze nespat :(

• Nahlásit
  • Citovat
294
31.1.20 17:46

Určitě bych zašla na OSSZ a poradila se tam. to tel. cislo bych se asi bála nechat veřejně venku, využijou toho nějaký puberťáci a budou otravovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 17:49
@Jdani píše:
Určitě bych zašla na OSSZ a poradila se tam. to tel. cislo bych se asi bála nechat veřejně venku, využijou toho nějaký puberťáci a budou otravovat :nevim:

Přesně tak.. nejen pubertaci, ale manžel je ve městě vcelku známý po politické stránce se angažoval, takže by to asi nechtěl no.. příští týden jde před komisí kvůli důchodu, tak to zjistí osobně..

• Nahlásit
  • Citovat
8900
31.1.20 17:52

No a proč jste u té transplantace ledviny neuvedli i tvoje číslo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 17:58
@Tarinka píše:
No a proč jste u té transplantace ledviny neuvedli i tvoje číslo?

To mě nějak ani nenapadlo, myslím, že standardně volají pouze jemu.. Ale mohu mu říct, aby ho dodal na další kontrole… nicméně já samozřejmě chodím do práce, dělám i dost prescasu, abych nemocenskou vyrovnala (a taky stejne většinou spí, takže se snažím svůj čas zuzitkovat), takže se obávám, že když se mu nedovolují, tak mi zavolaji do práce a já se mu také nedovolam.. musela bych volat tchána, ať jede domů ho vzbudit jedině no.. Ale jo, snad by se to stihlo, tak aby o tu šanci nepřišel.. řeknu mu, ať se domluví na přidání mého čísla, děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
8900
31.1.20 18:03

Jo u takovejch věci je určitě lepší uvést víc kontaktu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 18:13

A co manželovi pořídit takové ty hodinky, co se spárují s telefonem a když mu bude někdo volat tak budou vibrovat. To by ho mohlo vzbudit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 18:19

@Tarinka určitě, dodáme..

@NerozhodnaBedulinka taky možnost.. vyřeší to transplantaci, ale ne kontrolu no..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama