Kontrola ossz nezvonila?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:05
Kontrola ossz nezvonila?

Prosím o zachování anonymu
Jsem na neschopence a dnes jsem vybírala schránku a tam našla lístek že v pátek 14.6 u mě byla kontrola ossz, celý pátek jsem byla doma protože se mi manžel vracel ze služební cesty a doma jsme pak byli po zbytek dne, dopoledne jsem uklízela a vařila, manžel dojel okolo 13 hodiny, pak jsme seděli na zahradě, na terase, ale byli jsme doma a nevím o tom že by někdo zvonil, dokonce ani pes neštěkal a to štěká vždy když je někdo u vrat. Na lístku ani není napsané v kolik tu byla. Mohla jsem třeba vysávat. Nebo jsme měla puštěný mixer když jsem k řízkům dělala kaši. Já fakt nevím a hlavně nevím co mám dělat :nevim: co když mi paní nebude věřit a proč nenapsala v kolik tu byla? To by měla ne? Nikde jsem nenašla jaké povinnosti má ossz při kontrole a vypsání lístku. Popřípadě pokud mi teda nebude věřit, tak kolik mi strhnou peněz? Já nechci lhát a dělat podvody s obvodní doktorkou jakože jsem třeba u ní byla atd… Nemám potřebu lhát, ale rozčiluje mě že nakonec zaplatím za něco co jsem vlastně neprovedla :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 16.06.19 12:16

No a jak by tam hodili lístek, když údajně pes steka vždycky? Neslyseli jste zvonek na terase. Ono se prostě předpokládá, že doma polehavas a ne, že okopáváš na zahradce kytky nebo doma vrtáš obrázky :nevim: teď musíš jít podat vysvětlení lékařce, třeba sama navrhne falešnou propustku. Jinak bude pravděpodobně jen varování, ale určitě další kontroly. Pokud nejsi v doslechu zvonku, tak uklízej v době vycházek nebo když může někdo hlídat zvonek. Dále bude asi dobrý, dát si cedulku :zvonte opakovaně atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:26

@Bubla_Bučková no ale třeba ležet na zahradě na lehátku mi přece nikdo nemůže zakázat. Uklízet taky ne, jako sorry ale abych uklízela v době kdy mám mít vycházky jako proč? V době kdy mám mít vycházky nemusím být doma tak nechápu proč bych v tu dobu měla uklízet nebo ležet na zahradě. Snad pokud jsem doma tak je fuk jestli jsem v obýváku, na zahradě. Nebo ve sklepě a zajímá mě sankce, nebo případné krácení té neschopenky.
Nebo jestli ty sama jsi tak pečlivá že pustíš vysavač, fén nebo mixer jen v době vycházek, tak teda palec hore.

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 16.06.19 12:35

Kontrola má zvonit a bušit pořádně. Nemocní lidé spí, berou léky, mají zlámané nohy a pohybují se pomalu a všechno možné.
asi si tě pozvou na koberec na OSSZ

renduli
Závislačka 3305 příspěvků 16.06.19 12:35
@Anonymní píše:
@Bubla_Bučková no ale třeba ležet na zahradě na lehátku mi přece nikdo nemůže zakázat. Uklízet taky ne, jako sorry ale abych uklízela v době kdy mám mít vycházky jako proč? V době kdy mám mít vycházky nemusím být doma tak nechápu proč bych v tu dobu měla uklízet nebo ležet na zahradě. Snad pokud jsem doma tak je fuk jestli jsem v obýváku, na zahradě. Nebo ve sklepě a zajímá mě sankce, nebo případné krácení té neschopenky.
Nebo jestli ty sama jsi tak pečlivá že pustíš vysavač, fén nebo mixer jen v době vycházek, tak teda palec hore.

No vidíš, třeba já jsem mimo vycházky nepouštěla vysavač, nepoužívala sluchátka apod. Právě proto, abych slyšela zvonek. :nevim: Měla jsem prostě obavy.

A hodinu tam dle mého nepíšou záměrně - právě aby zkomplikovali dokládání falešných omluvenek.

Věřím ti, žes byla doma, ale obávám se, že na OSSZ věřit nebudou. :nevim:

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 16.06.19 12:36
@Anonymní píše:
Nebo jestli ty sama jsi tak pečlivá že pustíš vysavač, fén nebo mixer jen v době vycházek, tak teda palec hore.

Ano, odkládala jsem kvůli tomu sprchovani, myti vlasu i luxování, mixér nepoužívám :nevim: Jak jsem psala, první neúspěch bývá varování a pak další kontroly. Kraceni pak 5 dní a při dalším průšvihu třeba odebrání všech peněz. Zajdi to řešit co nejdříve, aktuálně ti výplatu stopli a začnou znovu až po vysvětlení.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 16.06.19 12:38
no ale třeba ležet na zahradě na lehátku mi přece nikdo nemůže zakázat. Uklízet taky ne,

Jako sorry, ale neschopenka je pro rizikove tehotenstvi, kdy se predpoklada, ze budes lezet v posteli a nebudes NIC delat, tzn ani uklizet.. Pokud jsi schopna uklizet, jsi schopna chodit do prace…

Evkad
Kecalka 221 příspěvků 16.06.19 12:39

Na neschopence jsem byla před patnácti lety. Když jsem dělala něco hlučného nebo jsem neslyšela (právě třeba mixér, sprcha či věšení prádla na balkoně), tak jsem se pak byla dívat do schránky, kdyby něco, ať to podchytím hned.
O variantě zahrada (i když ji doma nemám) jsem přemýšlela a v tomhle případě, by to chtělo zvonek i tam. Prostě máš být v dosahu.

LilyJane
Kecalka 231 příspěvků 16.06.19 12:40

OSSZ je úplně jedno, že jste zvonek neslyšela. Je to vaše povinnost si zajistit, aby byl slyšet všude. Je jedno co člověk dělá, jestli zrovna tvoří hodnoty na záchodě a nebo okopává záhonky na zahradě, pokud neslyšíte zvonek, tak je to čistě váš problém.
Navíc OSSZ může kontrolovat, jestli opravdu dodržujete léčebný režim a nahlásit to lékaři - takže pokud práce na zahradě neodpovídají léčebnému režimu, můžete mít taky problém.
Většinou se nemocenská dočasně krátí - záleží jak u vás rozhodnou. Když by se to opakovalo, tak už je to horší, můžou vám ji úplně sebrat.
A asi bych se připravila na další kontrolu, protože když člověka nezastihnou jednou, tak většinou brzo přijde další kontrola.

Evkad
Kecalka 221 příspěvků 16.06.19 12:41

A vloni se nám stalo, že byl manžel nemocný a nezvedal telefon, jelikož spal (zabedněný v ložnici). Volající hned dojel, co se děje, že nebere telefon, a když si to s ním šel vyřídit před dům, tak došla kontrola.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:44

Mám volat v 8 nebo 13 hodin. Hned v pondělí ráno zavolám samozřejmě, ale první na co jí zeptám, v kolik tu byla. Protože pokud mi řekne cca hodinu kdy mám vycházky tak jí ve finále nic vysvětlovat nemusím. Před x lety kdy jsem byla na neschopence delší dobu jsem měla kontrolu 2× pokaždé jsem byla doma, vyloženě náhodou, protože přišli vždy když jsem měla vycházky, a to dokonce i podruhé kdy si vycházky zapsali mě opět kontrolovali v době vycházky :nevim: co se týče krácení eventuálně bych prý měla přijít jen od ten den kdy mě nezastihla.

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 16.06.19 12:49
@Anonymní píše:
Mám volat v 8 nebo 13 hodin. Hned v pondělí ráno zavolám samozřejmě, ale první na co jí zeptám, v kolik tu byla. Protože pokud mi řekne cca hodinu kdy mám vycházky tak jí ve finále nic vysvětlovat nemusím. Před x lety kdy jsem byla na neschopence delší dobu jsem měla kontrolu 2× pokaždé jsem byla doma, vyloženě náhodou, protože přišli vždy když jsem měla vycházky, a to dokonce i podruhé kdy si vycházky zapsali mě opět kontrolovali v době vycházky :nevim: co se týče krácení eventuálně bych prý měla přijít jen od ten den kdy mě nezastihla.

Tomu moc nevěřím, mají vše v počítači :think: ale je fakt, co píšou holky, možná tu hodinu budou schválně tajit do poslední chvíle :cert:

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32659 příspěvků 16.06.19 12:52

Myslím že ti neřeknou v kolik tam byla, aby jsi si zpětně nezařídila alibi, ale zeptají se tě jak máš vycházky. Pokud to bude v době vycházek, tak to nebudou řešit, pokud mimo, je problém.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32659 příspěvků 16.06.19 12:53
@Anonymní píše:

Pokud se krátí tak o procenta a ne o den kdy jsi nebyla zastižena.

Kacise
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.06.19 12:56

Mě by zajímalo, jak mi dají lístek, že mě nezastihli, když máme do bytového domu bezpečnostní dveře na čip a schránky uvnitř, tzn když se nedozvoní = nemají kam lístek hodit… :think: tušíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama